تماس با مدیر
سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹


کسب درآمد با زیورآلات دست ساز

کسب درآمد با زیورآلات دست ساز

 

بیشتر افراد تجربه ساخت کاردستی را تا حدودی دارند ، که تجربه این کار بسیار لذت بخش خواهد بود. ولی می توان با این نوع کاردستی ها و ساخت زیورآلات درآمدزایی داشته باشید و همچنین با زیورآلات دست ساز یک اشتغال خانگی را شروع نمایید.

ساخت بدلیجات دست ساز هزینه ای بسیار کمتر از ساخت زیورآلات زیبا با قطعات طلا و جواهر دارد. شما می توانید زیورآلات خود را مطابق با سلیقه تان بسازید.

با یادگیری برخی از شیوه های اساسی می توانید ست زیورآلات ، نیم ست بدلیجات ، گوشواره ، گردنبند ، انگشتر ، دستبند ، پابند و … را بسازید. با انجام این کار خواهید توانست از پرداخت هزینه های زیاد جهت خرید بدلیجات و زیورآلات راحت شوید.

در ادامه به مقدمات ساخت زیورآلات و همچنین بدلیجات دست ساز خواهیم پرداخت.

تهیه بسته جواهرسازی

جهت ساخت زیورآلات دست ساز به وسایل و همچنین مواد اولیه‌ نیاز خواهید داشت تا بتوانید تفکرات خود را بر روی آن ها پیاده سازی کنید.

بسته جواهرسازی معمولا به مجموعه ‌ای از ابزار و مواد اولیه همانند مهره ، سیم و … گفته می شود.

بیشتر بسته های جواهرات با بعضی از روش های اساسی و تکنیک های متفاوت قابل ساخت می باشند. ولی شما خواهید توانست از ایده های خود در ساخت زیورآلات اسفاده نمایید.

انواع متفاوتی از بسته ها با توجه به نوع خاصی از زیورآلات مورد پسند شما وجود دارند. به طور مثال: بسته جواهرات مهره ، بسته جواهرات سیم و …

انتخاب طرح و ابزار مورد نیاز

انواع متفاوتی از زیورآلات و بدلیجات وجود دارند که از ابزارساخت زیورآلات دست ساز  و مواد اولیه مختلفی مانند مهره‌ها ، سیم ، رشته ، رزین ، کاغذ و … استفاده شده اند. ابزار و مواد اولیه ای که برای ساخت زیورآلات نیاز دارید را تهیه کنید. شما می توانید برای مشاهده ایده های بیشتر ، از فروشگاه های زیورآلات و سایت ها کمک بگیرید. برخی از ابزار ساخت زیورآلات دست ساز که باید آن ها را مدنظر قرار دهید شامل موارد ذیل می باشد:

۱- انواع انبردست

۲- خط کش فلزی که دارای قابلیت اندازه گیری برحسب سانتیمتر و اینچ باشد

۳- سیم چین

۴- سیم تمرین جهت تمرین خم نمودن و همچنین شکل دادن به سیم قبل از کار بر روی سیم گرانتر

۵- صفحات گیره جهت خم نمودن سیم

 

تهیه لوازم زیورآلات دست ساز

زیورآلات دست ساز می تواند از مدل و مواد متفاوتی ساخته شوند. همانند نقره ، استیل ، چرم و … ولی چند مواد اولیه وجود دارند که در اکثر زیورآلات مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر می خواهید بدون تهیه بسته جواهرسازی به ساخت زیورآلات و جواهرات دست ساز بپردازید ، نیاز به این دارید که برخی از لوازم را به تنهایی تهیه کنید. برخی از مواد اولیه ضروری در تهیه زیورآلات دست ساز:

۱- مهره ها

۲- سیم جواهر در سایز های معمول ( ۱۸، ۲۰ و ۲۲). سایز ۲۰ برای مبتدیان مناسب می باشد

۳- پین های سری گوشواره

۴- قفل و بست

۵- حلقه های بریده

۶- خرید رزین اپوکسی شفاف

سایز زیورآلات

امروزه معمولا تمامی افراد از زیورآلات استفاده می نمایند و انواع متفاوتی نظیر بدلیجات زنانه ، بدلیجات مردانه ، بدلیجات دخترانه و بدلیجات پسرانه در بازار موجود می باشد. که جهت ساخت هر کدام از آن ها ، اندازه های مختلفی وجود دارد.

به طور مثال ، مدل های مختلف گردنبندها طول خاص خود را دارند. گردنبندهای یقه ای در حدود ۱۴ الی ۱۶ اینچ می باشند ، گردنبندهای استایل پرنسسی در حدود ۱۷ الی ۱۹ اینچ و گردنبند های طنابی حدود ۳۴ اینچ و یا بلندتر خواهند بود.

گردنبندهایی که فقط در زیر استخوان یقه قرار می گیرند ، اندازه آن ها حدود ۱۷ اینچ برای خانم ها و ۲۰ اینچ برای مردان می باشد. طول دستبند معمولی ۷ اینچ برای زنان و بین ۸ الی ۱۱ اینچ برای مردان است.

آموزش مهارت ها و روش های ساخت بدلیجات دست ساز

جهت شروع به تولید قطعات جواهر مورد نیاز خود باید بعضی از تکنیک ها و روش های اصلی را آموزش ببینید. تا بتوانید در ساخت انواع مختلفی از زیورآلات موفق باشید. روش های معمول که باید یاد بگیرید شامل: باز نمودن حلقه های بریده ، بریدن سیم ، کار با سیم ، استفاده از گیره و … که جهت آموزش این تکنیک ها می توانید از دوره های ساخت زیور آلات و کتاب های مربوط به آن را استفاده نمایید.

شما می توانید با خرید چسب ورق طلا ، جهت چسباندن انواع ورق های فلزی همانند ورق طلا ، نقره و بر روی انواع سطوح شیشه ای ، چوبی ، سرامیک ، سفال ، پلی استر ، گچ و … استفاده کنید.

یکی دیگر از مواد اولیه پرکاربرد در ساخت زیورآلات ، استفاده از چرم می باشد. که با خرید وسایل چرم دوزی خواهید توانست ایده های بیشتری را پیاده سازی نمایید.

جهت ساخت جواهرات سیمی ، در اختیار داشتن سیم تمرین ایده خوبی برای تمرین خواهد بود. که می توانید آموزش و تمرین های لازم را بر روی آن انجام دهید تا دیگر نگران هدر رفتن سیم های گرانقیمت خود نباشید.

همیشه قبل از استفاده از جواهرات واقعی و همچنین گرانبهای خود ، در مرحله اول تکنیک آن را تمرین کنید. سیم مسی نازک جز بهترین انتخاب ها جهت تمرین می باشد.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019