تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹


ارزان تر شدن گوشی های اپل در سال 2018

ارزان تر شدن گوشی های اپل در سال 2018

کاهش قیمت گوشی های اپل

به نظر می رسد شرکت اپل قصد دارد قیمت نسل جدید گوشی های هوشمند خود را یعنی آیفون ایکس، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس از اوایل سال ۲۰۱۸ کاهش دهد تا بدین طریق باعث رشد بیشتر تقاضا و جذب سهم بیشتر بازار شود.

با توجه به اخبار منتشر شده، تقاضا برای آیفون X و مدل های دیگر از آنچه که این غول تکنولوژی تصور می کرد، با توجه به قیمت بالای این محصول کمتر بوده است؛ از همین رو این شرکت به فکر کاهش قیمت آیفون های خود افتاده تا مشتریان بیشتری را جذب کند.

اما احتمالا این اخبار شایعه است و شرکت اپل طبق عادت همیشگی خود، قبل ار عرضه محصول جدید قیمت مدل های قدیمی خود را کاهش می دهد و این سقوط قیمت در سال ۲۰۱۸ نشان خواهد داد که اپل قصد دارد مدل های جدید خود را به زودی به بازار معرفی کند.

یکی از اصلی ترین دلایل این افت قیمت می تواند میزان افزایش تقاضا در بازار باشد یا دلیل دیگر این کاهش قیمت را می توان کاربران چینی دانست که به قیمت گوشی اهمیت می‌دهند؛ بنابراین کاهش قیمت در سال ۲۰۱۸ می‌تواند باعث افزایش فروش در کشوری مثل چین شود که پرجمعیت‌ترین کشور دنیا به شمار می‌رود.

اخیرا شایعاتی به گوش می رسد مبنی بر اینکه اپل برای سال ۲۰۱۸ سه آیفون با نام تجاری جدید اعلام می کند که یکی از این گوشی ها نمایشگری بزرگتر از آیفون ایکس دارد و همچنین شایعه دیگری از عرضه آیفون ایکس پلاس حکایت دارد.

با این حال، این شایعات را هنوز نباید کامل باور کرد، زیرا خیلی عجیب است که یک شرکت بخواهد قیمت محصول خود را پس از چند ماه عرضه کاهش دهد. باید منتظر ماند تا دید اپل در سال ۲۰۱۸ چه تصمیمی دارد و اگر هم کاهش قیمتی در کار باشد، باید دید که نتیجه آن در بازار گوشی های موبایل در عمل به چه صورت خواهد بود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019