تماس با مدیر
جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷


کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه با مصرف قرص تاموکسیفن

کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه با مصرف قرص تاموکسیفن

پژوهشگران انگلیسی قرصی را تایید کرده اند که به زنان دارای پیشینه خانوادگی سرطان سینه کمک می کند، خطر ابتلا به این بیماری را 40 درصد کاهش دهند.

به گزارش مهر، موسسه ملی ارتقای سلامت و مراقبت (NICE) انگلیس اعلام کرده است مصرف قرص “تاموکسیفن” یا “رالوکسیفن” به مدت پنج سال، به این دسته از زنان کمک می کند به جای عمل جراحی برداشتن بافت سینه از این قرص ها برای پیشگیری از ابتلا به سرطان استفاده کنند.

سرطان سینه رایج ترین سرطان در بین زنان انگلیسی است و از بین کسانی که به این سرطان مبتلا می شوند یک نفر از پنج نفر دارای پیشینه خانوادگی این بیماری است.

پیشینه خانوادگی سرطان سینه اغلب ناشی از نقص در ژن BRCA1 و 2BRCA است که از والد به فرزند به منقل می شود. افراد حامل ژن BRCA بین 60 تا 90 درصد در خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.

در حال حاضر افراد پر خطر، سالانه تحت غربالگری برای تشخیص زودهنگام بروز تومورهای سینه قرار می گیرند. این در حالی است که این زنان می توانند به منظور پیشگیری از بروز این سرطان به جراحی روی بیاورند.

اکنون NICE درمان دارویی را که کمتر تهاجمی است برای زنان دارای پیشینه خانوادگی سرطان سینه تجویز کرده است. NICE توصیه کرده است می توان داروی تاموکسیفن یا رالوکسیفن را به مدت پنج سال به زنان یائسه ای که رحم شان برداشته نشده است و در خطر سرطان سینه قرار دارند عرضه کرد.

بر اساس این گزارش تاموکسیفن در کاهش خطر بروز سرطان سینه بسیار موثر است.

تخمین های صورت گرفته حاکی از آن است که ارائه این درمانها می تواند به پیشگیری از بروز سرطان سینه در سه درصد تمامی زنان 35 ساله و بالاتر – حدود 488 هزار زن- کمک کند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017