تماس با مدیر
شنبه, ۲۷ بهمن , ۱۳۹۷


کارت های جدید اعتباری مترو

کارت های جدید اعتباری مترو

مترو

سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به آخرین وضعیت کارت های اعتباری مترو و اتوبوس گفت: ما سه نوع کارت اعتباری برای استفاده از مترو، اتوبوس و ترکیبی خواهیم داشت. قرار بود تعرفه های جدید حمل و نقل عمومی از ابتدای اردیبهشت اجرایی شود و ما نیز زمینه صدور این کارت ها را فراهم کرده بودیم اما به درخواست استاندار تهران اجرای مصوبه شورا به تعویق افتاد. منتظر اعلام نهایی دولت برای اجرای تعرفه های جدید هستیم تا بر مبنای ان کارت های اعتباری را صادر کنیم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در گذشته دو نوع کارت اعتباری مبلغ دار و مدت دار برای استفاده از اتوبوس و مترو صادر می شد گفت: کارت های مبلغ دار تا زمانی که تعرفه های جدید اعلام نشده براساس نرخ های گذشته قابل استفاده است. کارت های مدت دار نیز تا زمانی که اعتبار دارند هیچگونه محدودیتی برای استفاده ندارند اما صدور کارت های جدید مشروط بر ابلاغ نرخ های سال ۹۳ است و دو سه روز پس از این ابلاغ این کارت ها صادر خواهد شد.

افتتاح خط ۳ بدون پله برقی/قول سازنده خارجی برای تجهیز خط ۳ مترو

تشکری هاشمی در ادامه با اشاره به بهره برداری از نیمه جنوبی خط ۳ مترو گفت: در گذشته برخی از پله های برقی را از سازندگان داخلی تامین کردیم که با اشکالات جدی روبرو بود بنابراین تصمیم گرفتیم خرید پله های برقی را از سازندگان خارجی دنبال کنیم. ما برای بهره برداری از خط ۳ دو گزینه را پیش رو داشتیم. یکی آنکه صبر کنیم تا ایستگاه به پله برقی مجهز شود و دیگری آنکه ایستگاههای آماده افتتاح شود تا کسانی که توانایی جسمی استفاده از پله ها را دارند از این خط استفاده کنند.

به گفته معاون شهردار، مشکلاتی که در خرید های خارجی وجود دارد دلیل تاخیر در بهره برداری از این بخش از خط ۳ مترو بوده است.

تشکری هاشمی با اشاره به جلساتی که با سازنده خارجی در خصوص پله های برقی خط ۳ برگزار شده است گفت: احتمالا بر اساس قول سازنده تا سه ماهه اول سال این خط به پله برقی مجهز خواهد شد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017