تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۶ شهریور , ۱۳۹۸


کاربران فیسبوکی به الن ایر پاسخ دادند

کاربران فیسبوکی به الن ایر پاسخ دادند

کاربران فیسبوکی

آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا که بعنوان یکی از اعضای هیأت آمریکایی برای مذاکرات ۱+۵ با ایران در وین حضور دارد، طی مطلبی در صفحه فیسبوک خود با اشاره به بخشی از پیام ویدئویی روز گذشته ظریف مبنی بر اینکه «بازی شاهین-قُمری، به امید گرفتن امتیاز در لحظه آخر، نتیجه‌ای بهتر از سال ۱۳۸۴ ندارد»، از مخاطبان خود این سوال را پرسیده که «اصطلاح شاهین – قمری به چه معناست و آیا این اصطلاح در زبان فارسی رایج است یا نه؟»

در همین راستا بسیاری از کاربران ایرانی این شبکه اجتماعی به جای ارائه پاسخ به این سوال وی، به مناسبت امروز که مصادف با حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی در تاریخ ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷ است، اشاره کرده‌اند. برخی از پاسخ‌هایی که کاربران ایرانی به آلن ایر داده‌اند بدین شرح است:

* آقای ایر نمی‌خواهید به نمایندگی از دولت آمریکا بابت شلیک عمدی به هواپیمای مسافربری ایران، عذر خواهی کنید؟

* امروز سالروز شلیک موشک آمریکایی به هواپیمای شماره ۶۵۵ ایران و شهید شدن ۲۹۰ ایرانیه. چرا هیچ وقت عذر خواهی نکردید؟ چرا به ویل راجرز فرمانده اون ناو جنگی مدال شجاعت دادین؟

* آقای اير امروز سالروز کشته شدن ۲۹۰ نفر انسان بي گناه در هواپيمای مسافربری توسط هموطنان شما هم هست. کاش دولت شما دست‌کم عذرخواهی می‌کرد.. اگر دنبال دلايل تنفر از امریکا در ايران هستيد اينم يکی از دليل‌هاش.

* امروز سالگرد شلیک به هواپیمای مسافربری ماست اقای آلن، حرفی برای گفتن دارید؟

* این همون بازی هست که نتیجه‌اش میشه شهید شدن ۲۹۰ نفر به صورت کاملا ناعادلانه. شاهین ۲۹۰ تا قمری رو میکشه

* مثل بازی شما با منطقه خاورمیانه.

* همان داستان چماق و هویج است.

* یعنی هواپیمای مسافربری و موشک نظامی #IR655

* امروز سالروز شهادت ۳۰۰ انسان بی دفاع توسط دولت شماست. چطور به خودتان حق می‌دهید در مورد حقوق بشر صحبت کنید؟ شرم بر شما. هیچگاه حتی عذرخواهی هم نکردید. به آن قاتل نامرد هم مدال افتخار دادید. بی صبرانه منتظر دادگاه الهی هستیم که هیچ کسی نمی تواند از آن فرار کند. حتی شما …

وبگردی
Copyright 2007 - 2019