تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹


چند راهکار برای پیشگیری از سردرد

چند راهکار برای پیشگیری از سردرد

در مورد میگرن بهتر است اطلاعات بیشتری کسب کنید مخصوصاً اگر سردرد شدید است و یا مرتبط با سایر علایم مثل تهوع و استفراغ استمطمئن شوید که هر روز برای شروع کار خود آمادگی دارید، خوب استراحت کنید و یک صبحانه خوب بخورید.
سردرد به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شود. سردردهای اولیه عبارتند از: میگرن، سردرد خوشه ای Cluster headache و سردرد مزمن روزانه headache Tension . سردردهای ثانویه علل و پاتولوژی های متعددی دارند.
هیچ درمان قطعی برای پیشگیری از سردرد وجود ندارد. اما روش های ساده ای وجود دارد که با رعابت آنها می توان احتمال وقوع سردرد را کمتر کرد.

● چند راهکار برای پیشگیری از «سردرد»
۱) در مورد میگرن بهتر است اطلاعات بیشتری کسب کنید مخصوصاً اگر سردرد شدید است و یا مرتبط با سایر علایم مثل تهوع و استفراغ است مطمئن شوید که هر روز برای شروع کار خود آمادگی دارید، خوب استراحت کنید و یک صبحانه خوب بخورید.
۲) به یک چشم پزشک مراجعه کنید. سردرد ممکن است علامتی از مشکلات چشمی باشد و ممکن است نیاز به تغییر شماره عینک وجود داشته باشد.
۳) یک محیط کاری راحت برای خود ایجاد کنید و تا آنجایی که ممکن است در محیطی بدون استرس کار کنید.
۴) روش هایی را پیدا کنید که بتوانید بر تقاضاها و استرس های کاری غلبه کنید. مهارت های صحبت کردن و گفتگو روش های کنترل استرس را بیاموزید.
۵) واکنش های ساده و سریع و عکس العمل های مؤثر را هنگام شروع سردرد یاد بگیرید.
۶) اگر سردرد مداوم و منظم دارید همیشه همراه خود داروهای تسکین دهنده درد داشته باشید.
۷) محیط کاری خود را امن و راحت کنید.

● کنترل سردرد در محیط کار
خوب است که میزان سر وصدا و دمای محیط کار خود را بررسی کنید و مشکلات را با کارفرمای خود در میان بگذارید. مطمئن شوید که محیط کاری تان از نظر ارگونومی خوب طراحی شده و محل نشستن و نیازهایتان را بررسی کنید.
شما باید ارتفاع میز و صندلی تان را بررسی کرده بنابراین صفحه کامپیوترتان باید در مقابل چشمان تان باشد. همچنین مطمئن شوید که قفسه ها و فایل های کافی دارید و وسایل اضافی از روی میزکارتان وجود ندارد.
شما باید همچنین مطمئن شوید که فونت ها و روشنی تضاد رنگ ها روی صفحه کامپیوتر شما کنترل شده است. هیچ نور آزاردهنده ای وجود ندارد و صفحه کلید شما راحت است. در صورتی که مجبورید به مدت طولانی در طی روز از تلفن استفاده کنید از یک میکروفون متحرک روی گوش خود استفاده کنید.
در صورتی که مواد شیمیایی قوی در محیط کارتان وجود دارد (از مواد حلال صنعتی گرفته و تا عطرهای سایر همکارانتان) مشکلات خود را بری همکارانتان توضیح دهید و در محیط کاری تان از تهویه مناسب اسبفاده کنید.
اگر ممکن است کار خود را طوری تغییر دهید که لازم نباشد به صفحه کامپیوتر نگاه کنید و اگر این ها باعث تسکین سردردتان نشد، با مدیر خود صحبت کنید. سرتان را کاملا پایین بیاورید و از یک کیسه خنک دور چشم خود استفاده کنید و سعی کنید یک خواب کوتاه داشته باشید
براساس گزارش دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت همچنین برای جلوگیری از سردرد از نشستن به مدت طولانی خودداری کنید. بنابراین پوزیشن خود را به طور مکرر تغییر دهید و به طور منظم استراحت کنید. روش های ساده مثل آرام سازی و ماساژ را یاد بگیرید. همچنین زمانی را برای سازماندهی کارهایتان درنظر بگیریدو فقط مدام و یکسره کار نکیند.
مهارت هایی که شما کمک می کند تا روابط خود را بهبود ببخشید را بیاموزید.

● چگونه سردردهای خود را درمان کنیم؟
ـ هنگامی که در محیط کار سردرد دارید، استراحت کوتاهی کنید. اگر امکان دارد به محیط آزاد بروید و به مدت ۱۵ دقیقه کاملاً آرام بنشیند.
ـ به محض وقوع سردرد از مسکن های ساده همچون استامینوفن و یا ایبوپروفن استفاده کنید.
ـ سعی کنید به آرامی ناحیه سر در سمت جلو و بالای گوش خود را ماساژ دهید.
ـ از روش های آرامش سازی عضلات استفاده کنید تا سردردتان کاهش یابد.
ـ به اندازه کافی آب بنوشید حتما یک تا دو فنجان آب بخورید. اگر گرسنه اید چیزی بخورید تا انرژی کافی به بدنتان برسد.
ـ اگر پس از خوردن غذا و یا صرف آشامیدنی دچار سردرد شدید فهرستی از غذاهای مصرف شده را یاد داشت کنید. مصرف کنند گان برخی از مواد خوراکی ماننند پنیر ویا شکلات ازخود حساسیت نشان میدهند و دچار سردرد میشوند.
ـ از زیاده روی در مصرف چای ، قهوه و آشامیدنی های کافئین دار پرهیز کنید.
ـ بیاموزیم که چطور عوامل ایجادکننده سردرد را بشناسیم بنابراین می توانیم از ایجاد آن جلوگیری کنیم.
ـ یک دفترچه یادداشت روزانه تهیه کنیم سعی کنیم عوامل ایجادکننده سردرد را یادداشت نماییم.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019