تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹


چطور لایی بکشیم و جریمه نشویم؟! + عکس

چطور لایی بکشیم و جریمه نشویم؟! + عکس

یکی از پرطرفدار سبک های بازی های کامپیوتری، سبک رانندگی است. طرفداران این سبک را بیشتر جوانان عشق سرعتی تشکیل می دهند که میخواهند این شوق بی نهایت به سرعت را در این بازی ها خالی کنند.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، اگر سری به بازار بازی های کامپیوتری زده باشید خواهد دید که این روزها تعدادی از بازی های رانندگی جدید به بازار آمده است. از بین این بازی های می توان به FORZA4، NEED FOR SPEED:THE RUN و DRIVER SF اشاره کرد.
اما ما در اینجا قصد داریم تا شما را با یکی از این بازی ها که سبک متفاوت تری نسبت به بقیه بازی ها ارائه کرده است صحبت کنیم.
شرکت Reflections که چندی است توسط شرکت یوبی سافت خریداری شده است، نسخه پنجم بازی DRIVER  را با نام San Francisco به بازار روانه کرده است تا شاید بتواند نام و یاد نسخه های قبلی مخصوصا نسخه های ابتدایی را دوباره زنده کند.
داستان بازی


این بازی در ادامه نسخه شماره سه و دنباله داستان کاراگاه جان تنر است. در این بازی تنر به همراه دستیارش جونز در پی داستان نسخه سوم چارلز جریکو را دستگیر و در اختیار قانون قرار داده است. پس از مدتی هنگامی که پلیس در حال انتقال جریکو است او با همدستی تعدادی از دوستان و همکارانش می تواند کنترل ماشین حمل را در اختیار بگیرد.
 
چطور لایی بکشیم و جریمه نشویم؟! + عکس
 
در همن حین تنر نیز به دنبال او می رود و پس از مقداری تعقیب و گریز در سانفرانسیسکو ناگهان جریکو ناپدید می شود. در همین حال جریکو با ماشین به دوج چلنجر تنر می کوبد. درپی این تصادف جان تنر به کما می رود.
داستان و خط کلی بازی از این نقطه شروع می شود که تنر به کما رفته ولی روح او به صورت سرگردان در آمده است. برای اولین بار روح او در جسم راننده آمبولانس حامل خود می رود و باید خودش را به موقع به بیمارستان برساند. پس از این روح تنر به صورت آزادانه در شهر می چرخد و در جسم تمام راننده های شهر می تواند وارد شود و کنترل ماشین آن ها را به عهده بگیرد.
در این بین جست وجو برای یافتن جریکو نیز ادامه دارد. تنر در حالی که در بیمارستان و در کما به سر می برد، روحش به دنبال جریکو است و اعمالی که در دنیای تخیلی خود انجام می دهد به طور عجیبی در دنیای واقعی نیز در جریان است و این اتفاق ها رخ می دهد. بیش از این داستان بازی را پیش نمی بریم تا لذت بازی از شما گرفته نشود.
گیم پلی و سبک بازی


با نگاه به اسم بازی و نگاهی به عکس های آن شما انتظار دارید تا بتوانید به راحتی رانندگی کنید و با گیم پلی ای روان و بسیار زیبا روبرو باشید. این رانندگی هنگامی زیباتر می شود که به واقعیت نزدیکتر باشد.
در این بازی با توجه به این که شما روحی سرگردان هستید می توانید با استفاده از قدرتی به نام SHIFT وارد ماشین های دیگر بشوید، پس به همین خاطر با تعداد زیادی خودرو روبرو هستید و تنوع انتخاب زیادی دارید.
 
همانطور که شرکت سازنده اعلام کرده است در این بازی برای اولین بار مجوز 120 خودرو از کلاس های مختلف گرفته شده است و شما میتوانید همه آن ها که طراحی خوب و قابل قبولی نیز دارند را امتحان و از رانندگی با آن ها لذت ببرید. اما در بین این تنوع شاید نبود شرکت هایی مانند: فراری، بنز و BMW بسیار عجیب باشد. البته برای اینکه بیشتر حس سانفرانسیسکو به شما القا شود ماشین هایی مانند: دوج و شورولت و کادیلاک بیشتر در سطح شهر دیده می شوند.
یکی از نکات مهم این بازی این است که تعداد ماشین ها به یک اندازه نیست و برخی از ماشین ها نسبت به دیگران تعداد محدودتری دارند و شاید شما به ندرت امکان تجربه رانندگی با ماشین هایی مانند: فولکس قورباغه ای و یا مک لارن را داشته باشید.
در کنار طراحی ماشین ها برای این سبک بازی نکته بسیار مهم نحوه کنترل و رانندگی ماشین است. برای رانندگی در این بازی پنج نوع زاویه مختلف یا دوربین د نظر گرفته شده است و شما می توانید به صورت اول شخص یا سوم شخص ماشین را کنترل کنید.
 
البته ما به شما پیشنهاد می کنیم تا رانندگی اول شخص را از دست ندهید زیرا حرکات دست جان تنر که در هنگام رانندگی در اول شخص دیده می شود بسیار زیبا و دقیق طراحی شده است. برای مثال: هنگامی که از روی برخی از موانع می پرید، در هنگام برخورد با زمین کنترل از دست شما خارج می شود و تنر نیز فرمان ماشین را برای چند لحظه رها می کند.
رانندگی در شهر و همچنین موسیقی هایی که برای این قسمت انتخاب شده اند طوری هستند که شما را بیشتر به سمت سرعت و لایی کشیدن و حرکات نمایشی در بین ماشین ها دیگر می کشاند. با این لایی کشیدن ها و سبقت گرفتن ها به شما امتیازاتی به اسم Will Power داده میشود. به طور کلی این امتیازات در بیشتر بخش های بازی و با به پایان رساندن مراحل به شما داده می شود.
با این WP ها می توانید در گاراژ شهر امکانات و مهارت ها و ماشین هایی را برای خود خریداری کنید تا به کمک آن ها بتوانید مراحل را به آسانی و سرعت بیشتر انجام دهید. البته در این بازی شما امکان تیونیگ کردن ماشین ها را ندارید.
هر بخش بازی شامل تعدادی از بازی های فرعی مانند: مسابقه های شهری، کمک به پلیس و غیره است تا مرحله اصلی یا همان خط کلی بازی که با T در نقشه نشان داده شده است باز شود وسپس شما می توانید ادامه داستان را پی بگیرید و به جریکو نزدیکتر بشوید.
با این که تعدادی بازی فرعی قبل از هر مرحله وجود دارد شما می توانید با گشتن در سطح شهر تعداد بسیار زیادی مسابقات فرعی نیز پیدا کنید. این مسابقات فرعی میتواند تست های جرات مانند رانندگی با سرع بالا در خلاف جهت خیابان یا تست های سرعت باشد که با کامل کردن هر کدام به شما WP خاصی تعلق می گیرد.
در پرسه زدن های خیابانی مطمئنا نمی توانید جلوی لایی بازی های خود را بگیرید. پس مواظب باشید که معتاد این رانندگی و حرکات نمایشی در خیابان های سانفرانسیسکو نشوید.
چطور لایی بکشیم و جریمه نشویم؟! + عکس
گرافیک بازی
در سرتاسر بازی فیلم ها و نمایه هایی وجود دارد که گرافیک بسیار بالایی دارد و جزئیات را به زیبایی رعایت کرده اند. اما با این گرافیک زیبا تیم طراح اصلا به روی حرکت لب ها کار نکرده است. این حرکات بسیار مصنوعی و نامتناسب با متن و سناریو بازی است.
طراحی ماشین ها در سطح قابل قبولی قرار دارد و تیم طراح سعی کرد است تا جزئیات ماشین ها را دقیق ایجاد کند. یکی دیگر از نقاط ضعف بازی این است که شما نمیتوانید پشت سر خود را با توجه به آینه ها متوجه شوید چون چیزی به نام اینه در این بازی وجود ندارد که این خود ضعفی غیر قابل چشم پوشی حساب می شود.
صداگذاری ها در سطح قابل قبولی است ولی همچنان حرکات لب بازیکن ها بسیار آزار دهنده است. البته برخی از دیالوگ های این بازی تا حدی عجیب است. برای مثال پس از یک تصادف وحشتناک با سرعت بالا تنها جمله ای مانند: مواظب باش را از افراد حاضر در ماشین می شونید.
موسیقی های داخل منو ها یک حس زیبا را به شما القا میکند به طوری که شما را به رانندگی کردن بیشتر وادار می کند.
در پایا ن باید بگوییم که این بازی در سطح قابل قبولی قرار دارد. شاید برای عده ای SHIFT کردن به ماشین ها متفاوت زیبا نباشد اما شاید عده ای از این ایده استقبال کرده و آن را سبکی تو می دانند.
 
البته در اینجا لازم است تا هشداری نیز به شما بدهیم و آن این است که این صحنه ها تنها بازی هستند و نباید آن ها را در واقعیت نیز ادامه بدهیم. همچنین سعی کنید تا لایی کشیدن در میان خودروهای متفاوت معتادتان نکند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019