تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹


چرا قریبیان رامبد جوان را برای گناهکاران انتخاب کرد؟

چرا قریبیان رامبد جوان را برای گناهکاران انتخاب کرد؟

چرا قریبیان رامبد جوان را برای گناهکاران انتخاب کرد؟

هميشه رامبد جوان را در فيلم‌هاي طنز ديده‌ايم، انتخاب وي در نقش جدي نوعي ريسك نبود، چنانچه وي توانسته از عهده نقش بربيايد؟

دقيقا به همين دليل رامبد جوان را براي اين نقش انتخاب كردم زيرا بيشتر براي نقش‌هاي طنز شناخته شده بود. من معتقد بودم چون مخاطب در مورد رامبد جوان پيش زمينه فكري دارد زماني كه فيلم را مي‌بيند بيشتر تحت تاثير قرار مي‌گيرد و به جرات مي‌گويم رامبد جوان براي اين نقش بهترين انتخاب بود.

از ابتدا همين پايان براي فيلم در نظر گرفته شده بود؟

خير در پايان فيلم، قاتل به سزاي عملش مي‌رسد كه متاسفانه وزارت ارشاد اجازه نداد و اعلام كردند انتقام شخصي است.

در توليد فيلم از همان ابتدا قصد داشتيد «گناهكاران» را در جشنواره فيلم فجر شركت دهيد؟

معتقدم، جشنواره محلي است كه فيلم‌ها به خوبي ديده مي‌شود و در فروش فيلم بسيار تاثيرگذار است. جشنواره در همه جاي دنيا برگزار مي‌شود و من فكر مي‌كنم برگزاري آن براي هر كشوري ضروري است.

چرا تهيه‌كنندگي فيلم را خودتان برعهده گرفتيد. فكر مي‌كرديد موفقيت فيلم بالاتر مي‌رود يا تهيه‌كننده خوبي براي آن پيدا نكرديد؟

تهيه‌كنندگي فيلم را خودم بر عهده گرفتم به اين دليل كه مي‌خواستم مستقل عمل كنم. در مدت ساخت فيلم نيز بسياري از همكاران ابراز تمايل كردند كه تهيه‌كنندگي فيلم را بر عهده بگيرند اما به هرحال هر كسي اين كار را عهده‌دار مي‌شد تا حدودي بايد نظرش در ساخت فيلم اعمال مي‌شد به همين دليل خودم تهيه‌كنندگي فيلم را بر عهده گرفتم ضمن اينكه اين فيلم با سرمايه شخصي خودم ساخته شده و از هيچ نهادي كمك نگرفتم. فيلم كاملا شخصي است.

آيا ميان «گناهكاران» با فيلم‌هاي قبلي‌تان نقطه مشتركي وجود دارد؟

خير، هيچ نقطه مشتركي وجود ندارد. من در كارگرداني خودم را اول راه مي‌بينم و اين فيلم چهارمين فيلم من است و هنوز راه و خط ثابتي را براي خودم مشخص نكرده‌ام اما فيلم آخرم را دوست دارم و فكر مي‌كنم در اين راه فيلم‌سازي‌ام را ادامه دهم.

آقاي قريبيان آيا قرار است بازيگري را هم در كنار كارگرداني ادامه دهيد؟

بله من بازيگر هستم و بازيگر خواهم ماند اما در بازيگري هم وسواسم بيشتر شده تا آنجا كه هر نقشي را بازي نمي‌كنم و براي خودم روال كاري دارم كه مطابق آن پيش مي‌روم.

چرا دوازده سال از كارگرداني فاصله داشتيد؟

به اين دليل كه در اين مدت فيلم‌نامه خوبي به دستم نرسيده بود. فيلم‌نامه‌هاي زيادي پيشنهاد شد اما وقتي آنها را مي‌خواندم خوشم نمي‌آمد و به دليل اينكه حرفه اصلي‌ام بازيگري است صبر كردم. بعد از «گناهكاران» هم اگر فيلم‌نامه خوبي به دستم برسد حتما فيلم ديگري را شروع مي‌كنم

وبگردی
Copyright 2007 - 2019