تماس با مدیر
شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶


پیمان معادی متولد 11 تیرماه سال ۱۳۴۹ در نیویورک

پیمان معادی متولد 11 تیرماه سال ۱۳۴۹ در نیویورک

بیوگرافی پیمان معادی

پیمان معادی متولد11 تیرماه سال ۱۳۴۹ در نیویورک است.وی کارگردان، فیلمنامه‌نویس و بازیگر است. او برای نقش‌آفرینی در فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «دربارهٔ الی» به عنوان بازیگر صاحب سبک، شناخته شد.

پیمان معادی فرزند یک زوج ایرانی است که در سال ۱۹۷۰ در نیویورک، ایالات متحده به دنیا آمده است.خانواده ی او زمانی که او ۵ سال داشت به ایران بازگشتند .او دارای لیسانس مهندسی متالورژی از دانشگاه آزاد کرج می باشد.
پیمان معادی و دخترش

پیمان معادی و دخترش

 

او به عنوان فیلمنامه‌نویس با نگارش فیلمنامه آواز قو فعالیت خود را در سینما آغاز کرد و تا چند سال، به نوشتن فیلم‌نامه مشغول بود.

به عنوان بازیگر در سال ۱۳۸۷ برای اولین‎بار در فیلم درباره الی به کارگردانی اصغر فرهادی ظاهر شد و بازی ماندگاری از خود به جای گذاشت.
پیمان معادی و همسرش

پیمان معادی و همسرش

۲ سال بعد، او جایزهٔ خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد را برای فیلم جدایی نادر از سیمین اثر اصغر فرهادی (۲۰۱۱ میلادی) از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین دریافت کرد.

معادی در سریالی به نام «عدالت کیفری» ( Criminal Justice) به کارگردانی استیون زایلیان(Steven Zaillian)، در کنار رابرت دنیرو (Robert De Niro) بازی کرد. او در این سریال نقش شخصیتی به نام سلیم خان را ایفا می‌کند. زایلیان یکی از نویسندگان فیلمنامهٔ «فهرست شیندلر» اثر استیون اسپیلبرگ(Steven Spielberg) است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017