تماس با مدیر
پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹


پیش نیاز تعمیرات موبایل

پیش نیاز تعمیرات موبایل

موبایل عضو جدا نشدنی زندگی امروز تمام افراد است، از همین رو تمامی کسب و کارهای وابسته به آن از فروشگاه‌های عرضه کننده موبایل تا تعمیرات از رونق خوبی برخوردار هستند. در این بین تعمیرات موبایل با محبوبیت بیشتری روبرو است، چراکه برای انجام دادن آن به سرمایه زیادی نیاز نیست و می‌توان با آموزش تعمیرات موبایل و مهارت‌ها و همچنین پیش نیازهای مورد نیاز برای تعمیرات موبایل از آن کسب درآمد داشت. شغل تعمیرات موبایل از درآمد قابل قبولی برخوردار است و می‌توان به آن به عنوان یک کسب و کار سودآور نگاه کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا با پیش نیاز تعمیرات موبایل و ابزارهای مورد استفاده برای انجام آن بیشتر آشنا شویم.

اصلی ترین ابزارهای تعمیرات موبایل

برای شروع هر کاری لازم است تا فرد در ابتدا با ابزار انجام آن حرفه به خوبی آشنایی پیدا کند تا بتواند در طول کار از ابزار مناسبی استفاده کند. برای انجام تعمیرات موبایل نیز مانند هر حرفه دیگری به ابزار و تجهیزاتی نیاز است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

پیچ گوشتی

اولین و مهم‌ترین ابزاری که برای تعمیرات موبایل باید در اختیار داشت، پیچ گوشتی است. با توجه به اینکه موبایل از قطعات مختلفی تشکیل شده و با برندهای متفاوتی در بازار وجود دارد، یک تعمیرکار موبایل باید انواع پیچ گوشتی را در اختیار داشته باشد.

ساکسن کاپ

ساکشن کاپ از دیگر ابزار اصلی برای تعمیرات تلفن همراه است که با استفاده از آن می‌توان قاب گوشی‌ها را باز کرد. ساکشن کاپ در دو مدل اهرمی و مکنده وجود دارد که با توجه به طرز عملکرد مدل اهرمی می‌توان گفت که این مدل مناسب‌تر است و به بدنه گوشی‌های همراه آسیبی وارد نمی‌کند.

هیتر

هیتر از ابزاری است که با استفاده از آن می‌توان به به قسمت‌های مختلف گوشی گرمای کنترل شده منتقل کرد و از این طریق جداسازی قسمت‌های مختلف موبایل آسان‌تر انجام می‌شود.

پیک

پیک نیز وسیله دیگری است که با با فرو بردن نوک آن در لبه قاب گوشی می‌توان باعث آسان‌تر شدن مراحل بازسازی دستگاه شد. این قطعه از جنس خاص و نارسانا است که در موارد دیگری نیز کاربرد دارد.

هویه و سیم لحیم

هویه و سیم لحیم این امکان را در اختیار تعمیرکار قرار می‌دهند تا در شرایط خاصی که برد و قطعات الکترونیکی نیاز به تعمیر دارند، بتواند از آن‌ها استفاده کند.

پنس

با توجه به این تلفن همراه از قطعات ریزی تشکیل شده است، در بسیاری از موارد جا‌بجایی این قطعات با دست کار دشواری است به همین دلیل تعمیرکار باید از پنس کمک بگیرد.

منبع تغذیه

منبع تغذیه ابزاری دیگر است از آن برای موارد مختلفی مانند شوک دادن به باتری گوشی، روشن کردن گوشی بدون باتری، عیب یابی گوشی‌های خاموش و شارژ مستقیم باتری استفاده می‌شود. داشتن یک منبع تغذیه برای انجام تعمیرات موبایل امری ضروری است.

مولتی متر

با استفاده از مولتی متر تعمیرکار می‌تواند مراحل عیب‌یابی تلفن همراه را راحت‌تر و سریع‌تر انجام دهد.

دستگاه لوپ

دستگاه لوپ از ابزارهای گران قیمتی است که مانند میکروسکوپ عمل می‌کند. با استفاده از این دستگاه می‌توان تعمیر قطعات ریز موبایل را به آسانی انجام داد زیرا امکان مشاهده تا آن‌ها در زیر دستگاه لوپ تا چندین برابر بیشتر می‌شود.

اسپاجر یا اسپاتول

اسپاجر یا اسپاتول وسیله‌ای است که از آن برای آزاد کردن کانکتورهای قطعات گوشی از روی مادربرد، بلند کردن و جابجایی قطعات استفاده می‌شود.

آموزش تعمیرات موبایل

در مرحله آموزش تعمیرات موبایل به هنرجویان در کارگاه‌های آموزشی، آموزشی‌های درباره نرم افزارها و سخت افزارهای موبایل ارائه می‌شود. در این مرحله هنرجویان با قطعات مختلف موبایل از برندهای مختلف آشنا می‌شوند و از نحوه عملکرد هریک اطلاع به دست می‌آورند.

در بسیاری از کارگاهای آموزش تعمیرات موبایل این امکان برای هنرجویان فراهم می‌شود تا بتوانند در طول دوره آموزش خود به صورت عملی نیز هر آنچه را فرا می‌گیرند، بر روی موبایل‌ها پیاده‌سازی کنند. همچنین در آموزش تعمیرات موبایل به هنرجویان نحوه کار با انواع ابزارها و شرایط مختلفی ممکن است برای گوشی‌ها اتفاق بیفتد نیز تدریس می‌شود. به طور کلی مراحل آموزش تعمیرات موبایل شامل موارد زیر می‌شود:

  1. آشنایی با ابزارآلات مورد نیاز برای تعمیرات موبایل
  2. قطعه شناسی انواع موبایل
  3. سخت افزار موبایل
  4. آشنایی با دستگاه‌های اندازه‌گیری
  5. نقشه خوانی
  6. عیب‌یابی مدارهای الکترونیکی
  7. شبکه و مخابرات
  8. نرم افزار موبایل

همچنین در طول دوره آموزش هنرجویان باید با کلمات و اصطلاحاتی که در تعمیرات لپ تاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد، نیز آشنا شوند تا در هنگام کار بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

فروش قطعات موبایل

اگر تعمیرکار موبایل تازه واردی هستید و نیاز به قطعات  اصلی موبایل دارید، دقت کنید که این قطعات را از مراکز معتبر و با سابقه تامین کنید. فروش قطعات موبایل در ایران بازاری تخصصی است.

منبع وبنا

وبگردی
Copyright 2007 - 2019