تماس با مدیر
یکشنبه, ۲۷ اسفند , ۱۳۹۶


پیشنهاد کامران نجف زاده به تیم ملی فوتبال

پیشنهاد کامران نجف زاده به تیم ملی فوتبال

به گزارش پرشین وی به نقل از ”بوتیا”، کامران نجف زاده سفیر طلایی کودکان و سالمندان گفت:با پایین آمدن شاخص هایی از جمله اعتیاد و طلاق و فقراقتصادی و فرهنگی در آینده ،می توان به مدیریت و کاهش تعداد کودکان بی سرپرست و همچنین کودکان خیابانی امیدوار بود.
نجف زاده با تقدیر ازسرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت :در رساندن صدای فرزندان کار و کودکان بی سرپرست ما از نظر تبلیغاتی ضعیفیم.از کی روش ممنونیم که پیشنهاد کردپاداش برد قطر به کودکان بی سر پرست اختصاص پیدا کند اما پیشنهاد می کنم فوتبالیست ها هم بعد از گرفتن حواله خودرو و مجوز ورود خودرو بصورت نمادین هم شده این حرکت را ادامه دهند.به هرحال این جریان سازی ها اهمیت دارند شما ببینید بعد از فوت مرحوم عسل بدیعی و اهدای اعضای ایشان چقدر این حرکت خوب در جامعه ما قوت گرفت.
سفیر ویژه کودکان با تبیین طرح هایی که بهزیستی در این مدت برای آموزش کار کودکان فراهم کرده گفت :حرکت مثبتی بوده چون اکثرکودکان کار،کارهای غیر تولیدی دارند.
خبرنگار واحد مرکزی خبرهمچنین از نتایج مذاکرات با نمایندگان یونیسف و بهداشت جهانی خبرداد و گفت :از انتقال تجربیات موفق سایر کشورها در امور ساماندهی و بازپروری کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست و خیابانی استقبال کردیم.
نجف زاده سفیر بیماران نادر ،همچنین نبود آمارهای دقیق در مورد میزان کودکان بی سرپرست و بچه های کار را یک مشکل بزرگ خواند و گفت: همه ما این بچه ها را دیده ایم .وقتی خودروهای بهزیستی یا شهرداری می ایند مثل جوجه های طلایی و ترسانی که از کارتن مقوایی دستفروش بیرون ریخته باشند جیغ می کشند و وحشت زده فرار می کنند.
اینها وقایع نگاری های چشمی و روزانه ماست اما آمارهای دقیق می تواند برای برنامه ریزی های غیر احساسی یک پایه اساسی باشد.مثلا می دانیم در مشهد به دلیل حضور سالانه بیست و پنج میلیون زائر،شاهد حضور بیشترین تعداد کودکان بی سرپرست و خیابانی هستیم.
وی با اشاره به سفر اخیرش به مسکو گفت :در روسیه حداقل یک میلیون کودک خیابانی زندگی می کنند.یونیسف تخمین می زند که کودکان خیابانی در هند به یازده میلیون نفر رسیده اند.از کابل تا خیابان های نیویورک هم آنها را دیده ام و جغرافیایی مختصری ندارند اما برای ما ایرانی ها داشتن آمار درست و دقیق برای برنامه ریزی آینده یک اصل اساسیست با این حال متاسفانه در کشورمان آمارهای ما خیلی وقت ها جنبه غیرعلمی دارند و ابزاری برای هاراگیری های سیاسی اندو افراد بنابر سلیقه و نظر خود تعداد آنها را از بیست هزار تا دومیلیون نفر برآورد کرده اند.
البته در میان کودکانی که مثلا سرچهار راه ها می بینیم خیلی هایشان هم اتباع غیر ایرانی هستند و یا حاصل ازدواج یک ایرانی -افغانی بشمار می روند.
نجف زاده با بیان برخی اطلاعات از نتایج مطالعات میدانی معتبر گفت :چهل و چهار درصد کودکان خیابانی دارای اختلالات جنسی و بیست و دو درصد آنها اغفال شده اند.کودکان خیابانی در مفهوم جهانی تعریف های دقیقی دارند .برخی از آنها را “برای زندگی” وابسته به خیابان می دانند و برخی های دیگر را برای “ادامه زندگی”وابسته به خیابان می دانند که رفتارشناسی برخورد با هرکدام متفاوت است.
سفیر طلایی کودکان و سالمندان گفت :دوران کودکی برای همه ما مهم ترین مقطع زندگیست و تمام رفتارها و باورها و ارزش ها و عقاید و ترس ها در این دوران شکل می گیرد.وی ابراز امیدواری کرد : دولت آینده در مهار شاخص های فلاکت موفق باشد تا به همان میزان به مدیریت و کاهش تعداد کودکان بی سرپرست و خیابانی هم امیدوار باشیم.
کامران نجف زاده گفت هر کسی می خواهد در جامعه فردا شاهد کاهش بزه و سرقت و اختلال های روانی باشد باید در این مسیر به دولت آینده کمک کند.این هم کار یک روز و دو روز نیست و باید چندین سال فرصت داد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017