تماس با مدیر
سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹


پیرترین سهامدار جهان+ عكس

پیرترین سهامدار جهان+ عكس

لقب پیرترین سهامدار جهان به ایروینگ کان ۱۰۷ ساله رسید.

وی یک سرمایه گذار ارزشی و مدیر مالی و پیرترین سرمایه گذاری است که در قید حیات است. کان، یکی از شاگردان بنجامین گراهام است، استاد اقتصادی که متودولوژی value investing را مطرح کرد.

وی، سرمایه گذاری را از سال ۱۹۲۸ وقتی ۲۳ ساله بود آغاز کرد و تا اکنون که ۱۰۷ سال سن دارد، به این روند ادامه داده است.

کان در همین حین، مدیریت سرمایه گذاری گروه برادران کان را نیز بر عهده دارد، شرکتی که در سال ۱۹۷۸ با همکاری دو پسر خود به نام های توماس و آلن افتتاح کرد و در زمینه سرمایه گذاری، به متقاضیان مشاوره می دهد و علاوه بر آن، وظایف یک کارگزار را نیز به انجام می رساند .

گرچه وجود ایروینگ کان در شرکت، یک نقطه عطف و نامی باسابقه برای شرکت محسوب می شود اما پسر وی توماس، به عنوان مدیرعامل و اداره کننده شرکت شناخته می شود. ایروینگ کان، از آن جمله مدیران خوش فکر است که صندوقی به ارزش ۹۵۰ میلیون دلار را برای شرکت های زیرمجموعه خود مدیریت می کند.

کان در واقع پیرترین مدیر مالی وال استریت نامیده می شود و نخستین معامله خود را در تابستان ۱۹۲۹ آغاز کرد و چند ماه قبل از سقوط بزرگ وال استریت در اکتبر به پایان رساند. خانواده کان در واقع یکی خانواده های آمریکا هستند که همگی در سنین بالا همچنان مدیرانی موفق بودند و هستند.

خواهر اروینگ که هلن نام دارد در سال ۲۰۱۱ در سن ۱۱۰ سالگی فوت کرد. کوچکترین عضو خانواده ایرونیگ برادری است ۱۰۲ ساله به نام پیتر و دیگر خواهر وی، لی، در سال ۲۰۰۵ در سن ۱۰۱ سالگی فوت کرد.

ایرونیگ، تحصیلات خود را در سیتی کالج نیویورک به پایان رساند و به عنوان دستیار بنجامین گراهام در مدرسه اقتصادی کلمبیا تدریس می کرد .

می توان گفت گراهام بیشترین تأثیر را بر دو شاگرد خود به نام های وارن بافت و ایروینگ کان داشته است در حالی که کان نام سومین پسر خود را که در سال ۱۹۴۲ به دنیا آمد توماس گراهام گذاشت و وارن بافت دومین پسر خود را که در سال ۱۹۵۴ به دنیا آمد هاوارد گراهام نامید.

کان دارای مدرک CFA (تحلیل گری بازار)است و جزء نخستین گروهی بود که توانست این مدرک را اخذ کند. وی عضو و موسس جامعه تحلیلگران نیویورک و مجله تحلیل گری مالی است. همچنین مدیر سابق شرکت های Teleregister، Hugo Stinnes، Grand Union Stores،Kings County Lighting, West Chemical, and Willcox & Gibbs بوده است.

ایروینگ کان، در مقاله ای در یکی از مجله های اقتصادی سال ۲۰۰۲ عنوان داشت: در مرحله ای از زندگی از داشتن سهام های ارزان به قدری خوشحال و خرسند بودم که احساس می کردم با خرید این سهم ها، بهترین کار زندگی ام را انجام دادم، البته سود خوبی نیز از خرید آنها عایدم شد.

پسر ایروینگ در خصوص وی اظهار داشت: پدر همچنان در حال تجارت و سرمایه گذاری است و یکی از خصوصیات وی که خانواده را بسیار خوشحال می کند این است که بازنشستگی برای او معنایی ندارد و همواره در تلاش برای پیدا کردن راه حل های سرمایه گذاری است و دوست دارد تا با افزایش سن، تجربیات بیشتری کسب کند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019