تماس با مدیر
سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹


پنج ترفند برای اینکه منزلتان مرتب نگه دارید

پنج ترفند برای اینکه منزلتان مرتب نگه دارید

 

چه کنیم تا منزلمان در طول هفته مرتب باقی بماند؟ ما به این سوال در این مقاله پاسخ داده‌ایم. مرتب کردن خانه یک مسئله است و مرتب نگه داشتن آن، یک مسئله‌ی دیگر. مخصوصا اگر شاغل باشید و همزمان مسئولیت بزرگ کردن بچه‌ها نیز بر عهده‌تان باشد. ممکن است نتوانید هر روز ساعتی را به تمیز کردن خانه اختصاص دهید اما رعایت نکات زیر می‌تواند به شما کمک شایانی کند. کارهایی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم، چندان وقت گیر و مشکل نیستند ولی می‌توانند تاثیر بسزایی در مرتب ماندن خانه‌تان داشته باشند.

نظافت منزل از جمله خدماتی می باشد که توسط برخی از شرکت ها و موسسه ها به مشتریان داده می شود. البته چون امروزه با پیشرفت تکنولوژی روبرو شده ایم و بسیاری از سفارش ها و خدمات را می توانیم آنلاین ثبت و دریافت کنیم میتوان برای گرفتن قیمت نظافت منزل نیز از بازارهای آنلاینی مثل سنجاق استفاده کرد.

اگر شما به هر دلیلی فرصت نمی کنید که خودتان کارهای نظافتی منزل یا محل کارتان را انجام بدهید کافیست که به وب سایت یا اپلیکیشن سنجاق مراجعه کرده و سپس سفارش نظافت منزل خود را ثبت کنید و از هزینه نیروهای خدماتی در شرکت نظافتی مطلع شوید. برای ثبت سفارش نظافت منزل کافی است به چند سوال ساده پاسخ دهید.

پنج کاری که باعث مرتب ماندن خانه در طول هفته می‌شود:

 

روز خود را با مرتب کردن تخت آغاز کنید: هیچ چیزی بهتر از مواجه شدن با یک رختخواب مرتب بعد از یک روز کاری پراسترس نیست. مرتب کردن تخت، می‌توانید به شما حس مفید بودن بدهد و باعث شود که روز خوبی را شروع کنید. پس از همین فردا این کار را در شروع روز انجام دهید. شاید مهم به نظر نرسد اما نتایج خوبی را به دنبال دارد.

 

کانترها را به طور منظم، دستمال بکشید: کانترها به سرعت گرد و خاک می‌گیرند و کثیف می‌شوند. این کثیفی‌ها در طول هفته روی هم جمع می‌‌شوند و کار شما را برای تمیزکاری آخرهفته، زیاد می‌کنند. پس هرروز با اسپری تمیز کننده و یک دستمال میکروفایبر، روی کانترها را تمیز کنید.

به نامه‌ها رسیدگی کنید: نامه‌هایی که در طول روز به صندوق پستی شما می‌رسند، بر روی میز یا کانتر جمع می‌شوند و باعث نامرتب به نظررسیدن خانه می‌گردند. ممکن است در آخر هفته با کوهی از نامه مواجه شوید پس برای جلوگیری از این مشکل، نامه‌ها در پوشه‌های مختلف دسته بندی کنید. این امر باعث می‌شود که نامه‌های مهم جلوی چشمتان باشد و نامه‌های بی‌اهمیت را دور بریزید.

 

ظرف‌ها را در کابینت یا ماشین ظرفشویی نگه دارید: نگه داشتن ظروف در سینک علاوه بر بوی بدی که ممکن است از خود ساطع کند، منظره‌ی ناخوشایندی را نیز به وجود می‌آورد. بعد از استفاده از ظروف، آن‌ها بلافاصله بشویید یا در ماشین ظرفشویی قرار دهید. بعد از تمیز شدن و خشک شدن ظروف، وقت آن است که آن‌ها در کابینت قرار گیرند.

 

بعد از رسیدن به خانه، برای ده دقیقه خانه را مرتب کنید: ممکن است بعد از سرکار یا دنبال بچه‌ها رفتن، تمیز کردن امری سخت و دشوار به نظر بیاید اما اگر تنها ده دقیقه وقت بگذارید و وسایلی را که در جای خود قرار ندارند، در جایشان قرار دهید؛ کارتان در آینده برای تمیز کردن خانه، سبک‌تر می‌شود.

ممکن است مدتی طول بکشد تا شما این عادات را در خود پرورش دهید اما به محض اینکه نتیجه‌ی کار را بعد از یک هفته ببینید، خود به خود به انجام این کارهای به ظاهر ساده عادت می‌کنید.

 

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019