تماس با مدیر
شنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۶


پنجاهمین سالگرد «الیزابت تایلور»+ عکس

پنجاهمین سالگرد «الیزابت تایلور»+ عکس

استودیو پخش فاكس قرن بیستم با همكاری گروه مد «بولگاری» ایتالیا برنامه ای جالب برای پنجاهمین سالگرد تولید فیلم تاریخی «كلئوپاترا» ترتیب داده اند. این برنامه روز 21 مه همزمان با برگزاری جشنواره كن فرانسه با نمایش فیلم «كلئوپاترا» برگزار می شود.

 
فرزندان «الیزابت تایلور» (بازیگر نقش اصلی كلئوپاترا) و «ریچارد برتون» میزبانان این برنامه هستند. در این برنامه همچنین برند بولگاری كه مطرحترین حامی فیلمهای «تایلور» بوده از جدیدترین محصولات خود و هر آنچه برای «تایلور» طراحی كرده بود ، رونمایی خواهد كرد. بولگاری همچنین طراح جواهرات و تزئینات فانتزی فیلم «كلئوپاترا» بوده است.
 
گفتنی است ، «ریچارد برتون» ثروتمندترین همسر «تایلور» بوده است به گونه ای كه «تایلور» بخش زیادی از جواهرات و دارایی خود را پس از ازدواج با برتون به دست آورد.
 
تایلور كنار دو فرزندش در پشت صحنه كلئوپاترا
 
کلئوپاترا فیلمی حماسی و درام است که در سال ۱۹۶۳ توسط کشورهای بریتانیا، ایالات متحده و سوئیس و به کارگردانی جوزف ال. منکیه‌ویچ ساخته شد. فیلمنامه آن که اقتباسی از اثر کارلو ماریا فرانزرو می‌باشد توسط سیدنی بوچمن، بن هچت، رینالد مک‌دوگال نوشته شده‌است و بازیگرانی چون الیزابت تیلور، ریچارد برتون، رکس هاریسون، رادی مک‌داول، و مارتین لاندو در آن نقش‌آفرینی کردند
 
کلئوپاترا ملکه مصر است و می‌خواهد که از کشورش در برابر خواسته‌های امپریالیستی روم محافظت کند. داستان فیلم شرح سختی‌ها و وقایعی است که در این رهگذر بر کلئوپاترای جوان می‌گذرد
 
در تمامی طول تاریخ سینما، کلئوپاترا به عنوان یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌هایی محسوب می‌شود که تاکنون ساخته شده‌اند (با لحاظ کردن تورم). فیلم در مجموع نقدهایی آمیخته از نظرات مثبت و منفی دریافت کرد و منتقدان و تماشاگران عموما نقش‌آفرینی تیلور و برتون را تحسین کردند. این فیلم در سال ۱۹۶۳ با فروش ۲۶ میلیون دلار (در مجموع ۵۷٫۷ میلیون دلار) پرفروش‌ترین فیلم سال شد اما به دلیل هزینه ساخت آن که ۴۴ میلیون دلار برآورد شده بود متضرر گردید و بدین ترتیب کلئوپاترا تنها فیلمی است که عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال را کسب کرده اما همچنان متحمل ضرر و زیان شده‌است. به همین دلیل اغلب فروش این فیلم در گیشه را اگر نه شکستی کامل ولی شکستی نسبی می‌دانند. این فیلم برنده چهار جایزه اسکار شد و برای پنج جایزه دیگر نیز نامزد شده بود که از جمله آنان نامزدی برای بهترین فیلم سال بود که در نهایت به کسب آن نائل نشد.
امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017