تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹


پرهزينه‌ترين فيلم‌هاي تاريخ سينما معرفي شدند

پرهزينه‌ترين فيلم‌هاي تاريخ سينما معرفي شدند

فيلم «جان كارتر» جديدترين محصول شركت والت ديزني 2013 با هزينه‌اي بالغ بر 300 ميليون دلار، عنوان پرخرج‌ترين فيلم تاريخ سينما را به خود اختصاص داده است.

«جان کارتر» محصول كمپاني «والت ديزني»، يك درام تخيلي است که به حضور يک سرباز کهنه‌کار آمريکايي در مريخ مي‌پردازد. اين فيلم به كارگرداني «آندرو استانتون» و با فيلم‌نامه‌‌اي از خودش ساخته شده است‌. «جيم موريس»، از خالقان آثاري چون «وال‌ـاي» و «موش سرآشپز» با همكاري «كالين ويلسون»، از سازندگان بخش‌هاي انيميشن «آواتار» و «جنگ دنياها»، ساخت بخش‌هاي انيميشن اين پروژه را برعهده خواهند داشت. پيش‌بيني مي‌شود فيلم «جان كارتر» كه هم‌اكنون در برخي از سينماهاي جهان روي پرده است به سوددهي نرسد و به‌عنوان يك شكست تجاري براي والت ديزني به شمار آيد.

به گزارش توتال فيلم، «دزدان دريايي كارائيب؛ پايان دنيا» محصول سال 2007 از توليدات شركت ديزني با بازي «جاني دپ» نيز با 300 ميليون دلار در رتبه‌ي دوم قرار دارد. سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب» است كه همانند دو فیلم دیگر در ژانر تخیلی، کمدی و ماجراجویانه ساخته شده است. «گور وربینسکی» کارگردان و «جری بروکهایمر» تهیه‌کنندگی آن را بر عهده داشتند. شرکت والت دیزنی به دلیل استقبال زیاد مردم جهان از این مجموعه فیلم، قسمتی را در پارک‌های «دیزنی‌لند» به این فیلم اختصاص داد.

فيلم «هابيت» جديدترين كار «پيتر جكسون» نيز با 270 ميليون دلار هزينه‌ي توليد در رتبه‌ي سوم اين جدول قرار گرفته‌ است. «هابیت‌»ها گونه‌ای از موجودات تخیلی در رمان‌های تالکین هستند که در سرزمین میانه زندگی می‌کنند. آنها اولین‌بار در کتاب «هابیت» تالکین مطرح شدند. شخصیت اصلی این داستان، «بیلبو بگینز» – یک هابیت- است که دچار ماجراهایی می‌شود. در اين فيلم هابیت‌ها موجوداتی کوچک توصیف شده‌اند که نصف قد انسان را دارند، لباس‌هایی به رنگ روشن می‌پوشند، کفش به پا نمی‌کنند و پاهایشان پوشیده از موهای ضخیم و مجعد است. از نظر اخلاقی، تالکین هابیت‌ها را موجوداتی خوشرو، خوش خوراک و به دور از ماجراجویی توصیف می‌کند

انيميشن «ژوليده» كه در سال 2010 ميلادي توسط كمپاني ديزني با هزينه‌اي بالغ بر 260 ميليون دلار توليد شد، به همراه «مرد عنكبوتي 3» محصول 2007 با 258 ميليون دلار هزينه و همچنين «دزدان دريايي كاراييب: امواج بيگانه» محصول 2011 با 250 ميليون دلار هزينه، «ظهور شواليه‌ي تاريكي» محصول 2012 با هزينه‌اي در حدود 250 ميليون دلار رتبه‌هاي چهارم تا هفتم پرخرج‌ترين آثار سينمايي را به خود اختصاص داده‌اند.

فيلم‌هاي «هري‌پاتر و شاهزاده‌ي دورگه» (2009) با 250 ميليون دلار، «آواتار» (2009) با 237 ميليون دلار، «بازگشت سوپرمن» (2006) با 232 ميليون دلار، «ذره‌اي آرامش» (2008) با 230 ميليون دلار، «دزدان دريايي كاراييب: قفسه‌ي مرد مرده» (2006) با 225 ميليون دلار، «مردان سياه‌پوش 3» (2012) با 215 ميليون دلار، «مردان مجهول: ايستگاه آخر» (2006) با 210 ميليون دلار و «رابين هود»(2010) با 210 ميليون دلار ديگر فيلم‌هاي پرهزينه‌ي تاريخ سينما محسوب مي شوند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019