تماس با مدیر
سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸


پرسپولیس چگونه از رایگان شدن بلیت سود می‌کند؟

پرسپولیس چگونه از رایگان شدن بلیت سود می‌کند؟

سود پرسپولیس از رایگان شدن بلیت

باشگاه پرسپولیس پس از درخواست های پرشمار هواداران تصمیم به رایگان کردن بلیت های طبقه دوم ورزشگاه آزادی در بازی با الجزیره گرفت تا تماشاگران بیشتری از این بازی دیدن کنند. اما سرخ ها چگونه از این موضوع سود می برند؟

در فصل جاری لیگ قهرمانان، پرسپولیسی ها هیچگاه تمام سکوهای ورزشگاه آزادی را پر نکرده اند. در بازی با السد قطر، حدود ۳۳ هزار نفر در ورزشگاه حاضر شدند که رقم بسیار پایینی برای تیمی پرطرفدار نظیر پرسپولیس است. در آن دیدار حدود ۱۳ هزار نفر در طبقه دوم بودند و ۲۰ هزار تا هم در طبقه پایین حضور داشتند تا باشگاه پرسپولیس ۶۵ میلیون از فروش بلیت های طبقه دوم و ۳۰۰ میلیون از فروش بلیت طبقه پایین درآمدزایی کند؛ یعنی درآمد کلی قرمزها از دیدار با السد ۳۶۵ میلیون تومان بود.

اما اکنون با رایگان کردن طبقه دوم، قطعا بیش از ۴۴ هزار صندلی این طبقه مملو از تماشاگر خواهد شد و نیمی از سکوهای طبقه پایین همچون همیشه و نیمی دیگر به سبب حساسیت بازی و محرکه بودن رایگان شدن بلیت ها پر می شود. طبقه اول بیش از ۳۳ هزار صندلی دارد و در صورت پر شدن صندلی ها و با احتساب نرخ فعلی، ۴۹۵ میلیون تومان برای تیم ها درآمد کلی دارد.

در واقع پرسپولیسی ها اگرچه بیش از نصف ورزشگاه را رایگان کرده اند اما سود مالی بیشتری نسبت به بازی آخرشان در آسیا خواهند کرد.

البته این تمام منفعت قرمزپوشان پایتخت از حضور مجانی هوادارانشان در ورزشگاه نیست. پیش تر و در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵ آن ها در دو بازی مرحله گروهی و یک بازی مرحله یک هشتم نهایی تمام بلیت های ورزشگاه را رایگان کردند تا در هر بازی بیش از ۱۰۰ هزار پرسپولیسی به آزای برود.

این موضوع سود مالی پرسپولیس را به عدد صفر رساند اما آن ها با تیم نه چندان قدرتمندشان، النصر، بنیادکار و الهلال را زمین گیر کردند و نمایش هایی آبرومندانه از خود نشان دادند. این بار هم نماینده کشورمان به بردی دلچسب مقابل الجزیره احتیاج دارد و باتوجه به خستگی یک فصل تلاش، حضور پرتعداد تماشاگران می تواند این خلا را جبران کند و موتور محرکی برای یورش به سمت دروازه الجزیره باشد.

همچنین قرارگیری در صدر جدول پرتماشاگرترین ها، در جذب اسپانسر برای سال های بعد تاثیرگذار خواهد بود و در واقع ارزش باشگاه را بیشتر می کند. از طرف دیگر در تبلیغات محیطی و… نیز اثرهای مثبتی دارد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017