تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹


پرستاری از بیمار

پرستاری از بیمار

بیماری جزئی جدانشدنی از زندگی هر فردی می­باشد. همه­ی ما در طول زندگی خود به بیماری­های مختلفی دچار شده­ایم. با این تفاوت که مقدار، شدت و نوع بیماری­ها با یکدیگر متفاوتند. برای بهبود برخی بیماری­ها چند روز، برای برخی چند هفته و برای برخی دیگر ماه­ها زمان مورد نیاز است. همچنین برخی دیگر از افراد برای بهبودی به مدت طولانی نیاز به بستری داشته و به همین علت در منزل بستری می­شوند.

برای بهبود هرچه سریعتر بیماری، نگهداری از بیمار نقشی کلیدی را ایفا میکند. پرستاری از بیمار به معنای کمک در انجام کارهای شخصی و درمانی مورد نیاز بیمار می­باشد که با توجه به شرایط بیماری، خود بیمار به تنهایی قادر به انجام این کارها نیست.

مجموعه­ی خدمات درمانی و پرستاری هوم کا به عنوان یکی از پیشگامان خط مقدم ارائه­ی خدمات درمانی و پرستاری در محل، خدمات پرستاری از بیمار را با توجه به جدیدترین و به­روزترین استانداردهای تدوین شده، به متقاضیان این خدمت، تقدیم می­نماید. تجربه ثابت کرده است که علاوه بر مراقبت از بیمار، استفاده­ی بیمار از برخی خدمات دیگر مانند تزریقات در منزل، سرم در منزل و نیز پزشک در منزل به صورت همزمان ضروری است. مجموعه­ی هوم کا امکان این استفاده­ی همزمان خدمات مورد نیاز را برای انجام گرفتن هر چه بهتر پرستاری از بیمار، فراهم می­آورد.

 

وظایف پرستار مامور به پرستاری از بیمار

وظایف پرستار مامور به پرستاری از بیمار، بر اساس شاخص­هایی مانند سن بیمار، میزان توانایی جسمانی بیمار در انجام کارها، جنسیت بیمار، نوع بیماری و بسیاری دیگر از پارامترها تعیین می­شود. اما در حالت کلی وظایف پرستار مامور به پرستاری از بیمار به شرح زیر می­باشد.

از جمله خدماتی که پرستاران در حوزه­های درمانی ارائه میدهند، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل فشار خون بیمار
 • کنترل قند بیمار
 • مراقبت و نگهداری از بیماران
 • انجام تزریقات عضلانی و سرم
 • نظارت بر مصرف داروی بیمار بر اساس تجویز پزشک

همچنین برخی از اعمال پرستاران ناظر بر پرستاری و نگهداریهای غیر درمانی بیماران است که در موارد زیر خلاصه می­شود:

 • همراهی بیمار در انجام کارها در منزل
 • فراهم آوردن امکانات و شرایط مناسب برای انجام تفریح برای بیمار
 • ایجاد رابطه­ی دوستانه و صمیمانه با بیمار
 • ایجاد شرایط مناسب برای ایجاد محیطی شاد و مورد علاقه­ی بیمار

موارد عنوان شده بخشی از وظایف پرستار مامور به پرستاری از بیمار هستند که به صورت عمومی تعریف می­شوند. علاوه بر این وظایف، اقدامات دیگری نیز ممکن است از سوی اعضای خانواده­ی بیمار به لیست کارهای پرستاری از بیمار اضافه شوند و در صورت توافق، پرستار موظف به انجام این امور نیز می­باشد.

مجموعهی خدمات درمانی و پرستاری هوم کا با نظر به اهمیت پرستاری از بیمار و نگرانی بیش از حد اعضای خانواده برای حفظ سلامت عزیزانشان اقدام به ارائه­ی خدمات پرستاری در منزل نموده است. پرستاران مجموعه­ی هوم کا قطعا موجب تسریع بهبود بیماری خواهند شد.

 

اهمیت پرستاری از بیمار

اهمیت پرستاری از بیمار بر کسی پوشیده نیست اما برای تایید بیشتر بر این قضیهی اساسی، سعی داریم تا ابعاد جدیدی از این موضوع را شرح دهیم.

پرستار بیمار با حضور در کنار شخصی که از نظر توانایی جسمانی ناتوان است، سبب بالا رفتن اعتماد به نفس بیمار می­شود. فرد بیمار دیگر خجالت­زده­ی افراد نزدیک و خانواده به جهت انجام شدن کارهای شخصی خود توسط ایشان نخواهد شد.

همچنین پرستار بیمار با ایجاد امید و انگیزه در فرد بیمار از طریق روانشناسی، زمان بهبودی بیمار را کاهش خواهد داد.

یکی دیگر از موضوعاتی که اهمیت پرستاری از بیمار در منزل را بالاتر می­برد، عدم حضور بیمار در محیط بیمارستان است. در شرایط کنونی و ظهور بیماری کرونا، حضور بیمار در بیمارستان به هیچ عنوان به صلاح او نخواهد بود. محیط بیمارستان در هر صورتی آلوده به ویروس است و این موضوع از تعداد کادر درمان مبتلا شده به بیماری مشخص است. لذا حضور بیمار در بیمارستان با جسمی ضعیف شده از بیماری، احتمال ابتلای فرد بیمار به کرونا را بالا برده و سلامتی بیمار را به خطر خواهد انداخت.

مجموعه­ی خدمات درمانی و پرستاری هوم کا، خدمات پرستاری از بیمار را برای تمام افراد نیازمند این خدمت و با بهترین کیفیت انجام خواهد داد و مسیر بهبودی بیماران عزیز را کوتاه خواهد کرد. پرستاران این مجموعه با توجه به تحصیلات و دیدن آموزش­های لازم، توانایی انجام کارهای مورد نیاز را دارند.

 

مزایای پرستاری از بیمار در منزل

همه­ی ما بدون شک نحوه­ی رسیدگی پرستاران به بیمار در بیمارستان را نظاره کرده­ایم. در بیمارستان با توجه به آمارهای موجود، به ازای هر ۱۵ بیمار یک پرستار وجود دارد. به همین جهت، یکی از مهمترین مزایای پرستاری از بیمار در منزل، تمرکز بالای پرستار بر یک بیمار است.

مجموعه­ی خدمات درمانی و پرستاری هوم کا با کمک و همیاری تیم­های قوی پرستاری خود، ارائه­ی خدمات نوین پرستاری از بیمار در منزل را تضمین می­کند. خانواده­های گرامی با بهره­گیری از خدمات مجموعه­ی هوم کا، شاهد بهبودی روز افزون بیمار خواهند بود.

 

هزینه پرستاری از بیمار

هزینه‌ی پرستاری از بیمار به موارد بسیاری مرتبط است که در اینجا به چند مورد از موارد مهم این موضوع اشاره می­نماییم:

 • نوع تخصص پرستار
 • وظایف اضافه شده توسط خانواده­ی بیمار و نحوه­ی انجام آن
 • مدت زمان حضور پرستار در منزل بیمار برای پرستاری از بیمار

موارد عنوان شده، مهمترین فاکتورهای تعیین کننده­ی قیمت پرستاری از بیمار می­باشند. اما جزئیات بیشتر را می­توان از صحبت با کارشناسان هوم کا دریافت کرد.

مجموعه‌ی خدمات درمانی و پرستاری هوم کا ارائه کننده­ی خدمات پرستاری از بیمار در ابعاد گسترده و تقاضای بالا می­باشد. قیمت­گذاری خدمات در مجموعه­ی هوم کا بر اساس مصوبات شورای قیمت­گذاری وزارت بهداشت و درمان انجام می­شود و به همین جهت غالب مردم عزیز توانایی پرداخت هزینه­های پرستاری از بیمار در منزل را دارند.

پرستاری از بیمار با مجموعه هوم کا

همان­گونه که بیان شد، پرستاری از بیمار در منزل از اهمیت بالایی برخوردار است و به صورت مستقیم با زمان بهبودی بیمار در رابطه است. هرچه پرستاری از بیمار مطابقت بیشتری با استانداردها و قوانین داشته باشد، تاثیر بیشتری بر روی تسریع درمان خواهد داشت.

برای بهره­مندی از خدمات پرستاری از بیمار در منزل، کافیست تا با کارشناسان مجموعه‌ی هوم کا تماس حاصل فرمایید یا از طریق سایت www.homeca.ir اقدام به ثبت درخواست اینترنتی نمایید تا کارشناسان هوم کا با توجه به اطلاعات اولیه­ی شما و شرایط بیمار، پرستار مناسب برای بیمار شما را معرفی کنند.

 

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019