تماس با مدیر
دوشنبه, ۳ آذر , ۱۳۹۹


پاسخ صدا و سیما به در خواست پخش ربنای استاد شجریان

پاسخ صدا و سیما به در خواست پخش ربنای استاد شجریان

معاون سیما به این پرسش پاسخ داد که «آیا صداوسیما قصد ندارد در ایام رمضان ربنای محمدرضا شجریان را پخش کند، در شرایطی که در فیلم تبلیغی رییس‌جمهور منتخب از این هنرمند نام برده شد و برخی شخصیت‌های سیاسی هم پخش ربنای شجریان را از مسؤولان صداوسیما درخواست کرده‌اند؟»

علی دارابی در پاسخ به پرسش بالا گفت: همه هنرمندان در برنامه‌های رادیو و تلویزیونی حضور دارند؛ ما در واقع بحثی نسبت به فردی یا کسی در این جهت نداریم. اما گاهی دیده می‌شود هنرمندان مسائل را با یکدیگر خلط مبحث می‌کنند که هم خودشان آسیب می‌بینند و هم حواشی‌هایی که به وجود می‌آید، موجب بروز مشکل می‌شود.

معاون ضرغامی در سیما با تاکیر بر اینکه هیچ بحثی نسبت به فردی یا کسی در این جهت نداریم، توضیح داد: یکسری سیاست‌ها‌، ضوابط و ملاحضاتی را باید همه‌ی ما، هم گروه رسانه و هم مجموع هنرمندان با همدیگر رعایت کنیم و مهم‌ترین آن این است که در واقع همه ما باید به نظام جمهوری اسلامی افتخار کنیم‌، همه ما باید به مردمی که داریم افتخار کنیم.

دکتر دارابی در ادامه با اشاره به اینکه نمی‌شود در یک انتخابات به مردم افتخار کنیم و در یک انتخابات به آنها افتخار نکنیم‌، افزود: نمی‌توان در یک انتخابات عملکرد مردم را زیر سوال ببریم و در انتخابات دیگر بگوییم عجب کار درستی کرده‌اند. به هر حال اگر ما دموکراسی،‌ رای اکثریت و همچنین صندوق رای را به رسمیت می‌شناسیم، باید به این مطلب توجه داشته باشیم.

او در عین حال با اشاره به این موضوع که گاهی دیده می‌شود هنرمندان مسائل را با یکدیگر خلط مبحث می‌کنند، گفت: این مساله باعث می‌شود هم خودشان آسیب ببینند و هم حواشی‌ به وجود بیاورند.

معاون سیما در پایان صحبت‌هایش تاکید کرد: ان‌شاء‌الله مجموعه رنگارنگی از هنرمندان وجود دارد که انتظارات مردم عزیزمان را برآورده می‌کند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019