تماس با مدیر
شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷


وفاداری قابل ستایش یک مرد به همسر فلجش! + عکس

وفاداری قابل ستایش یک مرد به همسر فلجش! + عکس

یک مرد ۴۰ ساله الجزایری به علت فلج‌ شدن همسرش به مدت 5 سال از او نگهداری کرده است .این مرد وفادار شبانه‌روز خود را در خدمت همسر معلول خود قرار داده و حاضر به ازدواج مجدد نیست و هیچ زن دیگری را به همسر خود ترجیح نمی دهد.
این مرد وفادار که “سلیم رخروخ” نام دارد در سال ۱۳۷۵ با این زن ازدواج کرده و یک فرزند حاصل زندگی مشترکشان است.
همسر این مرد پس از آنکه به فاصله ۲۰ روز والدینش را از دست داد به بیماری فلج دچار شد و از آن روز تاکنون قادر به حرکت و تکلم نیست.
سلیم که سرایدار یک مدرسه است در یک اتاق با همسر و فرزند خود به خوبی زندگی میکند. او هر روز صبحانه را برای همسر خود مهیا می‌کند و زمانی که برای کار به بیرون از خانه می‌رود خود را موظف می‌داند برای تمیز کردن خانه و آماده کردن ناهار مرخصی گرفته و به خانه بازگردد.

این مرد نمونه نه تنها غذا را برای خود و همسر و فرزندش آماده می‌کند بلکه غذا را در دهان همسر بیمار خود می‌گذارد چرا که او قادر به غذا خوردن نیست.
سلیم مضاف بر این کارها، داروی همسرش را نیز باید سر وقت بدهد و به همین دلیل روزانه دوبار به خاطر غذا و دارودادن به همسرش مرخصی می‌گیرد و دوباره به کارش باز می‌گردد.
او می‌گوید شبها به طور میانگین 3 الی 4 بار بیدار می‌شود تا همسرش – که قادر به غلت‌زدن نیست – را این پهلو و آن پهلو می‌کند تا زخم بستر نگیرد.
سلیم در پایان می‌گوید: در این سالها بارها متوجه شدم که همسرم درحال درد کشیدن است اما به خاطر اینکه خواب هستم و برای رعایت حالم، مرا بیدار نکرده است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017