تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹


وزیر ارتباطات: تحریم باعث مرگ ۳ کوهنورد عزیزمان شد

وزیر ارتباطات: تحریم باعث مرگ ۳ کوهنورد عزیزمان شد

با مرکز تلفن ماهواره ای تماس گرفتیم. شخص رئیس جمهور در این باره دستور پیگیری دادند و ما هم تا زمان سحر بیش از ۲۰ بار تماس گرفتیم اما به جایی نرسیدیم. بعد گفتند باید از طریق چینی ها پیگیری کنیم و ما همین کار را کردیم.

نامی وزیر ارتباطات می گوید تحریم های بین المللی علیه ایران داغ ۳ کوهنورد ایرانی را به دل مردم ایران گذاشت.

محمد حسن نامی وزیر ارتباطات در گفت و گو با واحد مرکزی خبر، به تشریح جزئیاتی تازه درباره دیر شدن کمک های امدادی به ۳ کوهنورد ایرانی گیر افتاده در کوه k۳ پاکستان پرداخت و گفت: «به محض اینکه این خبر به ما اعلام شد ، با مرکز تلفن ماهواره ای تماس گرفتیم. شخص رئیس جمهور در این باره دستور پیگیری دادند و ما هم تا زمان سحر بیش از ۲۰ بار تماس گرفتیم اما به جایی نرسیدیم. بعد گفتند باید از طریق چینی ها پیگیری کنیم و ما همین کار را کردیم. »

او ادامه داد: « اما این مشکل اصلا ارتباطی با چینی ها نداشت. ما از آنها فرکانس موبایلی را می خواستیم که کوهنوردان مان از کوهستان با آن تماس گرفته بودند. حتی سفیرمان در چین با چینی ها صحبت کرد و مطمئن شدیم ارتباطی با آنها ندارد. دوباره با اماراتی ها که اپراتور این شرکت ماهواراه ای آنجا بود تماس گرفتیم. سفیرمان در ابوظبی پیگیر شد اما باز هم اطلاعات را برای نجات جان کوهنوردان مان به ما ندادند. تقریبا برای ما مشخص شده که این کارشان دلیلی نداشته غیر از بحث تحریم ها علیه کشورمان.»

وبگردی
Copyright 2007 - 2019