تماس با مدیر
جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹


همه چیز درباره هواپیمایی آسمان

همه چیز درباره هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان یکی از قدیمی‌ترین و فعال‌ترین شرکت‌های ناوگان هوایی ایران است. این شرکت با سیاست استفاده از هواپیماهای کوچک به منظور پوشش سراسری پروازهای داخلی، به ویژه پرواز به مناطق محروم، فعالیت خود را آغاز کرده است. ایرلاین آسمان همیشه سعی کرده است تا ناوگان هوایی خود را توسعه دهد و تعداد پروازها و مقصدهای پرواز خود را زیاد کند و در نتیجه خدمات بهتری را به مسافرین عزیز عرضه کند. قیمت بلیط هواپیما آسمان نسبت به دیگر ایرلاین‌های داخلی، از قیمت مناسب‌تری دارد و همین امر سبب شده تا جایگاه ویژه‌ای برای مسافرین داشته باشد.

اگر قصد سفر با این ایرلاین را دارید باید راجع به این شرکت و قوانین و مقررات آن بدانید. در ادامه با ما باشید تا این شرکت هواپیمایی را بیشتر بشناسیم و مختصری از تاریخچه و خدماتی که ارائه می‌کند، بدانیم.

 تاریخچه

در سال ۱۳۵۹ چهار شرکت هواپیمایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان با هم ادغام شدند و شرکت هواپیمایی آسمان را تشکیل دادند. این شرکت در راستای تحقق اهداف و سیاست‌گذاری خود، بیشتر از هواپیماهای کوچک فوکر ۱۰۰که ۱۰۵نفر ظرفیت دارد، استفاده می‌کند. در سال ۱۳۸۱به سازمان بازنشستگی کشوری واگذار شده و این تغییر باعث شد تا توسعه و رشد این شرکت هواپیمایی افزایش یابد و در سال ۱۳۹۶ توانسته رتبه اول را در تعداد پرواز داخلی در بین ایرلاین‌های داخلی را کسب کند. ایرلاین آسمان یکی از ۵ شرکت هواپیمایی ایرانی عضو یاتا است و گواهی‌نامه آیوسا دارد.

 

قطب‌ها

این شرکت برای پوشش‌دهی بهتر پروازهای خود، سه شهر تهران مشهد و شیراز را به عنوان مرکز پروازی خود برگزیده است. هر کدام از این مراکز خدمه پروازی و آشیانه‌های تعمیر و نگهداری مستقل دارند تا هم بتواند نیروهای متخصص بومی را جذب کنند و آموزش دهند و هم پروازهای روزانه، استقلال کافی داشته باشند. در زیر به تفکیک، فرودگاه‌های قطب‌های این شرکت را می‌آوریم.

قطب اول

فرودگاه بین المللی مهرآباد

فرودگاه بین المللی امام خمینی

فرودگاه بین المللی شیراز

قطب دوم

فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد

فرودگاه سردار جنگل رشت

فرودگاه سنندج

مقصدها

در حال حاضر این شرکت به ۵۳ مقصد که ۴۰ مقصد آن داخلی و ۱۳ مقصد خارجی است، پرواز منظم دارد.

ناوگان هوایی

ایرباس A۳۲۰

هواپیمایی لاغر که اولین در سال ۱۹۸۷در فرانسه پرواز کرد و مزیت آن سوخت‌گیری کمتر نسب به هواپیماهای قبلی خود است. ظرفیت آن ۱۸۰نفر است و ۵ فروند موجود است.

ایرباس A۳۴۰

هواپیماهای پهن پیکر و ۴ موتوره که یک فروند آن در این ایرلاین موجود است و بیشتر برای پروازهای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظرفیت این هواپیما ۲۴۰ نفر است.

بویینگ۷۲۷

یک جت مسافربری ۳موتوره به تعداد ۳فروند، با ظرفیت ۱۷۲ نفر در این شرکت هواپیمایی وجود دارد.

بوییگ ۷۳۷

این هواپیما را بچه بویینگ می‌گویند و یک هواپیمای باریک است که فقط یک راهرو دارد. اولین بار، ناوگان هوایی لوفت هانزا از آن استفاده کرد. بویینگ ۷۳۷ به تعداد ۲ فروند با ظرفیت ۱۴۴ نفر در این شرکت موجود است.

فوکر ۱۰۰

هواپیمای کوچک ساخته شرکت هلندی فوکر با ظرفیت ۱۰۵ نفر و به تعداد ۷فروند در این شرکت وجود دارد.

ATR72

هواپیمایی دو موتوره و برای پروازهای منطقه‌ای کم برد مناسب است. ظرفیت آن ۶۶ نفر است و ۵فروند از آن موجود است.

همه چیز درباره‌ی هواپیمایی ماهان

 

کترینگ و پذیرایی

هواپیمایی آسمان جهت رفاه و آسایش مسافران کترینگ آرمان را که دارای بهترین تجهیزات و بالاترین کیفیت است تاسیس کرده. کترینگ این ایرلاین کلیه استانداردهای لازم که سازمان بهداشت جهانی، تجارت جهانی و اتحادیه اروپا برای تضمین کیفیت کترینگ‌ها وضع کرده‌اند، اخذ کرده است. کترینگ این ایرلاین در حال حاضر تصمیم دارد انواع غذاهای رژیمی و منوی غذای کودک اضافه کند و و به مسافر این امکان را بدهد که غذای خود را انتخاب کنند.

بار مجاز

مسافران ایرلاین آسمان اشیایی مانند وسایل شخصی، پول، جواهرات، اقلام با ارزش و مدارک را، میتوانند با خود به داخل کابین هواپیما بیاورند؛ اما آوردن کلیه وسایل شکستنی، تیز و برنده و مواد غذایی به داخل کابین ممنوع است.

برای بار دستی مسافر به داخل هواپیما، ساک دستی مسافر باید به راحتی در محفظه مخصوص در بالای سر مسافر قرار گیرد. ابعاد این ساکها نباید از ۵۶ سانتی متر (طول)، ۴۵ سانتی متر (عرض) و ۲۵ سانتی متر (ارتفاع) و در مجموع، نباید از ۱۱۵ سانتی متر بیشتر باشد. حداکثر میزان وزن مجاز برای مسافران کلاس عادی ۵ کیلوگرم بوده و هر مسافر تنها مجاز به حمل یک بسته به داخل کابین هواپیما است.

وزن بار همراه مسافر نباید از ۷۵ کیلو بیشتر باشد. مسافر باید برای صندلی اضافه جهت قراردادن بار خود هزینه پرداخت کند. تعداد صندلی که هر مسافر می تواند خریداری کند، ۳ صندلی است.

در آخر

ما هر آنچه را که لازم بود راجع به شرکت هواپیمایی آسمان بدانید در اختیارتان گذاشتیم. امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گیرد. اگر قصد سفر با هواپیماهای این ایرلاین را دارید می‌توانید بلیط‌های آن را به صورت اینترنتی هم رزرو کنید. سفر خوشی را برایتان آرزومندیم.

 

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019