تماس با مدیر
یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷


همجنسگرایان وزیر زن را مجبور به استعفا کردند+عکس

همجنسگرایان وزیر زن را مجبور به استعفا کردند+عکس

یک وزیر زن ایتالیایی یک روز پس از مراسم تحلیف کابینه جدید ایتالیا به دلیل اظهاراتی که از سوی رسانه ها و گروه های مدافع حقوق بشر به ” همجنسگرایی هراسی” تعبیر شده است، از سمت خود کناره گیری کرد.

 
 
به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت” i4u “مایکلا بیانکوفیوره” وزیر فرصت های برابر کابینه” انریکو لتا ” نخست وزیر جدید ایتالیا در اظهاراتی گفته بود که همجنسگرایان خود به دلیل داشتن روحیه انزوا گرایی سبب می شوند تا مورد تبعیض جامعه قرار گیرند.
 
این اظهارات خانم وزیر مستعفی که در دفاع از ایده خود در قبال مخالفت با رسمی شدن ازدواج افراد همجنسگرا عنوان شده بود، از سوی گروه های مدافع حقوق بشر و رسانه های ایتالیا به عنوان “همجنسگرایی هراسی”(homophobia) تعبیر و تفسیر شد.
 
با این حال این وزیر مستعفی اعلام کرده است که با زندگی غیر رسمی  زوج های همجنسگرا هیچ مخالفتی ندارد و تنها با رسمی شدن مساله ازدواج آنها مخالف است.
 
خانم بیانکوفیوره عضو سابق حزب سیلویوبرلوسکنی نخست وزیر سابق ایتالیا بود.
 
استعفای این وزیر زن کابینه لتا دومین حاشیه وزرای زن او در کمتر از یک هفته گذشته است و پیشتر ” سسیل کینگ” وزیر آفریقایی تبار مهاجرت کابینه انریکو لتا به دلیل رنگ پوست خود از سوی رسانه ها و برخی شخصیت های سیاسی راست افراطی در ایتالیا مورد تمسخر قرار گرفته بود.
کابینه جدید ایتالیا 7 وزیر زن دارد.
 
کابینه لتا در حالی که ایتالیا درگیر بحران اقتصادی است و نیز در حالی که این کشور دو ماه بحرانی را در عرصه سیاسی پشت سر گذاشته جمعه گذشته مراسم تحلیف و آغاز به کار رسمی خود را آغاز کرد.
 
انریکو لتا که دولت ائتلافی راست و چپ میانه را تشکیل داده است باید با بحران اقتصادی که بیشتر کشورهای اروپایی را درگیر خود ساخته است دست و پنجه نرم کند.
 
وی روز جمعه از وزرای کابینه خود خواست تا برای حل مشکلات کشور با یکدیگر همکاری کنند و در مصاحبه ها و اظهار نظرهای خود در مقابل رسانه ها ” متانت” داشته باشند.
امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017