تماس با مدیر
پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹


هشدار درمورد مصرف زیاد قهوه

هشدار درمورد مصرف زیاد قهوه

تحقیقات جدید نشان داد که مصرف بیش از حد کافئین در یک روز می تواند منجر به چاقی و دیابت شود. محققان دریافتند که مصرف روزانه 5 فنجان قهوه در یک روز می تواند چاقی و دیابت را افزایش دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ به گفته محققان، پیشتر تصور بر این می شد که نوشیدن قهوه بطور متوسط در روز به کاهش وزن منتهی می شود. محققان خاطرنشان کرده اند که مصرف بیش از حد برخی پلی فنول موجود در قهوه که به کلروژنیک (CGA) اسید معروف می تواند مانع کاهش چربی شود و انسولین را مستحکم کند.در این تحقیقات که در مجله کشاورزی و شیمی غذا منتشر شد، نفوذ CGA روی موش های سنگین مشاهده شده است. این تحقیقات در تمام آن دسته موش هایی که 5 تا 6 فنجان کافئین مصرف کرده بودند، احتباس چربی در سلول را نشان داد.

«کوین کرافت» از داشگاه استرالیای غربی و نویسنده این تحقیقات تایید کرد که این تحقیقات چگونه سوزاندن چربی توسط کبد و چگونگی ذخیره شدن سلول های چربی و افزایش وزن را به نمایش گذاشت. این تحقیقات نشان داد که چگونگی دگرگونی چربی از طریق متابولیسم و چگونگی ذخیره شدن چربی به افزایش وزن منتهی می شود. یکی از نویسندگان این تحقیقات گفت: زمانی که ما شیوه زندگی خود را انتخاب می کنیم، این مساله مهم را باید به خاطر بسپاریم که ترکیباتی مانند CGA درصورتی که در حد اعتدال نباشد می تواند بر سلامت ما تاثیر بگذارد

وبگردی
Copyright 2007 - 2019