تماس با مدیر
شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹


هزینه تعمیر صفحه‌نمایش آیفون X

هزینه تعمیر صفحه‌نمایش آیفون X

صفحه‌نمایش آیفون X

آیفون X برای فروش آماده شد و اپل همراه با آن، اطلاعاتی را در خصوص هزینه تعمیر این دستگاه اعلام کرد؛ درست مانند خود گوشی، هزینه تعمیر آن‌هم بالا است. اگر گارانتی تمدیدشده را برای گوشی خریداری نکنید، تعویض صفحه‌نمایش برایتان ۲۷۹ دلار هزینه خواهد داشت. این هزینه بیشتر از دو برابر هزینه تعویض صفحه‌نمایش در آیفون ۶ (۱۲۹ دلار) و تقریباً ۶۵ درصد بیشتر از هزینه تعویض صفحه‌نمایش آیفون ۸ (۱۶۹ دلار) است.

اگر به نظرتان هزینه بالایی است، باید مراقب باشید که آیفون X دلبندتان، به‌هیچ‌عنوان صدمه نبیند؛ چراکه تمام تعمیرات خارج از گارانتی ۵۴۹ دلار هزینه‌دارند. دوباره باید بگوییم که این مقدار بیشتر از هزینه تعمیر سایر آیفون‌ها است. تعمیر آیفون ۸، ۳۴۹ دلار و ۸ پلاس، ۳۹۹ دلار قیمت دارد. با توجه به این ارقام، اگر تصادفاً شیشه پشتی آیفون ۸ یا آیفون ۸ پلاس خود را بشکنید، احتمالاً از تعمیر آن منصرف شده و با ظاهر نه‌چندان خوشایند دستگاه می‌سازید.

گارانتی تمدیدشده اپل که +AppleCare نام دارد، بیشتر به‌عنوان یک هزینه اضافی به نظر می‌رسد؛ اما اطمینان خاطر خریداران آیفون X را تأمین می‌کند. گارانتی اپل برای آیفون X، ۱۹۹ دلار، آیفون ۸، ۱۲۹ دلار و آیفون ۸ پلاس، ۱۴۹ دلار قیمت دارد؛ اما بااینکه هزینه خود گارانتی بالا است، هزینه سرویس مثل تعمیر خرابی‌های تصادفی آن‌چنان بالا نیستند. به‌عنوان‌مثال می‌توان صفحه‌نمایش آسیب‌دیده یک آیفون X که تحت گارانتی است را با ۲۹ دلار تعویض کرد. اگر دستگاه تحت گارانتی +AppleCare باشد نیز هر قسمت دیگری از آن را می‌توان با ۹۹ دلار تعمیر کرد.

تهیه کردن +AppleCare برای دستگاه شبیه قمار کردن است. به‌عنوان‌مثال، در آیفون ۸ هزینه نهایی یک‌بار تعویض صفحه‌نمایش بدون گارانتی کمتر از یک‌بار تعویض آن در دستگاهی که تحت گارانتی است تمام می‌شود. گارانتی تنها در صورتی مفید واقع خواهد شد که ظرف مدت ۳ سال، هر قسمت دیگری از آن آسیب ببیند.

از سوی دیگر برای آیفون X می‌توانید با گارانتی تا دوبار صفحه‌نمایش را با قیمت نهایی ۲۵۷ دلار تعویض کنید و بازهم هزینه‌ای کمتر از یک‌بار تعویض این قطعه بدون گارانتی (۲۷۹ دلار) بپردازید. با توجه به اینکه بیشتر از ۱۰۰۰ دلار برای خرید خود دستگاه هزینه صرف کرده‌اید، معامله چندان بدی هم به نظر نمی‌رسد؛ خصوصاً به خاطر اینکه هزینه تعمیر دستگاه درزمانی که خودبه‌خود ازکارافتاده را هم به‌صورت کامل پوشش می‌دهد.

بااینکه هزینه تعمیر بالا به نظر می‌رسد، افزایش ناگهانی آن در آینده چندان نامحتمل نیست. اپل برای تأمین پنل‌های OLED آیفون X باید به سامسونگ مراجعه کند. ازآنجایی‌که سامسونگ تنها منبع تولیدکننده این قطعات است، قیمتشان را بالا در نظر می‌گیرد؛ و با توجه به پیچیدگی تولید آن‌ها مثل اضافه کردن بریدگی بخش بالای صفحه‌نمایش، این قطعات در تعداد کم‌عرضه می‌شوند و طبیعتاً قیمت بالاتری هم خواهند داشت.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019