تماس با مدیر
شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹


هر آنچه در برنامه ۹۰ دیشب گذشت

هر آنچه در برنامه ۹۰ دیشب گذشت

هر آنچه در برنامه ۹۰ دیشب گذشتبرنامه ۹۰ شب گذشته مانند همیشه دیدنی بود؛ محمد فنایی به عنوان کارشناس داوری و احمد مومن زاده  ، مهمانان حضوری این برنامه بودند .

به گزارش تابناک، شب گذشته برنامه ۹۰، شش روز پس از آخرین برنامه‌اش دوباره روی آنتن رفت و از ساعت 22 و 45  از طریق شبکه سوم سیما ‌روی آنتن رفت.

در آغاز برنامه نود عادل فردوسی پور ابهام بزرگی را برطرف کرد و مشخص شد که ورزشگاه آزادی چند هزار نفری است.
او عوامل برنامه اش را به آزادی فرستاده بود تا پس از گفت و گو با مسئولان این ورزشگاه،سرانجام به یک عدد درست در خصوص تعداد حضور تماشاگران دست پیدا کند.

 مسئولان ورزشگاه آزادی اعلام نمودند با توجه به اینکه طبقه دوم این استادیوم هنوز مجهز به صندلی نشده ،مشخص شد که درمجموع 93 هزار نفر می توانند مسابقات فوتبال را در داخل این ورزشگاه تماشا کنند.
این در حالی است که در گزارش های سال های دور همان زمان که هنوز صندلی های طبقه اول هم سیمانی بود گزارشگران فوتبال،به عدد 120 هزارنفر هم رسیده بودند.

محمد فنایی عنوان کارشناس داوری بر این باور بود که در بازی استقلال و سپاهان پنالتی سپاهان به درستی اعلام شد و یک پنالتی روی غلامی هم گرفته نشد در ضمن دو پنالتی بسود استقلال روی قاضی و نوری را داور نادیده گرفت . وی ضمنا معتقد بود که امیرحسین صادقی به خاطر خطا روی رحمان احمدی باید اخطار دریافت می کرد که در این صورت این بازیکن با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج می شد.

پاسخ فردوسی‌پور به رویانیان و دایی

عادل در قسمتی ار حرفهایش خطاب به رویانیان گفت :خوب است من هم بگویم که شما سه نفر را کشته اید و سپس عذر خواهی کنم؟نه از لحاظ شرعی،نه از لحاظ اخلاقی و نه از لحاظ انسانی بیان کردن این حرف ها درست نیست.
پس از آنکه عادل فردوسی پور در برنامه هفته گذشته اش داوری دیدارهای پرسپولیس را با نظر کارشناسان بررسی کرد، مدیرعامل و سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مصاحبه های متعددی تاکید کردند چون فردوسی‌پور در برنامه اش به موضوع داوری و پنالتی برای این تیم پرداخته، داور دیدار برابر ذوب آهن برای پرسپولیس پنالتی نگرفت.

فردوسی پور در برنامه دوشنبه شب خود به اظهارات محمد رویانیان واکنش نشان داد. وی هنگامی که به این موضوع اشاره داشت رو به دوربین کرد و گفت: شما که متشرع هستید آیا کاری که کردید اخلاقی و انسانی است؟ آیا درست است که بیایید هر حرفی دلتان می خواهد بزنید و بعد بیایید و عذرخواهی کنید؟

وی خطاب به رویانیان گفت: شما اگر مباحث دیگری دارید چرا این بحث ها را پیش می کشید. از هر نظر هم که این موضوع را در نظر بگیرید کار اخلاقی و انسانی نیست. مطرح کردن این مبالغ خنده دار است. رحمتی و نکونام هم با این همه درآمدی که دارند اینقدر پول نمی گیرند.

عادل فردوسی پور ادامه داد: من قبل از این هم در مورد مبالغ دریافتی و درآمد برنامه صحبت کرده بودم. اما بازهم می گویم که درآمد کل یکسال برنامه نود به اندازه یک بازیکن درجه سوم شما هم نیست. من 150 نفر عوامل برنامه دارم که همه مدیران سازمان صداوسیما هم از این موضوع اطلاع دارند و می توانند در این مورد شهادت بدهند.

مجری برنامه نود گفت: من قبلا هم گفته ام که از پیامک ها و تبلیغات یک ریال هم به برنامه نود و من نمی رسد. آقای رویانیان خوب است من هم بگویم شما سه نفر را کشته اید و بعدش عذرخواهی کنم؟

تهیه کننده و برنامه 90 که از اظهار نظر مدیرعامل پرسپولیس دلخور بود در ادامه طعنه هایش به محمد رویانیان رو به محمد فنایی کارشناس داوری برنامه اش کرد و گفت: حتما شما هم برای حضور در برنامه ما هر برنامه 4 میلیارد تومان دریافت می کنید.

وی سپس روی سخنش را به سمت علی دایی چرخاند و گفت: دایی در مصاحبه اش گفته که چون فردوسی پور در برنامه اش به داوری ما پرداخته داور دیدار با ذوب آهن تحت تاثیر قرار گرفته و برای ما پنالتی نگرفته است. از علی دایی بعید است. مگر می شود یک برنامه روی قضاوت داوران تاثیرگذار باشد.

فتح الله زاده جبارسینگ شد !

مدیر استقلال : قانون بايد براي همه تيم ها يكسان باشد

پیش از حرفهایفتح الله زاده در گزارشی که پیرامون نحوه جدایی مجتبی جباری از استقلال در برنامه نود پخش شد، پای جبارسینگ هم به این ماجرا کشیده شد!

 در برنامه دوشنبه شب نود گزارشی در مورد اتفاقاتی که منجر به جدایی جباری از جمع آبی پوشان شد روی آنتن رفت که در بخشی از آن نمایی از فیلم شعله با صدا و تصویر جبارسینگ هم پخش شد که وی نقش فتح الله زاده را در این ماجرا ایفا می کرد! مجتبی جباری پس از سال ها بازی در تیم فوتبال استقلال در فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم به تیم سپاهان پیوست. این جدایی به دنبال درگیری هایی بود که وی با علی فتح الله زاده داشت صورت گرفت و شماره 8 آبی ها به تیم رقیب پیوست و در هفته دوم برابر استقلال به میدان رفت. در آن بازی سپاهان موفق به شکست دادن استقلال شد.

 علي فتح الله زاده در برنامه تلويزيوني 90 اظهار كرد: بايد فوتبال را كنار گذاشته و براي رسيدن به قهرماني روي سكوها مسابقه بدهيم، چراكه به نظر مي رسد در فوتبال ايران امتياز را به جاي زمين در سكوها تقسيم مي كنند.

وي افزود: همه ما معتقديم توهين به داور كار ناپسندي است و اين ناهنجاري را محكوم مي كنيم اما سوال اينجاست كه آيا يك داور هركاري كه دوست داشت مي تواند در زمين برعليه بازيكنان بزرگ انجام دهد؟

فتح الله زاده تصريح كرد: فدراسيون فوتبال بايد فرهاد مجيدي را تشويق مي كرد چراكه داور ديدار با سپاهان هركاري دوست داشت با كاپيتان استقلال انجام داد. مگر يك بازيكن چقدر صبر دارد كه بايد همواره از سوي يك داور خاص آسيب ببيند. چرا بايد بازيكن به داور احترام بگذارد اما در مقابل احترام نبيند.

وي گفت: عليرضا فغاني به گفته كارشناسان ۲ پنالتي به سود استقلال در ديدار با سپاهان اعلام نكرد و ما نيز هيچ اعتراضي نداشتيم چرا كه اعتقاد داريم فغاني داور خوبي است و اشتباهات او سهوي است اما بايد در رفتار خود با بازيكنان بزرگ تجديد نظر كند.

مديرعامل استقلال با تاكيد براين كه بايد با تمامي تيم هايي كه هواداران آنان با داور رفتار نامناسبي دارند نيز چنين برخوردي شود، گفت: اگر در پايان فصل به خاطر همين يك امتياز قهرماني را از دست بدهيم، هواداران استقلال آرام نخواهند بود.

اين مديرعامل ادامه داد: همه اعتقاد داريم بايد فضاي ورزشگاه ها پاك شود اما اين روشي كه كميته انضباطي در پيش گرفته به هيچ عنوان صحيح نيست.

وي در مورد بدهي باشگاه استقلال به بازيكنان و هزينه هاي چندين ميلياردي آبي پوشان گفت: تا زماني كه حق واقعي خود را از بليت فروشي دريافت نكنيم مشكلات مالي وجود دارد.

واکنش تند دايي در واكنش به اظهار نظر فنایی

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران در واكنش به اظهار نظر كارشناس داوري يك برنامه تلويزيوني 90 فنایی  كارشناس داوری را مشاور يك باشگاه ليگ برتري معرفي كرد.

 علي دايي  درواكنش به صحبت هاي محمد فنايي كه معتقد بود قضاوت ديدار پرسپوليس وذوب آهن بدون مشكل بوده وداور اين ديدار به درستي به سود پرسپوليس خطاي پنالتي اعلام نكرده است، گفت: شما مشاور يكي از تيم هاي ليگ برتري هستيد و گمان مي بريد ما در اين سال ها در فوتبال نبوده ايم.

دايي ادامه داد: آقاي فنايي كه مي گوييد ۱۵ سال است كارشناس داوري هستيد، آيا گمان مي بريد ما در اين مدت راگبي يا تنيس روي ميز بازي مي كرديم. من نيز سال ها درفوتبال اروپا وجهان حضور داشته وبازي هايم را بهترين داوران جهان قضاوت كرده اند.

سرمربي پرسپوليس خطاب به كارشناس داوري اين برنامه تلويزيوني عنوان كرد: مگر شما كارشناس حقوق هستيد كه درخصوص راي كميته انضباطي اظهار نظر مي كنيد.

وي همچنين خطاب به مجري اين برنامه گفت: شما نبايد يكطرفه به قاضي برويد چراكه اعلام كرديم قاسم دهنوي درديدار با تراكتورسازي روي علي كريمي خطاي پنالتي مرتكب شد درحاليكه كريمي ابتدا خطا را انجام داد، ضمن اينكه شما در گزارش زنده بازی از كجا مي دانيد دهنوي پرسپوليس را براي پول بيشتر به سپاهان ترجيح داد.

در ادامه دایی به فنايي گفت در دربی همه کارشناس عنوان کردند که دو پنالتی پرسپوليس گرفته نشد ولی شما در برنامه 90 اظهار کردی که هر دو صحنه پنالتی نبود ..

در ضمن دایی اعتقاد داشت که در صحنه مشکوک پنالتی خطای کف پای صلصالی گرفته نشد .

محمد فنايي كارشناس داوري نيز به علي دايي اعلام كرد: شما به عنوان يكي از بزرگان فوتبال ايران بايد ياد بگيرد به نظرات ديگران احترام بگذاريد.

در ادامه برنامه گزارشی در خصوص غفور جهانی مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال پخش شد و این پیشکسوت فوتبال از خاطرات گذشته اش صحبت کرد.

ضمنا احمد مومن زاده مهاجم سالهای گذشته تیم های سپاهان استقلال و فولاد خوزستان میهمان حضوری برنامه نود بود.

وی در خصوص اینکه چرا در دوران حضور در استقلال مهاجمی گل نزن بود گفت: نمی دانم چرا اما فکر می کنم در آن زمان دروازه ها را کوچک کرده بودند!  فتح الله زاده مدیرعامل استقلال در زمان حضور مومن زاده در استقلال اعلام کرده بود این بازیکن آقای گل می شود و به او لقب دل پیرو را داد!

مومن زاده در ادامه گفت: زمانیکه از استقلال به فولاد رفتم انگار از قفس آزاد شدم و توانستم گل های خوبی برای این تیم بزنم و توانستیم این تیم را قهرمان کنیم. در آن زمان سرمربی تیم ما فرانچیچ بود اما تمامی کارها را ویسی انجام می داد.

مومن زاده که به عنوان یک مهاجم گل نزن شناخته می شد در خصوص مهاجمان گل نزن امروزی گفت: یک روز آرش برهانی با من تماس گرفت و گفت آقا ببخشید که به من می گویند گل نزن اما من به او گفتم شما هنوز نصف من هم گل نزدید به این حرفها توجهی نکن و برو کار خودت را بکن! مومن زاده در پایان راجع به بهترین فرصتی که گل نزده گفت: فکر می کنم پاس گلی که زرینچه به من داد و گل نکردم بهترین موقعیت گلی بود که گل نکردم!

قسمت پایانی برنامه 90 به تیم ملی فوتسال بانوان اختصاص داشت که دل پری از فدراسیون داشتند و بابت بی احترامی ها و عدم دادن پاداش گله مند بودند .

فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون فوتبال ضمن انتقاد از عملکرد فردوسی پور در جریان پرداختن به این موضوع و کم توجهی به فوتبال بانوان تمامی صحبتهای مطرح شده توسط بازیکنان را تکذیب کرد و اعلام نمود تمامی هزینه های ایاب و ذهاب بازیکنان تیم های ملی بانوان به انها پرداخت می شود. حتی در آن شب 5 نفر از بانوان را در خوابگاه جای دادیم و مابقی آنها نیز به خانه یکی از دوستانشان رفتند و این موضوع که می گویند آنها را در نیمه های شب و در ترمینال رها کردیم را به شدت تکذیب می کنم.

پرسش و پاسخ نظرسنجی 90

تا ساعت دو حدود دو میلیون نفر در این نظر سنجی شرکت کردند ، پرسش نظرسنجی نود این بود که آیا مایلید ایران میزبان جام ملتهای آسیا 2019 شود ؟ 1- آری 2- خیر . که در پایان  88 درصد تمایل خود را جهت میزبانی جام ملتهای آسیا توسط ایران اعلام کردند ولی 12 در صد مخاف آن بودند .

این برنامه در ساعت دو 20 دقیقه به اتمام رسید .

وبگردی
Copyright 2007 - 2019