تماس با مدیر
شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹


نیکزاد:افزایش قیمت بلیط هواپیما مشروط است

نیکزاد:افزایش قیمت بلیط هواپیما مشروط است

نیکزاد:افزایش قیمت بلیط هواپیما مشروط است

 

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه با افزایش قیمت بلیط هواپیما به شرط توسعه خدمات دهی ایرلاین ها موافقت شده است، گفت: تکمیل طرح جامع حمل و نقل با مسئولیت قائم مقام وزارت راه و شهرسازی انجام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نیکزاد در مراسم کلنگ زنی کمربندی شمالی بومهن و رودهن در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره افزایش قیمت بلیط هواپیما و عدم مطابقت با خدمات دهی در ایرلاین ها، گفت: انجمن شرکت های هواپیمایی به جز هما در طوماری از بنده درخواست کردند که با افزایش ۱۴درصدی قیمت بلیط هواپیما موافقت کنم که با رایزنی ها و تحقیقات با این قیمت موافقت شد.

 

وی افزود: براساس توافقی که با ایرلاین ها انجام شد باید در مقابل این افزایش قیمت، خدمات و سرویس دهی را بالا ببرند.

 

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از آنجایی که سال گذشته هم ۳۰ درصد قیمت بلیط ها افزایش یافته بود در ابتدا با افزایش قیمت ۱۴ درصدی موافقت نمی کردیم اما با این شرط که خدمات دهی را افزایش دهند و تحولی در ایرلاین ها به وجود آید با این موضوع موافقت شد.

 

نیکزاد با اشاره به افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: به دلیل اینکه بنزین از ۱۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان رسید و ۳ ایرلاینی که ۷۰ درصد پروازها را دارند از ما درخواست کردند، بنابراین به شرط تحول در خدمات با این موضوع موافقت شد.

 

اجرای طرح جامع حمل و نقل

 

وی درباره طرح جامع حمل و نقل گفت: در زمان وزرای گذشته برای این طرح با شرکت های خارجی و

ایرانی قرارداد بسته شد که اگر بنده بودم با شرکت های خارجی قرارداد نمی بستم زیرا ما در کشور متخصصین حمل و نقل در سطح دکترای تخصصی داریم و نیازی به مشاوران خارجی نیست.

 

وزیر راه و شهرسازی افزود: به دلیل اینکه ۹۰ درصد کار در گذشته انجام گرفته است در این دوره هم ۱۰ درصد باقیمانده با مسئولیت قائم مقام وزارت را و شهرسازی اجرائی می شود. همچنین در این طرح از اساتید دانشگاه هم کمک گرفته می شود.

 

نیکزاد در مورد کمبود بودجه وزارت راه برای اتمام پروژه هایی که در این مدت کلنگ زنی شده است، گفت: در ۳۰ پروژه دولت حضور دارد و مابقی از سوی بخش خصوصی تامین می شود، بنابراین به اندازه اعتبار از محل بودجه پرداخت می شود.

 

وی افزود: اما در پروژه دیگری مانند راه آهن شهرکرد که به طول ۸۵ کیلومتر است و به فولاد مبارکه متصل می شود در ابتدا فاز اول به طول ۱۷ کیلومتر ساخته می شود و پس از تامین اعتبار، فازهای دیگر هم به نوبت اجرا می شوند.

 

تعیین عوارض آزاد راه تهران پردیس با محاسبه سود و هزینه

 

وزیر راه وشهرسازی درباره اعتراض برخی از مردم به قیمت عوارض آزاد راه تهران پردیس گفت: این عوارض با محاسبه هزینه و سود سرمایه گذاری بخش خصوصی محاسبه شده است و برای ساکنان پردیس و دانشجویان هم ۵۰۰ تومان محاسبه می شود.

 

نیکزاد با بیان اینکه اگر بخواهیم کشور ساخته شود باید از حضور بخش خصوصی حمایت کنیم، گفت: چرا در فرودگاه بین المللی امام خمینی سرمایه گذار برای ساخت پارکینگ و یا ترمینال ها نمی آید؟ بنابراین باید از بخش خصوصی حمایت کرد.

 

وی تصریح کرد: در ابتدا در طرح آزاد راه تهران پردیس نواقصی بود که در حال حاضر ۸۰ درصد آن برطرف شده است.

 

وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت تعریض جاده هراز، تصریح کرد: پیمانکاران پروژه شبانه روز در حال انجام عملیات برای تعریض جاده هستند و این کار را با تمام دشواری هایی مانند عبور و مرور خودروها و شلوغی مسیر انجام می دهند

 

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019