تماس با مدیر
چهارشنبه, ۵ آذر , ۱۳۹۹


نکته ای ساده و مهم که ازدواج شما را نجات میدهد!

نکته ای ساده و مهم که ازدواج شما را نجات میدهد!

طلاق معظل اجتماعی که این روزها گریبانگیر اکثر جوامع ،به خصوص جوامع صنعتی است.معضلی که  کارشناسان عواملی همچون  توقعات نامحدود زن يا مرد،حاكم شدن روح تجمل پرستى بر خانواده ها و دخالت دیگران زندگى خصوصى دو همسر،بى اعتنايى زن و مرد به خواست يكديگر وعدم تناسب فرهنگ خانوادگى و روحيات زن و مرد با يكديگر را از مهمترین موضوعات سوء تاثیر گذار می دانند. برخی نیز وجود ازدواج هایی که این روزها مرسوم است و به دنبال دوستی های خیابانی شکل می گیرد را یکی از دلایل افزایش نگران کنده این آمارها می دانند.ازدواج هایی که بدون شناخت كافي از جنس مخالف انجام می شود ودوستي های سطحي و دو طرفه ای که امکان روشن کردن خيلي از مسائل را نمی دهد.
نبود تحمل گذشته زنان در تحمل سختی ها و ظلم های روا شده به او نیز دلیل دیگری است که کارشناسان در تاثیر گذاری بر آمار طلاق می شمارند.در کنار این دلایل نارضایتی های جنسی به عنوان ریشه بسیاری از مشکل ها یاد می شود و نبود برنامه ریزی برای ساماندهی آن از مشکلات اصلی یاد می شود.
در کنار این مسائل یک رفتار شناس و آسیب شناس اجتماعی فاکتور جدیدی را معرفی میکند که تاثیر بسزایی داشتن یک زندگی طولانی، شاد و موفق دارد .
دکتر مجید ابهری در گفتگوی خود با بیان این که در بررسیهای انجام شده توسط گروه آسیب شناسی رفتاری اصلی ترین علت عدم تفاهم زناشویی و در نتیجه طلاق شکاف شادی تعیین شده است گفت: راز داشتن یک زندگی طولانی و شاد و موفق این است که زنان بیشتر از مردان باید احساس شادی کنند. در صورتی که یک زن نسبت به همسرش شادتر و رضایت بیشتری از زندگی زناشویی داشته باشد احتمال بروز طلاق بین آنها بسیار ضعیف است.
وی ادامه داد: اما در عوض اگر یک مرد نسبت به همسرش شادتر باشد احتمال طلاق در آن خانواده بسیار بالاتر می رود. همچنین پدیده بحرانی میان زوجین که در این تحقیق شکاف شادی نامیده شده نشان می دهد هر چقدر اختلاف شاد بودن و رضایت مرد و زن از زندگی زناشویی بیشتر باشد به همان اندازه احتمال بروز جدایی نیز افزایش پیدا می کند.
این آسیب شناس معتقد است: نکته جالب این است که جدایی تنها زمانی رخ می دهد که مرد احساس بهتری از زندگی نسبت به همسرش داشته باشد و در این حالت زن با احتمال بیشتری تلاش برای طلاق را آغاز می کند.
ابهری افزود: رسیدن زن و شوهر به میزان مشترک و مساوی از شادی و رضایت در زندگی مشترک باعث دوام زندگی می شود. همچنین عوامل بالا برنده شادی و کیفیت زندگی زناشویی مانند مهارت برقراری تفاهم به ویژه در امور جنسی، صداقت، پاکدامی و وفاداری از عوامل اصلی تشکیل دهنده خط مشترک شادی در زندگی است که فقدان آنها سبب شکاف شادی می شود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019