تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۸


نتانیاهو:توافق نهایی با ایران

نتانیاهو:توافق نهایی با ایران

نتانیاهو

اخبار,اخبار سیاست خارجی,نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل روز گذشته در مصاحبه ای اعلام کرد قدرت های جهانی طرف گفت و گوی ایران در گروه 1+5 باید با برنامه هسته ای این کشور مثل رفتاری که در مورد خلع سلاح های شیمایی سوریه صورت گرفت، برخورد کنند.

به گزارش عصر ایران نتانیاهو روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه ” اسکای نیوز” با هشدار به گروه 1+5 از آنها خواست در برابر خواست های ایران تسلیم نشوند و برنامه غنی سازی اورانیوم را در ایران نپذیرند.

نتانیاهو سه هفته مانده به پایان زمان مقرر برای رسیدن به توافق نهایی بین ایران و گروه 1+5 (20 ژوئیه) با تکرار مواضع همیشگی رزیم صهیونیستی درباره برنامه هسته ای ایران مدعی شد که تهران خواهان حفظ تکنولوژی هسته ای و قابلیت غنی سازی اورانیوم خود است تا هز وقت که بخواهد ، توان ساخت سلاح هسته ای را داشته باشد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ایران را متهم کرد که در گذشته و در در زمان حاضر با فریب یا دور زدن  بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی ، به کار غنی سازی اورانیوم ادامه داده است.

وی گفت:”آنها می توانند ظرف چند هفته یا ماه بمب اتم بسازند و این برای اعضای گروه 1+5 بد خواهد بود و برای اسراییل بسیار بد خواهد بود و برای کشورهای عربی منطقه نیز بد خواهد بود و در نهایت برای جهان بد خواهد بود.

نتانیاهو افزود هر گونه توافق نهایی با ایران باید شبیه توافق سال گذشته جامعه جهانی با دولت سوریه برای امحای کامل سلاح های شیمیایی این کشور باشد.

گفتنی است همزمان با اظهارات نتانیاهو روز گذشته یک هیات بلند پایه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی راهی واشنگتن شد تا دیدگاه های اسراییل را در زمینه توافق نهایی کشورهای گروه 1+5 با ایران برای مقامات آمریکایی تشریح کند.

یک دیپلمات رژیم اسراییل در این رابطه به رویترز گفت که هدف سفر این هیات اسراییلی تشریح دیدگاه های اسراییل درباره توافق جامع و نهایی گروه 1+5 با ایران در آستانه آغاز دور جدید مذاکرات دو طرف در وین اتریش است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019