تماس با مدیر
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷


نان امروز ارزان شد

نان امروز ارزان شد

نان امروز ارزان شد

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استانداری تهران خبر داد که «قیمت نان بربری در شهر تهران و شمیرانات اصلاح شده و از امروز دوشنبه نان امروز ارزان شد این نان با وزن 600 گرم با قیمت 650 تومان عرضه می‌شود.»

نعمت‌الله ترکی در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی‌های انجام‌شده درباره قیمت و کیفیت عرضه نان با بیان اینکه «نان‌های سنگک و تافتون هیچ تغییری نداشته و نان لواش تغییراتی در بخش وزن هر چانه برای بالابردن کیفیت داشته است» افزود: کیفیت نان به صورت روزانه توسط حوزه بازرسی استانداری کنترل و با کلیه تخلفات برخورد قاطع می‌شود.

ترکی ادامه داد: بر آنچه دولت مصوب کرده در بخش‌های مختلف مرتبط با نان می‌توانند حداکثر تا 30 درصد افزایش قیمت داشته باشند اما فرصتی نیز تعیین شد که در بخش وزن و قیمت انواع نان پس از بررسی برای رندشدن قیمت‌ها حدود یک تا دو درصد افزایش یا کاهش اعمال شود.

وی افزود: در این زمینه با بررسی‌هایی که درباره نان بربری انجام شد پس از افزایش 40 درصدی قیمت به این نتیجه رسیدیم که قیمت این نان باید اصلاح شود؛ بر همین اساس روز گذشته در جلسه‌ای با حضور اعضای اتحادیه و صنف قیمت نان بربری از 700 تومان به 650 تومان کاهش پیدا کرد.

وی درباره رضایت‌مندی شهروندان از قیمت و کیفیت نان هم گفت: بسیاری از افرادی که مسئول نانوایی‌ها هستند خودشان فعالیت نمی‌کنند و نانوایی را اجاره داده‌اند؛ بنابراین برخی افراد آموزش‌های لازم را ندارند؛ اما قطعا در خصوص ساماندهی این نانوایی‌ها برای افزایش کیفیت اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

البته دولت نیز مقرر کرده است تا پایان سال 20 درصد از مراکز عرضه نان به صورت آزاد، انواع نان را به شهروندان عرضه کنند؛ یعنی آرد و گندم برای این نانوایی‌ها آزاد خواهد بود و قیمت‌گذاری هم بر اساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد.

وی افزود: امیدواریم بر اساس گفته‌های نانوایی‌ها با این روش کیفیت نان اصلاح شود.

ترکی درباره تغییر قیمت آرد نیز گفت: عرضه آرد با نرخ 12 درصد سبوس‌گیری 761 تومان و سه ریال ، 15 درصد سبوس‌گیری ، 787 تومان و 6 ریال، ‌18 درصد سبوس‌گیری 815 تومان و 9 ریال و با نرخ 21 درصد سبوسگیری 846 تومان و سه ریال مشخص شده است.


وبگردی
Copyright 2007 - 2017