تماس با مدیر
یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹


ناراحت شدن دنیا از غرق شدن کودک سوری در دریا

ناراحت شدن دنیا از غرق شدن کودک سوری در دریا

غرق شدن کودک سوری

 

به نقل از خبرگزاری رویترز، انتشار تصویر این کودک سوری که امواج دریا جسد وی را به ساحل آورده بود خشم و ناراحتی گسترده‌ای را در میان افکار عمومی جهان به وجود آورد.

در این تصویر کودک سوری که یک لباس قرمز و شلوار آبی بر تن دارد با صورت بر روی شن‌های ساحل نزدیک بدروم افتاده است نشان دهنده دردها و رنج‌های آوارگانی است که تلاش می‌کنند تا از طریق عبور از دریا و سواحل ترکیه به جزایر یونان برسد.برخی از فعالان در تحلیل این عکس نوشته‌اند این تصویر نشان دهنده شکست جامعه بین الملل در سوریه است و به نوعی هشدار برای رهبران اروپا به شمار می‌آید.

 

 

روزنامه ایندیپندنت نیز نوشت: اگر تصویر این کودک موضع کشورهای اروپایی را در قبال آوارگان تغییر ندهد پس چه چیزی آن را تغییر می‌دهد. براساس گزارش‌های منتشر شده کودک غرق شده به همراه برادرش و پدر ومادرش در این سفر پرخطر برای رسیدن به یک مکان امن تلاش می‌کردند این کودک یکی از شانزده آواره‌ای است که در نزدیکی سواحل ترکیه غرق شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حداقل 12 پناهجو هنگام سفر از ترکیه به یونان خفه شده‌اند.یکی از افرادی که جان خود را از دست داده است، کودک نوپایی است که امواج دریا جسد او را به ساحل برده است.پزشکان بدون مرز می‌گوید ناوهای این سازمان امدادرسان، با کمک نیروی دریایی ایتالیا هزار و دویست پناهجو را از سواحل لیبی نجات داده‌اند.

در همین حال بیش از 4000 مهاجر و پناهجو از شبانه‌روز گذشته وارد یونان شده‌اند.در اتریش، پلیس این کشور ۲۴ تبعه افغانستان را که در کامیونی سرپوشیده و بدون جریان هوا بودند، نجات داده و گفته است این افراد در شرف خفگی بودند.

این در حالی است که صدها پناهجو در مجارستان برای دومین روز متوالی به تصمیم مقام‌های این کشور برای جلوگیری از سفر آنها به آلمان و سایر کشورهای اروپایی اعتراض کردند.کشورهای عضو اتحادیه اروپا هنوز برای اجرای یک سیاست واحد در قبال این پناهجویان اشتراک نظر ندارند.ایتالیا و یونان از حجم بالای پناهجویان ورودی به خاک خود شکایت کرده‌اند.در تحولی جدید، به دنبال درخواست دولت آلمان، در مرزهای ایتالیا و اتریش از این پس کنترل‌های مرزی صورت می‌گیرد.

منبع: ایسنا

وبگردی
Copyright 2007 - 2019