تماس با مدیر
چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹


موزه لوور پاریس در تور لحظه آخری

موزه لوور پاریس در تور لحظه آخری

موزه لوور پاریس

موزه لوور بزرگترین موزه هنرو یک بنای تاریخی در مرکز شهر پاریس در کشور فرانسه می باشد این موزه یکی از نمادهای کشور فرانسه و شهر پاریس است. این موزه در سمت راست رودخانه سن و در منطقه ۱ شهر پاریس واقع گردیده است. در این موزه بیشتر از سی و هشت هزار اثر هنری مربوط به پیش از تاریخ تا سده ۲۱ میلادی یعنی هم اکنون در مکانی به بزرگی هفتاد و دو هکتار جمع آوری و در معرض دید قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ میلادی موزه لوور با بیش از هشت میلیون بازدید کننده در فهرست پربازدیدترین موزه های جهان قرار گرفت. در حقیقت شاهکارهای موزه لوور این موزه را به یکی از پربازدید کننده ترین موزه دنیا و یکی از علاقه مندی هایی که هر مسافر در پاریس دارد، تبدیل کرده است. این موزه انقدر آثار دیدنی در خود جای داده که می توان روزهای زیادی را به بازدید از آن پرداخت اما همین گستردگی و تنوع آثار باعث شده که بازدید از آن ساده نباشد. کوتاه بودن روزهای اقامت در پاریس از یک طرف و نداشتن حوصله برای ماندن بیش از چهار ساعت در موزه لوور پاریس از طرف دیگر باعث می شود بازدید کنندگان بسیاری از آثار مهم لوور را نبینند و تنها به دیدن بخشی از آنها اکتفا نمایند.

این موزه در آفر تور لحظه آخری  اصل کاخ بوده که به دستور فرانسوای اول ساخته شده است. این پادشاهان دوره رنسانس که به خاطر ساختن قلعه های زیبا در “دره لوا” شهرت دارد یک قلعه مربوط به قرن قرن دوازدهم را تخریب کرد و به جای آن کاخ لوور را بنا نهاد کار ساخت کاخ از ابتدای سده شانزدهم آغاز شد و پس از آن هر پادشاهی که در فرانسه روی کار می آمد یک قسمت به این کاخ می افزود همانطور که اگر به معماری بنا دقت کنید متوجه تفاوت های بسیاری در بخش های مختلف آن می شوید. یکی از چشم گیر ترین بخش های بنا “کلوناد” نام دارد که توسط “لو وو” و “کلود پرو” و نقاش معروف آنزمان “شارل لو برن” طراحی شده است. آثار تحسین برانگیز این نقاش را می توانید در گالری آپولو مشاهده کنید. ساختمان موزه لوور به طور کلی دارای سه بال و پنج طبقه است. برای بازدید از آثار موزه باید دو نکته را قبل از هر چیز بدانید. یکی اینکه اثر مورد نظر در کدام یک از این بال ها قرار دارد و دیگر این که در کدام طبقه می باشد سه بال مختلف موزه لوور شامل بال شمالی، بال شرقی و بال جنوبی است. طبقه دو موزه در اصل طبقه ورودی موزه است و دسترسی به سه بال مختلف را میسر می سازد. طبقه یک دربردارنده بخشی از آثار موزه و نمایشگاه موزه لوور است.

طبقات همکف یا ۰،۱ و ۲ نیز محل نمایش آثار ارزشمند موزه است که در مجموع ۲۲ کیلومتر مسیر بازدید را شامل می شود. وقتی که از طریق طبقه دو می خاهید به موزه وارد شوید نقشه های موزه به زبان های مختلف در دسترس شما قرار دارد و می توانید موقعیت آثار مورد نظرتان را بر روی نقشه مشخص کنید و با خیالی آسوده طبق یک برنامه مشخص از موزه بازدید کنید. حال باید بدانید که قصد شما بازدید از کدام اثر در موزه لوور است بخش ایران و تابلوی مونالیزا بیشترین بازدید را از طرف ایرانیان داشته است. اما در موزه آثار با ارزش دیگری هم وجود دارد که حیف است در این فرصتی که دارید بازدید از آنها را از دست بدهید. آثاری مثل مجسمه “آفرودیته” یا الهه زیبایی ،مجسمه “رام کردن اسب توسط دامادها” “هرم شیشه ای” که در قرن بیستم ساخته شده است.

نکات جالبی هم در مورد موزه وجود دارد که شاید دانستن آنها برای شما خوب باشد. زمانی که قلعه قرن سیزدهمی ساخته شده توسط پادشاه فلیپ آگوستوس تخریب شد باستان شناسان خندق اصلی را هفت متر پایینتر از “کور کار” در جریان ساخت هرم شیشه ای حفاری کردنداکنون می توانید از طریق بخش “سوتلی” آن را مشاهده کنید. بسیاری از پادشاهان فرانسه از بزرگترین گردآوری کنندگان آثار هنری بوده اند و به معماران بزرگ و ماهر خود ماموریت دادند تا در ساخت و ساز بناها مشارکت نمایند اما جالب است که بدانید بسیاری از ارزشمند ترین آثار هنری موزه در جریان جنگ های ناپلئون در ایتالیا و مصر و در جریان غارت مناطق دیگر به دست آمده اند. شاید تابلوی مونالیزا مشهورترین اثر هنری موجود در موزه باشد اما بسیاری از افراد نمی دانند که یک بار این تابلو توسط یک فرد ناسیونالیست ایتالیایی دزدیده شده است. بزرگترین تابلوی جهان درست در کنار تابلوی مونالیزا قرار دارد که به نام “جشن عروسی در قانا” شهرت دارد که توسط نقاش ونیزی “ورونز” کشیده شده است. موضوع این تابلوی بزرگ اولین معجزه حضرت مسیح را نشان می دهد که در آن تبدیل شدن آب به شراب توسط حضرت عیسی به تصویر کشیده شده است.

در صنعت گردشگری دیدار از موزه ها یکی از مهمترین بخش های مسافرت می باشد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019