تماس با مدیر
جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷


فروش آلبوم منصور خواننده لس انجلسی به نفع خیریه محک

فروش آلبوم منصور خواننده لس انجلسی به نفع خیریه محک

آلبوم رادیکال منصور

 

 

«منصور جعفری ممقانی»، جدیدترین آلبوم خود را به نام رادیکال به نفع مؤسسه خیریه محک به فروش می‌رساند.

حمله تند روزنامه اصولگرا به عمل خیرانه خواننده لس انجلسی

منصور جعفری ممقانی, مشهور به “منصور” خواننده ایرانی, ساکن لس آنجلس تصمیم گرفته درآمد حاصل از آخرین آلبومش را صرف اعمال خیرخواهانه در موسسه محک نماید, اما روزنامه جوان به این همکاری محک و منصور به شدت تاخته است. و صرف مالی را که از این طریق به دست می آید برای کارخیر, درست نمی داند. هرچند با اندکی تفکر می توان دریافت که امکان تفحص در تمامی اموالی که صرف کارهای خیرخواهانه می شود هرگز نبوده و نیست, اما روزنامه جوان به این اتفاق روی خوشی نشان نداده است.

روزنامه جوان:
پیش از این بارها برای موضوع جولان مؤسسات خیریه، از قبیل محک و حرکات ریز و درشت آنها علیه نظام مطالب مبسوطی در رسانه‌ها نگاشته شده بود، اما اینکه لس‌آنجلسی‌های ضدنظام از طریق یک کانال شومن تلگرامی برای محک ریپورتاژ و جمع‌آوری پول کنند مورد حقیقتاً جدیدی است؛ موردی که خبر از نفوذ حساب شده مؤسسات خیریه‌ای می‌دهد که به اسم درمان و کمک به نیازمندان، علناً و عملاً در حال فعالیت علیه نظام هستند و کسی هم ظاهراً جلودار آنها نیست.

در تازه‌ترین اقدام منصور، خواننده فراری و لس‌آنجلسی آلبوم جدیدش را به محک تقدیم کرده است. «منصور جعفری ممقانی»، جدیدترین آلبوم خود را به نام رادیکال به نفع مؤسسه خیریه محک به فروش می‌رساند. بانی این معامله هم شبکه رسانه‌ای و معاند «رادیو جوان» است.

کانال تلگرامی رادیو جوان و سایر بخش‌های این رسانه که از آتلانتا و واشنگتن دی‌سی حمایت و بارگذاری می‌شود، در دو روز گذشته این پیام را به مخاطبان خود ارائه می‌دهد که
«دوستان عزیزی که در داخل ایران زندگی می‌کند و علاقه‌مند به خرید آلبوم رادیکال هستید، می‌توانید با پرداخت ۱۰ دلار یا هر مقدار که در توانتان هست به مؤسسه محک از این عزیزان حمایت کنید و تمام آهنگ‌های آلبوم رادیکال رو از طریق صفحه تلگرام منصور عزیز به طور رایگان دانلود کنید.»

این معامله سه سر دارد:
منصور، محک و رادیو جوان  یا این اقدام حساب‌‌شده با هماهنگی و به خواست و پیگیری مؤسسه محک بوده (که به احتمال قریب به یقین هم همین‌گونه است) یا نبوده و رادیو جوان و منصور به صورت کاملاً خودجوش دست به چنین اقدامی زده‌اند. طبیعتاً وقتی قرار است پولی به حساب محک واریز شود، این مؤسسه لااقل در حد در اختیار گذاشتن شماره حساب بانکی‌اش به خواننده لس‌آنجلسی و رادیو جوان در این معامله نامشروع مشارکت داشته است.

صرف همین موضوع که مؤسسه به اصطلاح درمانی – خیریه محک برای تأمین مالی خود به سلبریتی‌های ضدنظام و فراری متوسل شده و شبکه‌ای معاند را واسطه این معامله قرار داده است، به استناد موارد متعددی از قانون مجازات اسلامی قابل پیگیری و محاکمه است، اما از این موضوع هم که بگذریم، این اقدام دم‌خروسی است که بیرون زده و نشان‌دهنده موضوعات بسیار مهم‌تر دیگری است.

برنامه‌های جاسوسی و بخشی از پازل براندازی نرم که توسط NGOها در ایران و به دستور بنیادهای امریکایی نظیر راکفلر و دفاع از دموکراسی (که مستقیم از وزارت خارجه امریکا، بریتانیا و اسرائیل برای براندازی و اقدامات خرابکارانه در ایران پول و نیرو می‌گیرند) که نگارش گزارش‌های مبسوط دیگری می‌طلبد.
  
چرا منصور ممقانی‌؟!

گذشته از شوهای این خواننده که به گفته طرفداران و نقادانش یکی از فجیع‌ترین میزانسن‌ها و رقاصه‌ها را گرد هم می‌آورد، این خواننده فراری هر از چندگاهی با حضور در اربیل عراق و گرجستان و سایر کشورهای همسایه، ایرانیانی را به کنسرت‌هایی می‌کشاند که در مواردی منجر به ضرب و جرح و تعرض به زنان و مردان ایرانی هم شده است. جزئیات این قبیل موارد در فضای مجازی قابل دسترسی است و نگارنده بنا بر مصالحی از توضیح بیشتر در این رابطه ابا می‌کند. البته نانوشته نباید گذاشت که این شومن لس‌آنجلسی با بازی کردن در فیلم‌های ضدایرانی مانند America So Beautiful  علناً هم به مقابله با جمهوری اسلامی اقدام کرده است. با چنین اوصافی، ‌محک برای ارتزاق دست به دامان این عنصر ضدنظام و فراری شده است.

«رادیو جوان» که یکی، دو سالی است تلویزیون ماهواره‌ای خود را هم راه‌اندازی کرده، در داخل کشور واسطه‌هایی دارد که آزادانه در شبکه‌های اجتماعی و استودیوها پرسه می‌زنند و خودشان را «ادمین» سایت می‌دانند. براساس مقررات «رادیو جوان» دریافت هر مبلغی از خواننده‌ها برای معرفی و حمایت از آنها ممنوع است، اما ادمین‌های این سایت حتی حاضرند برای جذب آثار خواننده‌های معروف موسیقی داخلی، دست به هزینه هم بزنند و البته در شناخت منبع مالی این شبکه جای تردید وجود ندارد!

«رادیو جوان» به لطف واسطه‌های داخلی و تماس‌های خارجی توانسته‌اند در جریان تولید آثار موسیقی در کشورمان مؤثر باشند و متأسفانه تعداد آهنگسازان و تنظیم‌کننده‌هایی که در تهران به سفارش گردانندگان این شبکه‌ها قطعات جدیدی تولید می‌کنند رو به افزایش است. داد و ستد مالی با چنین رسانه‌هایی برای هنرمندان داخل کشور زیان‌آور خواهد بود. ضمن آنکه سلیقه‌سازی برای مخاطب آن هم توسط نیروهای ضدانقلاب هزینه زیادی روی دست نظام فرهنگی و هنری کشورمان خواهد گذاشت.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017