تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۹


مفهوم بازاریابی از طریق تولید محتوا چیست؟

مفهوم بازاریابی از طریق تولید محتوا چیست؟

در حالی که بسیاری از کسب و کار ها برای ده ها سال به استراتژی های بازاریابی سنتی اعتماد کرده اند، برخی هم به دنبال پاسخ به این سوال هستند که واقعاً بازاریابی از طریق تولید محتوا چیست؟ و چرا الان به آن احتیاج دارم؟

در حالی که مشاغل برای رشد در فضای چالش برانگیز و رقابتی کسب و کارها تلاش می کنند، شاهد تغییر علاقه صاحبان کسب و کار و حرکت در مسیر افزایش اعتماد و بودجه ی بازاریابی از طریق تولید محتوا هستیم.

بازاریابی محتوایی فرآیند انتشار و تولید مداوم مطالبی است که مخاطبان مورد نظر شما را جذب می کند این فرآیند شامل تولید محتوا توسط ناشران برای وب سایت شما و جذب بازدیدکنندگان است.

بازاریابی از طریق تولید محتوا، تنها به تولید مقاله محدود نمی شود بلکه فرآیندی مشتری محور است و به سوالات مهم مشتری پاسخ می دهد و نیازها و چالش های آنها را برآورده می کند. استفاده از کلمات کلیدی ای که مخاطبان بیشتر به کار می برند و تولید محتوا به گونه ای که به این سوالات پاسخ دهد به کسب و کار شما این امکان را می دهد تا نظر بازدیدکننده ها را جلب و موجب جذب آن ها شده و بسیاری از آنان را تبدیل به مشتری کند.

تفاوت بازاریاب محتوا با سایر بازاریابی ها در ارزش تجاری ای است که به مرور به کسب و کار شما می دهد.

با بررسی سئو و بینش محتوا، بازاریابی به طور فزاینده ای بیشتر و مطابق با نیازهای مشتری خواهد شد، برای اینکه بازاریابی از این طریق مفید واقع شود نیاز به اجرای صحیح، تدوین و بهینه سازی محتوا دارد. تولید محتوا می بایست دقیق و حساب شده و با بررسی و تحلیل داده ها باشد، تولید محتوای تصادفی استراتژی صحیح و ثمربخشی نخواهد بود.

مزایای بازاریابی محتوا برای کسب و کارها

علت اینکه بازاریابی از این طریق بهترین شیوه ی بازاریابی مدرن است پایداری و ماندگاری آن است؛ تولید محتوای متنی و تصویری کتابخانه ای آنلاین برای وب سایت و کسب و کار شما فراهم می کند. کسب و کار شما اعتبار گرفته و تاثیر گذار تر خواهد شد. میان شما و مشتریانتان رابطه ای مثبت برقرار خواهد شد. پایه و اساس کسب و کار شما تشکیل شده و راه را برای فعالیت های آینده تان هموار می کند.

تبلیغات به شیوه ی سنتی و یا حتی تبلیغات دیجیتالی که عموما بیش از حد در معرض نمایش قرار می گیرند پس از مدت کوتاهی مخاطبان را اشباع و خسته می کند و موجب می شود تا مردم به سادگی از کنار آن عبور کنند.

یک عامل مهم در بازاریابی به روش تولید محتوا، ارتباط است. چالش ها، سوالات و نیازهای مشتری هایتان را شناسایی کنید و مطالبی در این باب بنویسید، بر خلاف تبلیغات دیجیتال که تنها برند شما را به عنوان یک ستاره و قهرمان نشان می دهد، تولید محتوا نظر مخاطبان را جلب و شما را به عنوان یک برند متفکر معرفی میکند.

 

بازاریابی محتوایی چه چیزی نیست؟!

در مقابل دانستن این نکته که بازاریابی محتوایی چیست بسیار مهم است تا همچنین بدانید بازاریابی محتوایی شامل چه چیزهایی نیست!

بازاریابی محتوایی تنها تولید تصادفی محتوا برای وبلاگ، شبکه های اجتماعی و غیره نیست و نباید انتظار داشته باشید که این روش نتیجه بخش باشد. اشتباه بزرگ بسیاری از برند ها و کسب و کار ها این است که استراتژی درستی را پیگیری نمی کنند بدون بررسی، جهت و هدف مشخصی، فعالیت تولید محتوا را شروع می کنند.

برای مثال، تولید یک ویدیو بدون داشتن یک استراتژی صحیح ممکن است فاقد نتیجه ی مطلوب بوده و به جای یک محتوای تاثیرگذار تبدیل به یک ویدیوی تبلیغاتی کم اثر شود.

بازاریابی محتوایی تنها داشتن وبلاگ نیست.

بله؛ وبلاگ نویسی در بازار یابی به طریق تولید محتوا بسیار مهم است؛ اما صرف داشتن یک وبلاگ شما به یک بازاریاب محتوا تبدیل نمی شوید.

داشتن وبلاگ بخشی از بازاریابی محتوایی است اما تمام آن نیست؛ بازاریابی محتوا ارائه اطلاعات است و این می تواند در بسیاری از قالب ها اتفاق بیفتد. موضوع اصلی قالب ارائه محتوا نیست، تولید محتوای مفید و هدفمند است.

محتوا فراتر از پست های وبلاگ است. همچنین فراتر از تبلیغات دیجیتال است. محتوا اطلاعات است، اما می تواند از طریق کانال های بیشماری مانند ویدیو، گرافیک، رویدادهای زنده، برنامه ها، پست های رسانه های اجتماعی، ایمیل ها و غیره ارائه شود. آنچه این اطلاعات را به عنوان محتوا متمایز می کند این است که برای مخاطبین و اهداف خاص تهیه می شوند.

اشتباهی که بسیاری از شرکت ها مرتکب می شوند این است که فکر می کنند تنها کاری که باید بکنند ایجاد محتوایی بدون جهت است. آنها شروع به توسعه چیزهایی می کنند که به جای در نظر گرفتن اهداف و عقاید دنیای مدرن از اصول قدیمی تبلیغات پیروی می کند.

به طور کلی بازاریابی محتوایی هدف مند است شما به طور دقیق لیست مشترکین ایمیل، پروفایل کاربران شبکه های اجتماعی، کانال های توزیع محتوا وغیره را در اختیار دارید اما در تبلیغات هزینه ی زیادی را برای مخاطبانی که نمی شناسید صرف می کنید. برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب می بایست در ابتدا جامعه ی هدف خود را شناسایی کنید و تنها با آن ها ارتباط برقرار کرده و در راستای نیاز ها و چالش های آن ها محتوا تولید کنید.

 

 

برای موفقیت در حیطه تولید محتوا، با تیم تخصصی بیزون تماس بگیرید. تیم بیزون با ارائه محتوایی دقیقا منطبق بر کسب و کارتان، به جذب مخاطب بازار هدف شما کمک می کند.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019