تماس با مدیر
چهارشنبه, ۱ شهریور , ۱۳۹۶


معرفی ورزشگاه های جام جهانی – قسمت دوم

معرفی ورزشگاه های جام جهانی – قسمت دوم

در بخش اول معرفی ورزشگاه های میزان جام جهانی، ۳ ورزشگاه را به شما معرفی کردیم. اگر هنوز این مطلب را ندیده اید، توصیه می کنیم حتما” بخوانید. در بخش دوم معرفی ورزشگاه ها ، ۳ ورزشگاه دیگر را در نظر گرفته ایم.

۴- ورزشگاه فونته نوا Arena Fonte Nova

شهر: Salvador

گنجایش: ۵۱,۷۰۸

هزینه: ۲۸۷ میلیون دلار

اولین پایتخت برزیل هم میزبان این مسابقات است. ورزشگاه این شهر در ۲۸ ژانویه ۱۹۵۱ افتتاح شد و مکانی برای برگزاری دربی شهر Salvador بود. این ورزشگاه در سال ٢٠٠٧ تعطیل و در سال ٢٠١٠ با اتمام تعمیراتش بازگشایی شد. مجموعه هتل‌ها و رستوران‌های با چشم انداز بسیار عالی و سالن‌های کنسرت در اطراف این ورزشگاه و موزه فوتبال آن را تبدیل به یکی از مجموعه‌های چند منظوره‌ی فرهنگی و اجتماعی نیز کرده است.

سقف این ورزشگاه از فلزی سبک وزن تهیه شده است و با وجود تعمیرات و بازسازی‌های صورت گرفته، بعد از بارندگی شدید ماه گذشته در این شهر، بخشی از سقف ورزشگاه ریزش کرد و همین امر بر نگرانی‌های فیفا و مسئولین برگزاری مسابقات افزود. هرچند که با انجام تعمیرات سریع و مجدد دوباره این ورزشگاه را آماده برگزاری مسابقات کردند.این استادیوم جدید میزبان ۶ مسابقه خواهد بود. سه دیدار در این ورزشگاه را تیم های رده بالای جهان رقم می زنند.

هلند – اسپانیا : ٢٣ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٣:٣٠

پرتغال – آلمان : ٢۶ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

فرانسه – سوییس : ٣٠ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٣:٣٠

ایران – بوسنی و هرزگوین : ۴ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

تیم اول گروه هشتم – تیم دوم گروه هفتم : ١٠ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

بازی یک چهارم نهایی : ١۴ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

۵- ورزشگاه پانتانال Arena Pantanal

شهر:Cuiaba

گنجایش: ۳۹,۸۵۹

هزینه: ۲۳۸ میلیون دلار

این شهر با وجود قرار گرفتن پارک جنگلی در اطراف آن، در طول تابستان هوایی گرم و شرجی را تجربه می‌کند. درجه حرارت هوا اغلب بالای ۴٠ درجه سانتی‌گراد است. ورزشگاه این شهر به طور ویژه برای این مسابقات ساخته شده است. این استادیوم چند منظوره یک ساختار تطبیق پذیر دارد که بعد از پایان مسابقات می تواند از نظر اندازه کاهش پیدا کند، بنابراین برنامه ریزی شده که پس از پایان رقابت‌های جام‌جهانی ظرفیت این ورزشگاه کمتر شده و علاوه بر مسابقات فوتبال ، کنسرت‌ها و جشنواره‌های مختلف دیگر نیز در آن برگزار شود.

چهار مسابقه مرحله گروهی که در آن برگزار می‌شود به شرح زیر است :

استرالیا – شیلی : ٢٣ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

کره جنوبی – روسیه : ٢٧ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

بوسنی و هرزگوین – نیجریه : ٣١ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

کلمبیا –ژاپن : ٣ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

۶- ورزشگاه پرنامبوکو Arena Pernambuco

شهر: Recife

گنجایش: ۴۲,۵۸۳

هزینه: ۲۲۲ میلیون دلار

شهر رسیف به پایتخت شمال شرقی برزیل معروف است. این شهر قبلاً نیز میزبان یک مسابقه در جام جهانی سال ۱۹۵۰ بوده است ( شیلی ۵ – 2 امریکا). مانند دیگر نقاط برزیل این شهر نیز مناطق ساحلی جذاب و تماشایی داشته و همچنین از سابقه تاریخی و اجتماعی پرباری بهره‌مند است. ورزشگاه این شهر نیز یکی از مدرن‌ترین و نوسازترین استادیوم‌های ورزشی در برزیل است.

این پروژه در یک منطقه محروم برای توسعه اقتصادی آن ساخته شده است و تخمین زده شده که این منطقه به مناطق همسایه که شامل حدود ۵۰۰۰ خانه است، توسعه یابد. در این ورزشگاه از تکنولوژی‌های جدید خورشیدی برای تأمین انرژی ورزشگاه استفاده شده و به طور کلی این مکان جزیی از پروژه تحقیقاتی کشور برزیل برای تأمین‌ انرژی‌های خورشیدی است. پنج مسابقه زیر در این ورزشگاه میزبانی می‌شود :

ژاپن – ساحل عاج : ٢۴ خرداد ٩٣ ، ساعت ۵:٣٠ بامداد

کاستاریکا – ایتالیا : ٣٠ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

مکزیک – کرواسی : ٢ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

آلمان – آمریکا : ۵ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

تیم اول گروه چهارم – تیم دوم گروه سوم : ٨ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

تهیه و تدوین اختصاصی: علم ورزش

به نقل از: FIFA


Copyright 2007 - 2017