تماس با مدیر
شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷


مشکل آقايان و اصلاح ها

مشکل آقايان و اصلاح ها

اغلب آقايان، به خصوص اگر سياه‌پوست باشند؛ مانند مردم جنوب کشورمان که پوست تيره‌تري دارند، چنين تجربه ناخوشايندي را داشته‌اند. در اين يادداشت مي‌خواهم از عوامل ايجادکننده اين مشکل و راه پيشگيري از آن بگويم.
هرچه موهاي شخص مجعدتر و خشن‌تر باشد، امکان برگشتن نوک آن به عقب، پس از اصلاح، و فرو رفتن آن در پوست بيشتر مي‌شود و نوک موي فرو رفته در پوست متورم شده و با اصلاح مجدد، بدتر هم مي‌شود. در موارد ديگر، اصلاح مکرر به فواصل کوتاه در جهت خلاف رويش موها مي‌تواند عامل اين مشکل باشد. زبري و خشن بودن سطح مو در هنگام قطع شدن همچنين عامل ديگري است که در تو رفتگي موها موثر است و امکان درگير شدن با پوست اطراف و روي پياز مو و تشکيل موي فرو رفته را مي‌افزايد. استفاده از ريش‌تراش‌هاي دو تيغه موجب اعمال فشار بيشتر و قطع مو در يک حالت زاويه تنگ و تيز مي‌شود. موهاي تيز و داراي زاويه بسته بيشتر به حالت فرو رفته درمي‌آيند.
اگر شما از موهاي فرو رفته در پوست رنج مي‌بريد، بايد از روش ديگري براي اصلاح استفاده کنيد. از تراشيدن موها در جهت خلاف رويش آنها، اصلاح مکرر و فواصل کوتاه (به خصوص در ناحيه گردن) پرهيز کرده و از تيغ‌هاي تيز استفاده کنيد. مکرر اصلاح کنيد ولي فواصل ميان جلسات اصلاح کوتاه نباشد. اگر با وجود همه اين مسايل هنوز از موهاي فرورفته در پوست رنج مي‌بريد، با پزشک متخصص پوست مشورت کنيد. شايد پزشک به شما توصيه کند که اصلاح کردن را براي مدتي متوقف کرده تا زمان کافي براي رفع تحريک و از بين رفتن عفونت ثانويه به پوست داده شود. ممکن است پس از اين مدت، اصلاح کردن را بدون مشکل از سر بگيريد. در موارد خيلي شديد هم امکان دارد پزشک، الکتروليز يا استفاده از ليزر را دربرداشتن دايمي موهايي که فرورفته‌اند توصيه کند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017