تماس با مدیر
سه شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۶


مشکلات ارائه VPN قانونی به کاربران حقیقی

مشکلات ارائه VPN قانونی به کاربران حقیقی

ارائه VPN قانونی

دبیر شورایعالی فضای مجازی از ارائه فرصت 2 هفته ای به شركت ارتباطات زیرساخت خبر داد تا طرح عملیاتی خود را در خصوص ارائه VPN قانونی به کاربران حقیقی به این شورا ارائه كند و گفت: در صورت تاخیر شركت ارتباطات زیرساخت از اپراتورهای بخش خصوصی برای ارائه VPN استفاده خواهد شد.

مهدی اخوان بهابادی به تشریح آخرین وضعیت ارائه خدمات VPN قانونی و نیز دلایل تاخیر در ارائه آن پرداخت و اظهار داشت: در راستای ساماندهی ارائه خدمات VPN در كشور از ابتدای سال گذشته مصوب شد كه برای ساماندهی خدمات VPN داخل كشور به صورت متمركز شركت ارتباطات زیرساخت وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به ارائه این خدمات در كشور اقدام كند و به صورت موازی جلوی فعالیت سایر ارائه دهندگان خدمات VPN كه شركت های متفرقه ای بودند گرفته شود.

وی ادامه داد: در فاز ابتدایی قرار شد با توجه به ظرفیتی كه این شركت در اختیار داشت، ثبت نام از اشخاص حقوقی در اولویت قرار گیرد و پرتالی هم به همین منظور ساماندهی و ثبت نام از اشخاص حقوقی شروع شد در حال حاضر هم تعداد قابل توجهی از شركت ها، موسسات و بانكها در حال دریافت این خدمات در كشور هستند.

دبیر شورایعالی فضای مجازی با تاکید براینکه در حال برنامه ریزی برای ارائه خدمات VPN قانونی به اشخاص و کاربران حقیقی هم هستیم، گفت: البته این ارائه خدمت قرار بود زودتر از این برای اشخاص حقیقی محقق شود اما با توجه به ظرفیتی كه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرده بود و ورود به ایام انتخابات كه معمولا حجم كاری شركت های دولتی خصوصا حوزه فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات سنگین می شود درخواست داشتند كه ثبت نام از اشخاص حقیقی با تاخیر اقدام شود.

وی از فرصت 2 هفته ای به شركت ارتباطات زیرساخت خبر داد تا طرح عملیاتی خود را در خصوص ارائه VPN قانونی به کاربران حقیقی به این شورا ارائه كند و گفت: در صورت تاخیر شركت ارتباطات زیرساخت از اپراتورهای بخش خصوصی برای ارائه  VPN استفاده خواهد شد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به جلسه ای که مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت در این مرکز داشتند، گفت: در این جلسه مقرر شد ظرف هفته آینده طرح عملیاتی وزارت ارتباطات در زمینه ارائه VPN قانونی برای تصویب به كمیسیون شورایعالی فضای مجازی ارائه شود.

اخوان بهابادی تصریح کرد: اولویت ما طبیعتا استفاده از دستگاه حاكمیتی (شركت ارتباطات زیرساخت در وزارت ارتباطات) برای ارائه این خدمات است اما چنانچه این اقدام در زمان مقتضی صورت نگیرد از اپراتورهای خصوصی برای این كار استفاده خواهیم كرد.


Copyright 2007 - 2017