تماس با مدیر
دوشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۸


مرد هندی شکافنده کوه+عکس

مرد هندی شکافنده کوه+عکس

به گزارش پرشین وی به نقل از نداي انقلاب، اين مرد هندي Dashrath Manjhi نام دارد و يك كشاورز ساده بود. او ساكن روستايي دورافتاده در هندوستان است.

كوهي عظيم، روستايي كه او در آن سكونت دارد را با شهر جدا كرده و از همين رو اهالي و ساكنان اين روستا براي رسيدن به نزديك ترين شهر بايد كوه را دور بزنند و ۷۰ كيلومتر را طي كنند در صورتي كه اگر اين كوه نبود،‌ فاصله روستايش به شهر ۷ كيلومتر بود.

حدود ۲۲ سال پيش همسر Dashrath Manjhi به بيماري سختي مبتلا شد. او مجبور شد وي را به بيمارستان برساند اما به دليل مسافت زياد و نبود راه ماشين رو،‌ او مجبور شد با استفاده از يك الاغ همسرش را به شهر برساند. به دليل مسافت زياد، همسر در مسير درگذشت.

Dashrath Manjhi از دولت هند خواست تونلي بين شهر و روستايشان بزند و يا حداقل ۷۰ كيلومتر فاصله را آسفالت كند تا خودروها بتوانند به اين روستا رفت و آمد كنند، اما چند ماه گذشت و دولت كاري نكرد.

Dashrath Manjhi عظم خود را جذم كرد و با استفاده از چكش به تنهايي شروع كرد به ايجاد يك تونل. روزها گذشت و مردم روستا مي گفتند: Dashrath Manjhi به دليل مرگ همسرش ديوانه شده است.

اما او ۲۲ سال مقاومت كرد و بدون وقفه به صورت شبانه روزي در حد توان خود فعاليت كرد تا اينكه در نهايت بعد از اين همه مدت توانست تونل را به تنهايي احداث كند.

ارتفاع اين تونل ۷ متر و عرض آن ۹ متر است. حتي خودروهاي سنگين نيز به راحتي مي توانند در آن رفت و آمد كنند.

Dashrath Manjhi توانست با اراده خود كه مانند يك كوه عظيم است، به تنهايي فاصله ۷۰ كيلومتر را به ۷ كيلومتر كاهش دهد. دولت هند مي توانست اين تونل را در عرض ۳ ماه احداث كند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019