تماس با مدیر
یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰


مرد تایلندی که لقب دست آهنی را گرفته است+عکس

مرد تایلندی که لقب دست آهنی را گرفته است+عکس

دستان عجیب مرد تایلندی, دستان نسوز, دستان نسوز این مرد تایلندی, مرد تایلندی که دستش نمی سوزد, مرد عجیب تایلندی و دستان نسوزش«خان تریشان» یک آشپز تایلندی است. او اکنون با شهرتی که کسب کرده، سرشناس ترین آشپز تایلند به شمار می رود.

نکته قابل توجه این است که شهرت وی به دلیل غذاهای خوب و یا خوشمزه ای نیست که می پزد بلکه به این دلیل است که او دو دست خود را هنگام آشپزی و سرخ کردن غذاها، بدون دستکش و یا هر وسیله دیگری وارد ماهی تابه می کند، بدون اینکه بسوزد.

وی که اکنون ۵۰ سال سن دارد، از سوی مردم کشورش لقب مرد “دستان آهنین” را گرفته است. او حتی توانایی وارد کردن دست خود در روغن سرخ شده در گرمای ۴۵۰ درجه را دارد.

بسیاری از گردشگران نزد او می آیند تا علاوه بر خوردن از غذاهای او، چگونگی وارد کردن دستش در روغن داغ را ببینند. وی ساکن شهر “شیانگ” است.

او در این باره می گوید: حدود ۸ سال پیش بود که فهمیدم دستانم در مقابل گرمای شدید روغن داغ، مقاومند. در واقع یک بار که در حال آشپزی بودم، مقداری روغن داغ به صورت و دستانم پاشید، اما هیچ دردی احساس نکردم و اصلا پوستم نسوخت.

گفتنی است «خان تریشان» پس از اینکه موفق شد ۲۰ قطعه مرغ را در یک دقیقه از درون ماهی تابه داغ بیرون بکشد، نام خود را وارد کتاب رکوردها “گینس” کرد.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019