تماس با مدیر
شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹


مرد اسبی در گوگل همه را سرکار گذاشته است! + عکس

مرد اسبی در گوگل همه را سرکار گذاشته است! + عکس

سرویس Street View موتور جستجوی گوگل در یک شهر کوچک در اسکاتلند توانست از مردی که ماسک “اسب” زده بود عکسبرداری کند و همین موضوع موجب شد که هزاران کاربر شبکه به دنبال کشف راز “مرد اسبی” بگردند.
 ماشینهای عکسبرداری سرویس Street View گوگل در یک خیابان فرعی در آبردین اسکاتلند از مردی عکسبرداری کردند که با یک ماسک اسب تمام چهره خود را پوشانده بود.
این جوان که به نظر می‌رسد قصد تقلید از فیلم “مرد فیلی” اثر دیوید لینچ را داشته باشد به یکی از موضوعات خبرساز روزهای اخیر شبکه تبدیل شده است. در این میان کاربران انگلیسی و اسکاتلندی میکروبلاگ توییتر در تلاشند تا راز مرد اسبی را کشف کرده و هویت واقعی وی را فاش کنند.
در این عکس، مردی با شلوار مشکی و پیراهن بنفش روی پیاده رو ایستاده است. راسل موفات، مرد 50 ساله ای که به شدت علاقه مند به ردیابی مرد اسبی شده تاکنون 460 مطلب را درباره این مرد در روی توییتر قرار داده است.
هنوز مشخص نیست که گذاشتن این ماسک غیرعادی سر اسب تنها یک شوخی است و یا اعتراضی بی صدا در مقابل سرویس نقشه برداری دیجیتالی موتور جستجوی گوگل است. در حقیقت در هفته های اخیر Street View به دلیل جمع آوری اطلاعات شهروندان کشورهای مختلف از روی شبکه های “وای- فای” متهم به نقض حریم شخصی کاربران شده است.
 
براساس گزارش تلگراف، به نظر می‌رسد که مرد اسبی علاقه زیادی به مسافرت دارد به طوری که تاکنون تصاویر دیگری از مردی با نقاب سر اسب در نروژ، آلمان و کالیفرنیا در حال خرید از یک فروشگاه و حتی حین تشویق یک تیم فوتبال در شبکه منتشر شده است. هرچند این احتمال نیز وجود دارد که افراد دیگری با دیدن تصویر “مرد اسبی” سعی در تقلید از وی را داشته باشند.
در این میان، مرد اسبی به یکی از موضوعات مباحث اینترنتی روی وبلاگها و گردهماییهای مجازی تبدیل شده است و حتی روزنامه ها، شبکه های تلویزیونی و مجلات معتبر دنیا نیز اخبار و درخواستهایی را برای شناسایی “ستاره ای که در وب متولد شده است” ارائه کرده اند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019