تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷


مراقب از سلامت پوست خود با امگا 3

مراقب از سلامت پوست خود با امگا 3

سلامت پوست

محققان دانشگاه منچستر درباره بررسی اثر روغن ماهی بر روی سیستم دفاعی پوست با ارزیابی 79 داوطلب سالم دریافتند، مصرف امگا 3 موجود در روغن ماهی می‌تواند در برابر سرطان پوست از بدن محافظت كند.

امگا 3 جایگزینی برای كرم‌های ضد آفتاب

نقش امگا 3 در پیشگیری از سرطان پوست

برای انجام این مطالعه، به داوطلبان 4 گرم مکمل امگا 3 داده شد و سپس در معرض 8، 15 یا 30 دقیقه نور آفتاب قرار گرفتند. نتایج نشان داد نقص سیستم ایمنی در افرادی كه از این مكمل استفاده کردند تا 50 درصد كمتر از افرادی بود كه از این مكمل استفاده نكردند.

البته باید در نظر داشت امگا 3 جایگزینی برای كرم‌های ضد آفتاب و حفاظت‌های فیزیكی نیست بلكه برای كمك به حفاظت از پوست و سلامت پوست در برابر مضرات نور خورشید کاربرد دارد.

 

اسیدهای چرب امگا 3

امگا 3 یکی از اسیدهای چرب ضروری است که در ساختمان برخی چربی‌ها وجود دارد و ویژگی‌های خاصی دارد. این اسیدهای چرب را به این دلیل ضروری نامیده‌اند که برای ادامه حیات بدن کاملا ضروری است و همچنین چون توسط خود بدن انسان قابل تولید نیست، حتما باید از طریق رژیم غذایی یا مکمل‌ها تأمین شود.

اولین تحقیق به سال 1950 و بررسی‌ که روی اسکیموها انجام شد، برمی‌گردد. مطالعه روی خون اسکیموها نشان داد با وجود آن که اسکیموها غذای اصلی خود را از گوشت حیوانات پرچرب شکاری تهیه می‌کردند، ولی اسیدهای چرب موجود در خون آن‌ها مانع از تجمع پلاکت و در نتیجه مانع از رسوبات و گرفتگی رگ‌ها می‌شود. در آن سال‌ها امگا 3 را مترادف با روغن ماهی می‌دانستند اما اسیدهای چرب امگا 3 طی 40-30 سال اخیر به خوبی شناخته شده‌اند و در 2 دهه اخیر در مورد نقش آن‌ها در سلامت مطالعه‌های بیشتری انجام شده است.

چربی‌ها در ساختمان سلولی بدن و به خصوص سلول‌های مغزی شرکت دارند. اسیدهای چرب امگا 3 از این نظر نقش‌های به خصوصی را ایفا می‌کنند؛ تحقیقات نشان داده‌اند امگا 3 تأثیر مثبتی در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، پرفشاری خون، میگرن، استرس، تنش‌های عصبی و افسردگی دارد. بر اساس مطالعات اگر روزانه 2 گرم امگا 3 خالص به بیماران مبتلا به میگرن داده شود، در برخی موارد میگرنشان کنترل می‌شود.

بهترین منبع اسیدهای چرب امگا 3 ماهی به ویژه ماهی های چرب است. گردو و تخم کتان هم حاوی امگا 3 هستند.

سیمرغ

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017