تماس با مدیر
یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۷


مذاکره ایران با گوگل

مذاکره ایران با گوگل

  مذاکره ایران با گوگل

 

مذاکره ایران با گوگل

براساس اظهارات وی، این مذاکرات در دو محور آمدن به ایران و قبول سیاست‌های ایران انجام شده که نتیجه آن هنوز مشخص نیست. محمود خسروی  در خصوص این تصمیم گفت: یکی از اهدافمان این است که سایت‌هایی را که ترافیک زیادی دارند به داخل منتقل کنیم.
هم‌اکنون 90 درصد ترافیک‌ بسیاری از سایت‌های پربازدید برای ایران است، البته نه سایت‌هایی مانند سایت جهانی گوگل بلکه سایت‌هایی مانند آپارات.
مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت افزود: این کار را با بخش خصوصی آغاز کرده‌ایم، فضا و امکانات برای آنها مهیا کرده‌ایم و آنها را به IX (مرکز تبادل ترافیک) داخلی شرکت زیرساخت در میدان امام خمینی (ره) متصل کرده‌ایم. وی ادامه داد: این کار تاکنون موفق بوده و توانسته‌ایم با این روش 25 گیگ ترافیک ایران را که قبلا در خارج کشور میزبانی می‌شد به داخل منتقل کنیم و از داخل سرویس دهیم. خسروی همچنین درخصوص میزبانی سایت‌های بزرگ جهانی در داخل، گفت: مطمئنا در آینده این اتفاق در مورد شرکت‌های بزرگ خارجی نیز رخ خواهد داد. برای مثال گوگل بومی داشته باشیم و هاست نسخه‌ای از سرور گوگل در ایران باشد.

مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت افزود: مذاکراتی را در سطوح مختلف از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فناوری اطلاعات ایران با سایت‌های بزرگ از جمله گوگل مطرح کردیم که این مذاکرات ادامه دارد. وی تصریح کرد: این مذاکرات در دو محور آمدن به ایران و قبول سیاست‌های ایران انجام شده که نتیجه آن هنوز مشخص نیست.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017