تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۸ اسفند , ۱۳۹۶


مایکل اوون در افغانستان +عکس

مایکل اوون در افغانستان +عکس

مایکل اوون

مایکل اوون در افغانستان +عکس

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس تأکید کرد، هیچ نیروی انگلیسی تا پایان سال 2014 نقش رزمی در افغانستان نخواهد داشت.

مایکل اوون، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال انگلیس نیز در این سفر دیوید کامرون را همراهی می‌کند.

کامرون و اوون در جریان این سفر غیرمنتظره از اردوگاه نیروهای انگلیسی در ولایت هلمند افغانستان موسوم به «Camp Bastion» بازدید کردند.

کامرون گفت که ماموریت نیروهای این کشور در افغانستان با موفقیت انجام شده و اکنون، زمان بازگشتن آن‌ها به کشورشان است.

وی ادامه داد، اکنون حداقل امنیت لازم در افعانستان برقرار شده و نیروهای انگلیسی می‌توانند با سربلندی به کشور خود باز گردند.

کامرون در عین حال تأکید کرد که انگلیس با وجود خروج نیروهایش از افغانستان، همچنان خود را متعهد به کمک به این کشور می‌داند.

وی با تأکید بر این که انگلیس به جدول زمانی برای خارج کردن همه نیروهای خود از افغانستان تا پایان سال 2014 پایبند است، به اهمیت دستیابی به توافقی به منظور اطمینان خاطر درباره چارچوب مأموریت‌های آموزشی و حمایت از عملیات مبارزه با تروریسم به منظور تأمین امنیت در دوره انتقالی و پس از سال 2014 اشاره کرد.

نخست‌وزیر انگلیس به توافقنامه امنیتی افغانستان نیز پرداخت و اعلام کرد: این آشکارا به نفع افغانستان است. این به نفع آمریکا و ناتو نیز است و من مطمئن هستم که پس از برخی گفت‌وگوها، توافقنامه امضا خواهد شد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017