تماس با مدیر
شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹


ماکسیما 100 میلیونی شد!

ماکسیما 100 میلیونی شد!

پرشین خودرو: هم زمانی اعلام شیوه جدید قیمت‌گذاری خودرو و توقف عرضه خودرو توسط تولیدکنندگان، قیمت خودرو را در بازار به طرز باورنکردنی افزایش داد.

در حالی افزایش رسمی قیمت خودروهای داخلی تا پایان این هفته، قطعی به نظر می‌رسد که بازار از هم‌اکنون سیر صعودی به خود گرفته و اخبار از رشد قیمت برخی خودروها حکایت دارد.

به گفته فعالان بازار، روند رو به رشد قیمت خودروهای داخلی که از چهارشنبه هفته گذشته و به دنبال اعلام خبر تغییر قیمت گذاری خودرو از ارز مرجع به ارز مبادله ای، شدت گرفت با آغاز هفته جاری و توقف عرضه توسط خودروسازان سیر نجومی به خود گرفت به طوری برخی از این افزایش قیمت ها غیرقابل باور می نماید.

به گفته فعالان بازار، افزایش قیمت در مورد خودروهایی که هنوز در خط تولید خودروسازان قرار دارند شاید منطقی باشد اما این گرانی درباره خودروهایی که تولید آنها برای همیشه متوقف شده و از خطوط تولید خودروسازان خداحافظی کرده اند، هیچ توجیهی ندارد.

یکی از خودروهایی که در بازار حسابی گرد و خاک به راه انداخته و بی توجه در جاده افزایش قیمت ها می راند، ماکسیمای پارس خودرویی هاست. این خودرو که مدت هاست دیگر تولیدی ندارد همچنان در بازار محبوب است و همچنان این محبوبیت بر گرانی آن می افزاید.

به گفته فعالان بازار، ماکسیما که تا یک هفته قبل با قیمتی حدود 91 میلیون تومان معامله می شد طی چند روز اخیر قیمتش را به 100 میلیون تومان رسانده است تا گرانی 9 میلیون تومانی را در کارنامه خود به ثبت برساند.

بررسی ها نشان می دهد که از ابتدای سال گذشته تا کنون قیمت ماکسیما در بازار دقیقا 2.5 برابر شده است به طوری که ماکسیمای 40 میلیونی ابتدای سال 90 حالا 100 میلیون تومانی شده است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019