تماس با مدیر
شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷


مارکوس مرک تنها دندانپزشک مشهور جهان فوتبال

مارکوس مرک تنها دندانپزشک مشهور جهان فوتبال

مارکوس مرک

مارکوس مرک” در سن 29 سالگی با سوت زدن در رقابت های المپیک بارسلونا جوانترین داور بین المللی فوتبال شد. “مرک” مطب دندانپزشکی در کازرسلاترن دارد و اکنون مفسر سوپر کاپ ترکیه است

“مارکوس مرک ” دندانپزشک و داور بین‌المللی فوتبال با ملیت آلمانی را کمتر فوتبالدوستی است که نشناسد.
“مارکوس مرک” متولد 15 مارس 1962 داور سابق بین المللی فوتبال، فیفا است که سابقه سوت زدن در فینال لیگ قهرمانان اروپا را هم دارد.

وی در سال 1988 که در سال های پایانی رشته دندانپزشکی بود جوانترین داور تاریخ رقابت های بوندس لیگا لقب گرفت.

“مارکوس مرک” در سن 29 سالگی با سوت زدن در رقابت های المپیک بارسلونا  جوانترین داور بین المللی فوتبال شد.

رکورد تعدد برترین داور سال رقابتهای بوندس لیگا با 6 بار به مارکوس مرک تعلق دارد. وی در کوران رقابت شالکه و بایرن مونیخ با داوری عادلانه تاثیر قابل توجهی بر قهرمانی بایرن مونیخ در ثانیه های پایانی فصل داشت.

از افتخارات “مرک” می توان به سوت زدن در فینال رقابت های یورو 2004 اشاره کرد و همچنین قضاوت دربی مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا بین اینتر میلان و آث میلان به مارکوس مرک تعلق کرد.

“مارکوس مرک” قضاوت فینال جام یوفا بین اینترمیلان وآث میلان که هر دوتیم از ایتالیا را بودند نیز سوت زد. “مرک” هر فصل از کارت قرمزهای خود به طورمتععد استفاده کرده که این خود نوعی رکورد است. “مارکوس مرک” از ترکان داوری جام‌جهانی 2002 ،جام جهانی 2006 و همچنین یورو 2000 و یورو 2004 بود. “مرک” مطب دندانپزشکی در کازرسلاترن دارد و اکنون مفسر سوپر کاپ ترکیه است.


وبگردی
Copyright 2007 - 2017