تماس با مدیر
دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸


ماجرای هک سایت وزارت خارجه +عکس

ماجرای هک سایت وزارت خارجه +عکس

چندی پیش خبری درباره هك یکی از سايت های فرعی وزارت خارجه كشورمان منتشر شد که بازتاب زیادی در رسانه های اپوزیسیون و بیگانه همچون تلويزيون فارسي بي بي سي و صداي آمريكا داشت.

به گزارش جهان، گفته شد که در نتیجه آن اطلاعات شخصی متقاضیان ویزا که عمدتا غیرایرانی بوده اند به سرقت رفته است.

این رسانه ها هک سایت مذکور را برنامه گروهی بنام “انانیمس” دانستند و در ادعای جالبی آن را “عمليات عظيم رايانه ي” نامیدند.

البته بی بی سی اذعان کرد که “بیشتر این ایمیل ها مربوط به مکاتبات کنسولی است و تنها مربوط به اموری مثل درخواست تعویض گذرنامه یا گرفتن ویزا که جز اطلاعاتی مثل کپی پاسپورت موارد دیگری را شامل نمی شود.”

چند ساعت پس از انتشار این خبر رسانه های بیگانه فارسی زبان با فردی که ادعا شد عضو ایرانی گروه “انانیمس” است، ارتباط برقرار و گفت وگو کردند.

بي بي سي فارسی و صداي آمريكا با دستكاري صداي فرد مصاحبه شونده و پوشاندن چهره اش سعي كردند هويت او را مخفی نگه دارند که البته این موضوع، درخواست فرد مصاحبه شونده عنوان شد.

زمان زیادی از انتشار این مصاحبه نگذشته بود که هويت فردي كه از او به عنوان هكر سايت وزارت خارجه نام برده بودند افشا شد.

آنچنان که يك منبع آگاه به باشگاه خبرنگاران گفت، فرد مصاحبه شونده “حنيف مزروعي” بوده است.

ماجرای هک سایت وزارت خارجه +عکس

حنيف مزروعي سردبير سايت ارگان به حزب منحله مشاركت است و در دوران اصلاحات نيز در روزنامه هاي زنجيره اي دوم خردادي فعاليت مي كرد.

وي فرزند رجبعلي مزروعي، نماينده تندرو مجلس ششم و رئيس انجمن به اصطلاح صنفي روزنامه نگاران آن دوره است. از جمله سخنان توهین آمیز مزروعي به مردم اين جمله معروف است كه اگر مرگ موش هم مجاني توزيع شود، مردم براي آن صف مي كشند!

اين پدر و پسر پس از فرار از ايران از كشور بلژيك پناهندگي گرفته اند. اين در حالي است كه رجب مزروعی پيش تر اعتراف كرده است كه از طريق سرمايه گذاري اقتصادي سنگيني در بلژيك، توانسته از آن كشور اقامت دريافت نمايد.

ماجرای هک سایت وزارت خارجه +عکس

اين دو نفر اخيراً‌ به پاي ثابت شبكه هاي ضد ايراني و ضد انقلابي تبديل شده اند. علاوه بر آن پس از انحلال حزب مشاركت، سايت وابسته به آن را از اروپا به روز مي نمايند. همچنين به نام اين حزب و سازمان منحله مجاهدين انقلاب نيز بيانيه صادر مي كنند!

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017