تماس با مدیر
سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹


قیمت انواع ارز و سکه در بازار

قیمت انواع ارز و سکه در بازار

با آغاز سال جدید قیمت هر دلار آزاد امروز چهارشنبه در بازار ۱۹۲۰ تومان و هر یورو نیز به ۲۵۶۰ تومان رسید، همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز حداکثر ۷۹۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

امروز چهارشنبه قیمت هر دلار آزاد در تابلوی صرافی ها ۱۸۹۰ تومان قیمت خرید و ۱۹۲۰ تومان نیز قیمت فروش دارد در حالی که طی ماههای گذشته و پس از تک نرخی شدن قیمت دلار رقم ۱۲۲۶ تومان در تابلوی صرافی ها بوده است.

بر پایه این گزارش با وجود نیمه تعطیل بودن بازار ارزفروشان تهران و بسته بودن برخی از صرافی ها، قیمت خرید یورو در تابلوی برخی دیگر از صرافی های فعال ۲۵۰۰ تومان و قیمت فروش آن نیز ۲۵۶۰ تومان اعلام شده است.

همچنین قیمت خرید هر پوند نیز در تابلوی صرافی ها۲۹۵۰ تومان و قیمت فروش آن نیز ۳۰۴۰ تومان اعلام شده است. با این وجود برخی دیگر از صرافی ها نیز از درج قیمت انواع سکه و ارز در تابلوها خودداری کردند.

یک فروشنده ارز از فعالیت نسبی بازار ارز در روزهای اخیر خبر داد و گفت: طی هفته های پایانی سال گذشته و روزهای اخیر مشتریانی برای خرید و فروش ارز در بازار وجود داشته اند.

وی با مناسب توصیف کردن خرید و فروش انواع ارزهای معتبر از جمله دلار در بازار آزاد بیان داشت: قیمت خرید هر دلار آزاد هم اکنون ۱۸۸۰ تا ۱۸۹۰ تومان در بازار غیر رسمی است و قیمت فروش آن نیز ۱۹۱۰ تومان خواهد بود.

این فروشنده آزاد ارز همچنین قیمت هر یورو را برای فروش ۲۵۶۰ تومان و قیمت خرید آن را نیز ۲۵۳۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت خرید پون ۲۹۰۰ تومان و فروش آن در بازار آزاد نیز ۳۰۵۰ تومان است.

وی با انتقاد از سیاست های یک سال گذشته بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در خصوص بروز نوسانات شدید در بازار انواع ارزهای معتبر و همچنین سکه بیان داشت: دلار طی چند ماه از ۱۱۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان رسید اما مسئولان اقتصادی به جای حل ریشه ای بروز این نوسانات قیمت دستوری ۱۲۲۶ تومان را تعیین کردند که می بینیم پس از مدت کوتاهی حتی از تابلوی صرافی ها نیز خارج شده است.

بررسی وضعیت قیمت انواع سکه در تابلوی صرافی هایی که اقدام به درج قیمت کرده اند نیز نشان دهنده عدم وجود قیمت برای سکه های گرمی است با این حال قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در تابلوی صرافی ها برای خرید ۷۶۰ تا ۷۷۰ هزار تومان و قیمت فروش آن نیز ۷۸۵ تا ۷۹۵ هزار تومان اعلام شده است.

همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز برای فروش ۷۸۰ تا ۷۹۰ هزار تومان و برای خرید ۷۶۰هزار تومان اعلام شده و در این رابطه قیمت هر قطعه نیم سکه نیز برای خرید ۳۷۵ هزار تومان و برای فروش ۳۹۰ هزار تومان است.

قیمت هر ربع سکه نیز طی روز جاری برای خرید ۱۹۹ تا ۲۰۰ هزار تومان و برای فروش نیز از ۲۰۶ تا ۲۰۸ هزار تومان متغیر است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019