تماس با مدیر
یکشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۶


قوی ترین زنان سال 2014

قوی ترین زنان سال 2014

قوی ترین زنان

قوی ترین زنان سال 2014

هرسال وب سایت فوربس، زندگی و شغل بیش از 250 زن را در سراسر دنیا مورد بررسی قرار می دهد تا بتواند فهرستی از یکصد زن قدرتمند جهان را منتشر کند. در این مطلب ما 10 زن اول منتخب برای سال 2014 میلادی را به شما معرفی کرده ایم.

چلسی کلینتون – اخبار ان‌بی‌سی – کلینتون گلوبال

چلسی کلینتون دو کار به طور همزمان دارد: در موسسه کلینتون گلوبال در زمینه توانمند سازی زنان کار می کند و همچنین،  مصاحبه‌گر شبکه NBC است. چلسی دختر بیل و هیلاری کلینتون است و مسیر موفقیت های والدین خود را ادامه داده است. چلسی فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد است و والدینش نام او را از ترانه ‌ای به نام «صبح چلسی» الهام گرفته ‌اند.

سلما هایک – موسس Chime for Change

سلما هایک شاید بیشتر برای فعالیت های روی پرده خود شهرت داشته باشد اما او در سال 2012 میلادی شرکت Chime for Change را تاسیس کرد و خود نیز مدیر آن است. این شرکت در زمینه کمک و قدرت یافتن زنان و دختران فعالیت دارد و از حقوق زنان دفاع می کند. هایک، بازیگر، کارگردان، تهیه کننده و اهل مکزیک است. پدر او لبنانی و مادرش اسپانیایی است. او انگلیسی، اسپانیایی، عربی و پرتغالی را به خوبی صحبت می‌کند.

کاتلین کندی – مدیرعامل- Lucasfilm

کندی به عنوان تهیه کننده و مدیر اجرایی بیش از 60 فیلم فعالیت کرده است که همه آنها مجموعا 120 بار نامزد جایزه آکادمی آوارد بوده اند و 25 جایزه را از آن خود کرده اند. بیش از 11 میلیارد نسخه از آنها نیز در دنیا فروش رفته است. از جمله می توان به E.T، پارک ژوراسیک و حس ششم اشاره کرد.

جنا لاینس –  مدیر مبتکر – J. Crew

Jenna Lyons از سال 2008 میلادی در زمینه تولید و عرضه پوشاک و لوازم زینتی زنانه، مردانه و بچه گانه فعالیت دارد. اما با بیش از 2.2 میلیارد دلار آمریکا سرمایه، هنوز در فهرست زنان ثروتمند دنیا قرار ندارد.

روبی لو – DCM Venture Capital

روبی لو در سال 2012 میلادی به عنوان سرمایه گذار اصلی DCM در VanceInfo انتخاب و معرفی شد. در همان سال در BitAuto نیز سرمایه گذاری کرد و دوباره بر سر زبان ها افتاد. او در شرکت ها و موسسه های متعددی در چین و آمریکا سرمایه گذاری کرده است که بسیار موفق بوده اند.

جین مک‌گونیگال – طراح بازی و مدیر آزمایشگاه SuperBetter

مک‌گونیگال 35 ساله، طراح بازی است. او بازی هایی طراحی می کند تا به مردم کمک کند در زندگی واقعی و مجازی بهتر زندگی کنند. از جمله بازی های او باید به «شکست واقعیت: چرا بازی باعث تغییر ما و بهبود رفتار مادر دنیا واقعی می شود» اشاره کرد که همچون تتریس بسیار اعتیادآور است و کاربران بسیاری آن را بازی می کنند.

هیبا مورایف – مدیر مصری – دیده بان حقوق بشر

مورایف مدیر دیده ‌ان حقوق بشر در مصر است که درآمدی ندارد و با هزینه شخصی از حقوق بشر در مقابل ظلم و نابرابری دفاع می کند. او گزارش و خبر تهیه  و منتشر می کند. او پیش از ملحق شدن به این گروه، در شرکت بین‌المللی آمنستی در لیبی و تونس کار می کرد. او به زبان های انگلیسی، عربی و فرانسه صحبت می کند و در سال 2013 میلادی در مجله تایمز نامش به عنوان یکی از تاثیرگذارترین چهره های سال منتشر شد.

کریستین کین – نامزد مقام شهرداری شهر نیویورک

سخنگوی مشاور شهر، کریستین کین برای انتخابات بعدی شهردار شهر نیویورک نامزد شده است. او اکنون به عنوان یکی از قدرتمندترین شهردارهای کشور شناخته می شود و نخستین زنی است که این سمت را به عهده گرفته است.

ترسیا گوو رنزنتا – Accel Partners

ترسیا گوو رنزنتا در شرکت Imperva سرمایه گذاری کرد و در سال 2011 میلادی به شهرت رسید. این زن سرمایه گذار در فهرست میداس فوربس که بزرگان تجارت در حوزه فناوری هستند، تبه 82 دارد.

آنی Wojcicki – موسس  23andMe

سرمایه گذار سابق در زمینه فناوری پزشکی، یعنی Wojcicki در سال 2006 میلادی شرکت 23andme را تاسیس کرد. این شرکت اکنون 103 میلیون دلار سرمایه و 200 هزار نفر عضو دارد.


Copyright 2007 - 2017