تماس با مدیر
یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰


قهرمان بازمانده از جنگ جهانی دوم +عکس

قهرمان بازمانده از جنگ جهانی دوم +عکس

پیرمرد ۸۹ ساله ارمنی یکی از قهرمانان بازمانده جنگ دوم جهانی است که با گذشت سال‌های زیاد همچنان مدال‌های شجاعت خود را بر سینه دارد.

«ساری بگ» از جمله سربازانی است که در طول سالهای جنگ جهانی دوم در ارتش روسیه خدمت کرده و در جنگ های زیادی در کنار سربازان روس شرکت کرده است.
وی در طول جنگ جهانی دوم مدال ها و درجه های نظامی زیادی را کسب کرده است که از جمله معروف ترین آنها مدال جنگ معروف و سرنوشت ساز استالینگراد است.
ساری بگ متولد 1924 است و در حال حاضر در شهر «اچ میازین» در نزدیکی ایروان پایتخت ارمنستان زندگی می کند.
وی با نشان دادن مدال های لیاقت و افتخار خود تاکید کرد: من در طول جنگ جهانی دوم این مدال ها و درجه های نظامی را به دلیل شجاعت زیادی که داشته ام دریافت کرده ام.
همانطور که در عکس این پیرمرد هم مشاهده می شود، تمامی مدال ها مربوط به دوره 4 ساله جنگ جهانی دوم است.
جنگ جهانی دوم از سپتامبر 1939 تا اوت 1945 رخ داد. این جنگ بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرد تا جایی که دو دسته از کشورهای مختلف به نام‌های متحدین و متّفقین به وجود آمد.
در این میان، نبرد استالین گراد (تابستان 1942 – 2 فوریه 1943)، یکی از مهلک‌ترین و سرنوشت‌سازترین نبردهای جنگ جهانی دوم بود.
در این نبرد ارتش آلمان نازی و متحدان آن به‌منظور فتح شهر استالینگراد (ولگوگراد کنونی)، به آن یورش بردند که پس از چندین ماه درگیری خونین، در سوم فوریه 1943 آلمانها شکست خورده و این شهر توسط ژنرال روکوسوفسکی آزاد گردید و فیلدمارشال «فون پاولوس» (Von Paulus) به اتفاق 2500 افسر عالی رتبه که 24 نفر از آنها را ژنرال‌ها تشکیل می‌دادند، تسلیم ارتش شوروی شدند.
خشونت این درگیری از تمامی منازعات جنگ جهانی اول بیشتر بود و هنگام جنگ، شهر به کشتارگاهی عظیم تبدیل شد.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019