تماس با مدیر
سه شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۶


قتل در بزم قلیان ‌کشی+عکس

قتل در بزم قلیان ‌کشی+عکس

در روز 14 خرداد سال جاری، از طریق بیمارستان بعثت یک فقره فوت مشکوک به کلانتری 156 افسریه اعلام شد؛ با حضور مأموران در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جوانی به نام مرتضی 24 ساله توسط دو نفر به نام های اسماعیل و سعید به بیمارستان منتقل، اما بر اثر شدت ضربات وارده و با وجود انجام اقدامات درمانی فوت کرده و در این زمان یکی از همراهانش به نام سعید، پس از اطلاع از مرگ وی از بیمارستان متواری شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به اداره دهم و در تحقیقات از اسماعیل مشخص شد که در شب حادثه، وی به همراه سعید و مرتضی، در منزل یکی از دوستانشان به نام مجتبی و برای کشیدن قلیان جمع شده بودند؛ در داخل منزل، مابین سعید و مرتضی درگیری رخ می دهد که با شدت پیدا کردن درگیری، درحالیکه سعید از ناحیه گردن، صورت و دست مورد اصابت ضربات شیشه نوشابه قرار گرفته بود، مرتضی توسط سعید مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و با وجود انتقال وی به بیمارستان، به علت شدت جراحت و خونریزی شدید فوت کرده است.

با شناسایی سعید به عنوان عامل جنایت، کارآگاهان به محل سکونت وی در مشیریه مراجعه و اطلاع پیدا کردند که سعید پس از انتقالِ مرتضی به بیمارستان و اطلاع از مرگ وی، بلافاصله متواری شده که ضمن توجیه خانواده متهم در خصوص همکاری با پلیس، تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه احتمالی وی آغاز می‌شود.

تحقیقات جهت دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار داشت که در ساعت 11:15 روز گذشته، سعید با مراجعه به اداره دهم پلیس آگاهی خود را به کارآگاهان تسلیم و صراحتا به درگیری منجر به قتل اعتراف کرد.

متهم در اعترافات خود، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: یکی از دوستانم به نام مجتبی به من زنگ زد و گفت: بیا خانه‌مان تا قلیان بکشیم و من نیز به خانه‌اش رفتم؛ داخل خانه نشسته بودیم که زنگ خانه به صدا در آمد و چند لحظه بعد، اسماعیل و مرتضی (مقتول) نیز وارد خانه شدند.

مرتضی مشروب خورده بود و حال طبیعی نداشت و دائما با اسماعیل شوخی می کرد؛ من به آنها گفتم که شوخی نکنند اما آنها گوش نداده و با یکدیگر شوخی می‌کردند؛ در اعتراض به آنها مجددا از آنها خواستم تا دیگر رفتارشان را تغییر داده و به شوخی‌های‌شان پایان دهند که ناگهان مرتضی با مشت و لگد به من حمله ور شد و بعد از گذشت چند دقیقه از خانه خارج شد.

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: دقایق کوتاهی از رفتن مرتضی گذشته بود که او به تلفن همراهم زنگ زد و مدعی شد که اگر در محل قرار حاضر نشوم، او به در منزلمان مراجعه خواهد کرد و به همین علت مجبور شدم تا به محل قرار رفته و نهایتاً با او در سه راه افسریه قرار ملاقات گذاشتم.

وقتی به سه راه افسریه رفتم، ناگهان مرتضی با دو عدد شیشه نوشابه به من حمله ور شد و مرا از چند ناحیه مجروح کرد؛ من نیز با چاقویی که همراه خود داشتم ضربه‌ای به او وارد کردم که روی زمین افتاد و بلافاصله او را به همراه اسماعیل به بیمارستان منتقل کردیم اما در آنجا متوجه شدم که او فوت کرده است.

سرهنگ آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم به ارتکاب جنایت و به منظور انجام تحقیقات تکمیلی، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


Copyright 2007 - 2017