تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹


قبل از خرید تیرآهن چه چیزی باید لازم به آن بدانیم؟

قبل از خرید تیرآهن چه چیزی باید لازم به آن بدانیم؟

خرید تیرآهن : اگر قصد خرید تیرآهن را دارید باید بدانید که به‌طورکلی تیرآهن ‌ها دارای مشخصات فنی و ظاهری فراوانی هستند که توجه به آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به شما هنگام خرید آن‌ها کمک کند. علاوه بر مشخصات این محصول، توجه به استاندارد ساخت نیز مهم است. به همین دلیل قصد داریم در ادامه شما را با نکات مهم در هنگام خرید تیرآهن آشنا کنیم.

پیش از خرید تیرآهن لازم است اطلاعاتی در خصوص مشخصات ظاهری تیرها داشته باشیم. تیرها ازلحاظ شکل ظاهری شبیه حرف H برعکس می‌باشند. بال تیر به قسمت بالا و پایین آن گفته‌شده و به قسمتی که دو بال را به یکدیگر متصل می‌کند تیغه آن گفته می‌شود. همچنین فاصله پشت‌به‌پشت بال‌ها جان تیر نامیده می‌شود. سایز تیر بر اساس طول جان اعلام می‌شود. به‌طورکلی سه نوع تیرآهن در بازار وجود دارد.

تیرآهن IPE: این نوع تیرآهن در ایران کاربرد زیادی دارد. مهم‌ترین مشخصه آن یکسان بودن ضخامت بال‌ها در ابتدا و انتهای محصول است. همچنین طول هر بال نصف طول جان تیر است.

تیرآهن INP: این تیرآهن‌ها بر اساس استاندارد کشورهای چین و روسیه تولید می‌شوند. بال‌ها در ابتدای این نوع تیرآهن نازک بوده و در انتها ضخیم می‌شود.

 تیرآهن IPB: این تیرآهن تحت عناوین تیر بال پهن، عریض یا تیر H نیز نامیده می‌شود. در تیر بال پهن طول بال‌ها نسبت به تیرآهن IPE بیشتر است. لازم به ذکر است که علامت V که پس از نام این تیرها آورده می‌شود به معنای تیر سنگین و علامت L نشان‌دهنده تیرآهن سبک است. برای مثال IPBV به معنای تیرآهن بال پهن سنگین و IPBL به معنای تیرآهن بال پهن سبک است.

تیرآهن لانه زنبوری: این نوع تیرآهن‌ها تحمل لنگر خمشی بیشتری دارند. برای تولید آن‌ها جان تیرآهن را به‌صورت ذوزنقه برش می‌دهند و سپس آن‌ها را به هم جوش می‌دهند. درنهایت شکل ظاهری این محصولات به‌صورت لانه زنبوری درمی‌آید. از مزیت‌های آن می‌توان به وزن سبک‌تر، قیمت اقتصادی و عبور راحت‌تر لوله‌های برق و تأسیسات از میان آن‌ها اشاره کرد.

تیرآهن چه کاربردی دارد؟

تیرآهن جزو مهم‌ترین مصالح ساختمانی مورداستفاده در ساخت‌وساز است.

برای استعلام قیمت خرید تیرآهن از مشهد از طریق شماره تماس های آهن آلات شکوهیان با دفتر فروش تماس بگیرید. در خرید تیرآهن نکات زیادی وجود دارد که عدم رعایت آنها می تواند به پروژه و سازه ها آسیب بزند و یا در روند کار اختلال کاری یا زمانی ایجاد کند. محاسبات لازم قبل از خرید تیرآهن باید انجام شود. در هنگام خرید از این بابت خیال شما راحت باشد در این مقاله که نکات زیادی را در خصوص خرید تیرآهن و میلگرد و ورق های فولادی و آلیاژی بیان نمودیم که امیدواریم با در نظر گرفتن انها به شما کمک کرده باشیم.

خرید تیرآهن مرغوب با قیمت رقابتی

برخی از تیرآهن های رایج در بازار برای خرید و فروش میتوان به تیراهن کرمانشاه و تیراهن تبریز و تیرآهن اهواز و همچنین تیرآهن اصفهان و تیراهن مشهد اشاره نمود. البته تیراهن های دیگری نیز در بازار ایران نظیر تیراهن بناب خرید و فروش می شود. برای اگاهی از آخرین قیمت و یا به عبارت بهتر قیمت روز تیرآهن نظیر: قیمت تیرآهن کرمانشاه امروز، قیمت تیرآهن اهواز، قیمت تیرآهن در تبریز، قیمت تیرآهن دست دوم، قیمت تیرآهن بنابف قیمت تیرآهن اصفهان در مشهد و یا قیمت تیرآهن سنگین کرمانشاه و تامین تیراهن مورد نیازتان می توانید با دفتر فروش آهن آلات شکوهیان بعنوان نمایندگی فروش ورق های فولادی و آلیاژی و همچنین نمایندگی فروش و عرضه تیراهن درجه یک و میلگرد در کشور تماس حاصل فرمائید. ما بهترین قیمت خرید تیرآهن را به شما پیشنهاد میدهیم.

در ادامه مطلب سعی میکنیم نکات فنی و پرکاربردی را در خصوص میلگرد برایتان ذکر نماییم.

برش میلگرد و تیراهن و میله های فولادی

آهن آلات شکوهیان : از برش های میلگرد برای برش میله های فولادی تقویت شده استفاده می شود. تیرآهن و میلگرد Rebar دارای اجزای سازه استیل فوق العاده قدرتمند است و در هنگام استفاده از بتن ، یکپارچگی ساختاری را به ساختمانهای ساخته شده اضافه می کند و به سازندگان این امکان را می دهد تا سازه ها را بسازند. از آنجا که میلگرد فوق العاده قوی است. بعد از خرید تیرآهن و میلگرد باید آنها را با توجه به نیاز کاری برش دهید. برش با ماشین های معمولی نیز بسیار سخت است. ابزارهای تخصصی مانند برش میلگرد دقیقاً همین کار را انجام می دهند.

انواع مختلفی از ابزارهای برش میلگرد وجود دارد. برخی از آنها به برق نیاز دارند که هم به منبع تغذیه ثابت و هم به باتری نیاز دارد. در حالی که برخی از ابزارهای دستی برش میلگرد به قدرت مطلق اپراتور برای قطع میلگرد متکی هستند. پیشنهاد می شود برا انکه در مقدار خرید تیرآهن تان صرفه جویی کنید از ابزارهای برقی که دقیق تر هستند استفاده کنید. چه از دستگاه برش میلگرد الکتریکی و چه از دستی استفاده کنید اگر به طور نادرست مورد استفاده قرار بگیرید برش میلگرد می تواند یک ابزار مضر برای ایمنی باشد.

در زیر چند نکته برای اطمینان از عملکرد صحیح و ایمن دستگاه برش میلگرد ذکر شده است.

۱- بعد از خرید تیرآهن آنها را بررسی کنید

بعد از اینکه تیراهن را خریداری نمودید و بار تیراهن و میلگردتان را تحویل گرفتید لازم است که بار خرید تیرآهن خود را ارزیابی کنید که متناسب با همان نیاز کاری تان باشد.  قطع کردن میلگردهای خریداری شده در قطعات کوتاه میلگرد می تواند با تراشه هایی به پایان برسد. این خطر برای شما افراد مجاور و مواد ظریف مانند شیشه خطرناک است. به طور مثال: میلگردهایی را که نازک تر ، ضخیم تر یا مشکل تر از آن چیزی است که ابزار برش میلگرد توانایی دارد یا برای برش طراحی شده است برش نکنید.

۲- از وسایل ایمنی برای برش تیراهن و میلگرد استفاده کنید

همیشه وسایل ایمنی شخصی را هنگام استفاده از ابزارهای برقی مانند برش میلگرد بکارببرید.

برخی از وسایل ایمنی که باید از آن استفاده کنید عبارتند از:

کلاه ایمنی ، عینک چشم ، ماسک یا دستگاه تنفس ، دستکش کار مقاوم در برابر ضربه و چکمه های فولادی.

اگر موهای بلندی دارید ، قبل از عملکرد ، از کنترل آن غافل نشوید.

منبع: https://price.ahanalaat.com/beam/

 

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019